Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij
Sobotni wieczór w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy" przeszedł do historii. Publiczność nie tylko śmiała się do łez, oglądając zabawne zmagania dwóch sióstr, ale przede wszystkim świętowała z Joanną Żółkowską jej niezwykły jubileusz - 55 lat pracy artystycznej. Owacje na stojąco, bukiety kwiatów i oficjalny list gratulacyjny od Związku Artystów Scen Polskich to tylko część wyrazów uznania, jakie spłynęły na tę znaną i lubianą aktorkę.
Czytelnia naukowa Ursynoteki przy ul. Lachmana świętowała swoje pierwsze urodziny po gruntownym remoncie. Była impreza w klimacie Wielkiego Gatsby’ego. Byli goście, tort i prezenty dla najwytrwalszych czytelników. Do użytku został oddany tzw. "cichy pokój", czyli pomieszczenie do spokojnej lektury.
Kolejny przedświąteczny weekend na Ursynowie pełen atrakcji! A największą - Wioska św. Mikołaja, do której możecie zajrzeć w niedzielę. Co jeszcze? Przeglądajcie poniższe kafelki i klikajcie po szczegóły.
Tradycyjne świąteczne koncerty na Ursynowie odbędą się w tym roku w nieco okrojonej formule. Zamiast kilku, będą tylko dwa. Za to z prawdziwymi gwiazdami! Jazzową Agnieszką Hekiert, która zagra kolędy w nowoczesnych aranżacjach, oraz legendarnym zespołem Trebunie-Tutki, do którego dołączy Kasia Moś - wokalistka znana z Eurowizji i projektów kolędowych z orkiestrami symfonicznymi.
Orkiestra Reprezentacyjna SGGW zaprasza na kolejny koncert, który wprowadza w magiczny nastrój świąt! Tym razem zabrzmią świąteczne hity i melodie z bajek. Wstęp całkowicie za darmo!
Szpaki w perełkach, gawrony "całujące się" dziobami i sroka, która wreszcie zapozowała do zdjęcia. To tylko część z kilkudziesięciu fascynujących fotografii, które można oglądać w Domu Kultury Stokłosy. Ich autorką jest Hanna Żelichowska, nasza utalentowana sąsiadka, mieszkanka Ursynowa od 45 lat. Wystawa będzie czynna do 5 stycznia.
Nikt tak jak on nie ukazywał absurdów ówczesnej rzeczywistości. Wiele scen z jego seriali kręcono na Ursynowie. Kilka dni temu minęła 96. rocznica urodzin Stanisława Barei.
Na ten moment mieszkańcy Kabat czekali długo. Po wielu miesiącach opóźnień, problemach z przyłączem energetycznym i meblami, które jechały chyba z drugiego końca świata, nowa filia Ursynoteki przy ul. Polnej Róży otworzyła swoje podwoje. W sobotę ta najnowocześniejsza biblioteka przeszła chrzest bojowy. Czy warto było czekać? Sprawdziliśmy!
Nie będzie betonu, będzie drewno! Konkurs architektoniczny na nową siedzibę Ursynoteki przy ul. Bacewiczówny wygrała krakowska pracownia Dresler Studio. Minimalistyczny, drewniany budynek w skandynawskim stylu pokonał dwanaście innych projektów. - Idziemy w stronę Warszawy zielonej, ekologicznej i skromnej. Jako krakus, zazdroszczę, że taki obiekt będzie w Warszawie - mówi przewodniczący sądu konkursowego i naczelny architekt Krakowa.
Weekend będzie przebiegał pod znakiem Mikołajek. Na Ursynowie mnóstwo imprez związanych z rozpoczęciem sezonu świątecznego. Są też jednak inne wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę! Oto lista imprez na Ursynowie:
Ursynów jest już w mikołajkowym szaleństwie! Od dziś przez cały weekend i jeszcze przez kolejny tydzień dzielnica zaprasza na dziesiątki świątecznych atrakcji. Będzie choinka, Mikołaj w kilku miejscach naraz, Kicia Kocia dla najmłodszych i klocki LEGO dla wszystkich. A na deser? Kolędy przy ognisku, magiczne warsztaty i charytatywne koncerty. Sprawdź, gdzie wybrać się z dziećmi.
Ostatni weekend listopada na Ursynowie to Andrzejki, pierwsze imprezy mikołajkowe i mnóstwo propozycji na spędzie czasu! Oto lista imprez w sobotę i niedzielę 29 i 30 listopada. Wybierzcie coś dla siebie.
W środę w ursynowskim ratuszu odbędzie się wydarzenie, które może zmienić sposób myślenia o przyszłości dzielnicy. "Ursynów. Dziedzictwo w dialogu" to konferencja o tym, jak chronić historię w dzielnicy kojarzonej z blokami i nowoczesnością. Punktem wyjścia będzie XIX-wieczny dworek przy ul. Krasnowolskiej, który od lat niszczeje. Czy uda się go uratować? O tym porozmawiają konserwatorzy zabytków, architekci i urzędnicy.
Wyglądają jak wizje z innego świata a są... całkowicie prawdziwymi fotografiami natury. To nie jest wystawa na szybkie selfie. To doświadczenie, które zmusza do refleksji. I właśnie dlatego trzeba ją zobaczyć!
Co się dzieje na Ursynowie w przedostatni weekend? Lista imprez jest całkiem spora. Oto ona:

OSTATNIE KOMENTARZE