Zamknij
Po raz kolejny w nocy nad południową Warszawą słychać było warkot samolotu. To nie były manewry wojskowe, lecz specjalistyczny samolot z kamerami termowizyjnymi, który prześwietlał miejską sieć ciepłowniczą w poszukiwaniu ubytków ciepła.
Warkot silników lotniczych przerwał w czwartkową noc ciszę nad południowo-zachodnimi dzielnicami stolicy, w tym nad Ursynowem. Za nocne hałasy nie odpowiadały jednak niespodziewane wydarzenia, lecz specjalistyczny samolot z kamerą termowizyjną wynajęty przez operatora ciepłowniczego, firmę Veolia. Późnym wieczorem w czwartek maszyna rozpoczęła kilkugodzinne badanie szczelności podziemnej infrastruktury, które trwały do wczesnych godzin porannych.
Biedronka zagęszcza swoją sieć na Ursynowie. W pawilonie przy ulicy Polinezyjskiej, gdzie jeszcze do niedawna działał Carrefour, trwają prace remontowe. Powstanie tam dwunasta Biedronka w naszej dzielnicy, która będzie funkcjonować w nietypowym formacie "Ultra Mini".
Ponad 300 tysięcy mieszkańców Ursynowa i Wilanowa może zostać bez nocnego dostępu do leków. Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny chce zamknąć jedyną aptekę całodobową działającą przy ul. Gandhi. Powód? Postępowanie dotyczące działań sprzed dekady, które w tamtym czasie były zgodne z obowiązującym prawem!
Na ulicy Koprowskiego otwarto nowe centrum handlowe. Jest spory parking, Biedronka z dobrze zaopatrzoną ladą mięsną, drogeria i duży sklep zoologiczny. Mieszkańcy pomimo drobnych uwag chwalą inwestycję. - Do tej pory byliśmy skazani na Żabki - mówią.
Na mieszkańców, którzy zamówili świąteczne prezenty do paczkomatu na Pasażu Stokłosy, czekała przykra niespodzianka. Od wtorku w urządzeniu nie da się normalnie odebrać przesyłki. Wywieszona na paczkomacie kartka informowała o konieczności zdalnego otwarcia skrytki po uprzednim kontakcie telefonicznym. Rzecz w tym, że nawet z tym awaryjnym trybem odbioru jest problem. Co z uwięzionymi paczkami?
Jacek Walkiewicz - psycholog, którego wykład TEDx obejrzało ponad 11 milionów osób - 11 grudnia przyjedzie na Ursynów, by spotkać się z przedsiębiorcami i mieszkańcami dzielnicy. UrsynLab zaprasza na ostatnie w tym roku wydarzenie, które połączy motywację, inspirację i świąteczny networking. Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.
"Najgorszy barszcz w moim życiu", "kaczka gotowana 200 lat", "surowe placki". Magda Gessler nie zostawiła suchej nitki na jedzeniu w restauracji na Służewcu, tuż przy granicy Ursynowa. W najnowszych "Kuchennych Rewolucjach" TVN zobaczymy, jak królowa polskiej gastronomii ratuje białoruskie małżeństwo, które po ucieczce z Mińska próbuje na nowo ułożyć sobie życie w Warszawie.
Przy al. KEN powstał kolejny bar mleczny z popularnej warszawskiej sieci. Byliśmy tam trzy razy o różnych porach. Raz wyszliśmy rozczarowani, kolejny zjedliśmy świetny obiad, a za trzecim razem było… średnio. Największy problem? Zimne jedzenie i chaos w ofercie. Ale po kolei...
Black Friday tuż za rogiem. UrsynLab zaprasza przedsiębiorczych na szkolenie z ekspertem e-commerce. Pokaże on, jak zarobić, a nie spalić się w wojnie cenowej. Będzie więc o strategiach sprzedaży.
Jak sfinansować rozwój firmy, gdzie szukać dotacji i dlaczego banki to nie jedyne źródło kapitału? Na te pytania odpowie ekspertka z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem. Ursynowskie spotkanie dla biznesmenów i tych, którzy dopiero myślą o własnej działalności, odbędzie się już w czwartek w ratuszu.
System kaucyjny ruszył tylko... butelek z kaucją brak! Na Ursynowie nie ma ich jeszcze w ani jednym sklepie popularnych sieci. - Kiedy to się zmieni? - pytają mieszkańcy.
Od czwartku na Ursynowie zacznie działać kolejny dyskont. Duńska sieć Netto otwiera swój sklep w pawilonie, który stał pusty przez wiele miesięcy. To już drugi sklep tej marki w dzielnicy i piętnasty w całej Warszawie.
Karpielówka, Papalina, Vyceska - znane restauracje, które jeszcze niedawno cieszyły się dużą popularnością, znikają z Ursynowa. Czy winna jest pandemia i inflacja, a może to efekt zmieniających się gastronomicznych trendów? Część z ursynowskich restauracji zamknęła się krótko po "Kuchennych Rewolucjach" Magdy Gessler. Czy to przypadek?
Czternaście firm z Ursynowa dostało dotację z programu KPO na odbudowę po pandemii. Ogólnopolska lista beneficjentów programu rozgrzała polską sieć. Internauci wynaleźli na niej m.in. zakup mobilnych ekspresów do kawy za pół miliona i czy jachty z fotowoltaiką. Czy projekty z naszej dzielnicy są równie kontrowersyjne?

OSTATNIE KOMENTARZE