Trzydzieści dorodnych trzymetrowych dębów błotnych stanęło przy ursynowskim odcinku Doliny Służewieckiej. Zostały posadzone przez firmę komercyjną w ramach tzw. Zielonego Funduszu dla Warszawy. Darczyńcy pokryli koszty nasadzenia drzew oraz pielęgnacji roślin w naszej dzielnicy.
Drzewa zostały posadzone pomiędzy ul. Nowoursynowską a al. Jana Rodowicza „Anody”. Nowy szpaler drzew to kontynuacja nasadzeń jesiennych, uzupełnienie drzewostanu przy ruchliwej ulicy. Jest ładniej, przyjaźniej, będzie czystsze powietrze i mniejszy hałas.
30 drzew posadzonych zostało przez Immofinanz, firmą z sektora nieruchomości komercyjnych. Darczyńca pokrył także koszty trzyletniej pielęgnacji roślin.
- Zielony Fundusz dla Warszawy powstał po to, by w zieloną transformację miasta mogli angażować się przedsiębiorcy. Dęby posadzone dzięki darowiźnie od firmy Immofinanz będą wyciszać sąsiadującą zabudowę i ogrody działkowe, oddzielając je od arterii samochodowej. Zwiększając przestrzeń zieleni w mieście, stolica tworzy też ostoje przyrody i zwierząt, łagodzi skutki zmian klimatu mówi - Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.
Projekt nasadzenia nowych drzew na Ursynowie został zrealizowany w ramach jednego z 20 ekologicznych zobowiązań określonych w ramach inicjatywy Climate Leadership Powered by EU Environment, do którego grupa Immofinanz przystąpiła w ubiegłym roku.
Zielony Fundusz dla Warszawy to pomysł, który umożliwia przedsiębiorstwom wsparcie ekologicznych inicjatyw miasta, takich jak programy „Milion drzew dla Warszawy” czy „Zielone Ulice”. Innym punktem, w którym posadzono drzewa w ramach tego funduszu, jest ul. Stryjeńskich, gdzie "swoje" drzewa sadziła firma Allegro.
- Niestety, od pewnego czasu coraz mocniej redukuje się budżety samorządów, zabiera kolejne środki, z których moglibyśmy finansować inwestycje. Dlatego cieszymy, że coraz więcej firm bierze na siebie współodpowiedzialność za zrównoważony rozwój miejsc, które są im bliskie - tak o Zielonym Funduszu mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.
Podobne fundusze istnieją w innych największych metropoliach świata, takich jak Nowy Jork, Londyn, Kopenhaga czy Paryż.
3 0
Na porządne zalesienie wciąż czeka trawiasty wygon wzdłuż Stacji Techniczno-Postojowej metra na Kabatach, gdzie 2 lata temu wycięto wiele zdrowych, dużych drzew, aby w ich miejsce wylać asfalt pod ścieżkę rowerową. Wówczas urząd dzielnicy zobowiązał się, że zostanie posadzonych mnóstwo drzew, a na razie posadzono parę patyczków, które smętnie usychają...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz