Komunikacja i motoryzacja

Zamknij

Sukces mieszkańców! Na Karczunkowskiej kierowcy zwolnią

Sławek Kińczyk Sławek Kińczyk 09:34, 31.05.2025 Aktualizacja: 14:13, 27.10.2025
9 Sukces mieszkańców! Na Karczunkowskiej kierowcy zwolnią nadesłane

Po staraniach mieszkańców i apelach radnych na Karczunkowskiej na Ursynowie wprowadzono nowe ograniczenie prędkości do 40 km/h. - To duży krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na tej jednej z najbardziej problematycznych ulic w Warszawie - mówią nam mieszkańcy. Od czasu otwarcia trasy S-7 dziurawa jak ser szwajcarski ulica stała się zatłoczoną przelotówką.

O wprowadzeniu nowego ograniczenia poinformował naszą redakcję pan Piotr.

Karczunkowska jest szczególnie niebezpieczną ulicą, ale dotychczas głos mieszkańców tej i okolicznych ulic w sprawie poprawy bezpieczeństwa był ignorowany. Jakby tego było mało, to w Karczunkowską skierowano ruch pojazdów powyżej 16 ton

- mówi mieszkaniec.

Dodaje również, że "w każdym tygodniu dochodzi do co najmniej kilku niebezpiecznych incydentów".

"Była wola ograniczenia prędkości nawet do 30 km/h"

Walka o przebudowę i poprawę bezpieczeństwa na Karczunkowskiej trwa od lat. Miasto ma już w planach modernizację, czeka wciąż na wydanie decyzji środowiskowej. Zaraz po jej otrzymaniu, gdy będzie gotowy projekt inwestycji, powinien zostać złożony wniosek o pozwolenie na budowę, a w 2026 roku ruszyć prace budowlane.

Jest szansa, że zanim poprawi się stan nawierzchni i komfort jazdy kierowców, co nastąpi za parę lat, uda się wyeliminować najgroźniejsze zachowanie kierowców - notoryczne przekraczanie prędkości.

- Z tego, co pamiętam, to była nawet wola mieszkańców, żeby ograniczyć tam prędkość nawet do 30 km na godzinę - przypomina determinację ludzi radna Olga Górna z Koalicji Obywatelskiej, mieszkanka Zielonego Ursynowa.

Naturalne dla każdego kierowcy jest to, że mamy trochę cięższą nogę, zjeżdżając z trasy szybkiego ruchu i wjeżdżając w teren zabudowany. Rozpędzone samochody wjeżdżają na wiadukt PKP, prędkość jest zdecydowanie za szybka w stosunku do tego, jaka powinna być na odcinku do ulicy Puławskiej wraz z tymi wszystkimi skrzyżowaniami

- komentuje radna. 

Szczególnie niebezpieczne jest skrzyżowanie Karczunkowskiej z Pozytywki, które mieszkańcy określają jako "prawdziwy koszmar". Ruch jest bardzo intensywny, piesi mają tylko odcinki bardzo wąskich chodników, muszą przechodzić z jednej strony jezdni na drugą. Chodniki, które są na Karczunkowskiej, zazwyczaj blokowane są przez parkujące samochody, bo miejsc postojowych też brakuje. 

Takie tragiczne wnioski płynęły z wizji lokalnej przeprowadzonej przez radnych, mieszkańców i służby w kwietniu ubiegłego roku. Pisaliśmy o niej w naszym artykule.

Radni wspólnie z mieszkańcami przygotowali wtedy stanowisko w sprawie Karczunkowskiej. Apelowali do służb drogowych i mundurowych o natychmiastową poprawę bezpieczeństwa pieszych - odświeżenie malowania pasów, ograniczenie prędkości oraz nowych sygnalizacji w projekcie modernizacji ulicy.

"Czas na egzekwowanie"

Na razie poprawiono oznakowanie i wprowadzono limit 40 km/h. Biuro Zarządzania Ruchem m.st. Warszawy zmieniło organizację ruchu na ulicy.

Oczekujemy teraz na działania policji w postaci regularnych kontroli prędkości, aby przyzwyczaić kierowców do nowych ograniczeń

- mówi pan Piotr.

Również radna Górna zwraca uwagę na konieczność egzekwowania nowych przepisów.

Przede wszystkim chodziło o to, że nawet jeżeli nastąpi obniżenie tej prędkości dopuszczalnej, to żeby ją skutecznie wyegzekwować, czyli po wprowadzeniu tego przepisu, żeby postawić tam przynajmniej przez jakiś czas po prostu patrol policji

- mówi. I dodaje, że celem nie jest wlepianie mandatów, ale przyzwyczajenie kierowców do konieczności zwolnienia.

Ratusz ma wystąpić do policji o częstsze wizyty na Karczunkowskiej. W kwietniu w ubiegłym roku podczas wizji lokalnej funkcjonariusze drogówki wzbraniali się przed nimi, twierdząc, "że to kwestia zniszczonej infrastruktury drogi". Jaka będzie reakcja tym razem? Przekonamy się wkrótce.

O szykowanej modernizacji Karczunkowskiej napiszemy więcej już niedługo.

::news{"type":"see-also","item":"33014"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Wszystko o Karczunkowskiej

Przejdź do wątku

komentarze (9)

Mieszkaniec KarczunkMieszkaniec Karczunk

11 4

Czyli jak zwykle u nas: nie poprawić infrastruktury, nie naprawić ulicy tylko ustawić ograniczenie. Brawo.
A pomyślał ktoś, że wszystkie cięzarówki jadące od strony grójca jadą Karczunkowską na Piaseczno i okolice bo na zjeździe na Lesznowole idioci ustawili 5T.

10:10, 31.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

tutejszytutejszy

5 0

Przecież przebudowa Karczunkowskiej będzie na św. Dygdy... To już wolę ograniczenie do 40 km/h niż jego brak. A to, że ciężarówki z kruszywem nie przejmują się i ''grzeją'' po 70 to inna rzecz... ale teraz policja ma pretekst, aby się ustawić i efektywnie naliczać punkty i mandaty.

12:32, 02.06.2025

agnikagnik

1 4

zaczęto od dudy strony. Najpierw powinni zrobić Karczunkowską a potem oddać do użytku obwodnicę.Drogowcy nie myślą.

10:35, 31.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TosiaTosia

5 0

Koszmarem to jest wyjazd z Biedry (skrzyżowanie z Nawłocką). Samochody jadące od Zgorzały tak zapitalają z wiaduktu ( a jest tam jeszcze łuk-co prawda niewielki ale jednak) że strach - nie mają dobrej woli by zwolnić. Postawić fotoradary po obu stronach wiaduktu - może to nieco poprawi sytuację. Kolizji jest tu dość sporo.

11:27, 31.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AstraAstra

4 2

Wyjazdy z okolicznych ulic są koszmarem. Zróbcie światła!

12:41, 31.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

bus bus

5 5

Czy aby na pewno cześć kierowców jedzących tą ulicą nie mogłaby korzystać z komunikacji miejskiej na Puławskiej (jest buspas) i potem z metra?

12:54, 31.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoomBoom

5 4

Fantastyczny sukces szkodnika i przegrywa Kempy. Kiedy w końcu rada dzielnicy kopnie go w dupę i zatrudni prawdziwego zarządcę? To jest zwykły szkodnik, nieudacznik chodzący po dzielnicy i pytający się ludzi co ma robić. Ustąp ze stanowiska, nikt cię tu nie chce. Proste.

22:18, 31.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BimBam BimBam

3 5

A czemu Boom piszesz za wszystkich. Skoro ja na przykład chce a ty piszesz że nikt nie chce to kłamiesz. Szast prast. Zaorany boom!

07:40, 01.06.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

tutejszytutejszy

5 1

Na Karczunkowskiej nic się nie dzieje w kierunku poprawy bezpieczeństwa, to z powodu wymówki, że przecież ''wkrótce będzie przebudowa''... Jak długo mamy czekać? Aż na pasach przy Sarabandy zginie dziecko idące do szkoły? Skoro nic więcej nie da się zrobić, to trzeba spowolnić kierowców... a skoro sami nie potrafią, to trzeba im pomóc i po to jest to ograniczenie. To wciąż za mało, ale przynajmniej dobre i to.

11:22, 02.06.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Pierwszy weekend wakacji. Co się dzieje na Ursynowie?

No super... Informacje o imprezach, a pomiędzy nimi wideo z wandalami niszczącymi pociągi metra. To wideo wisi już od około dwóch miesięcy. Po co?!!

Paulo

14:29, 2026-06-26

Policja mówiła do pustych krzeseł

A po co iść na spotkanie z nimi? Nie wiedzą jakie problemy są na dzielnicy? Nie wiedzą co mają robić i jakich przepisów pilnować? To co zrobili to taka sztuka dla sztuki. Wyjdźcie na ulice.

Boom

12:55, 2026-06-26

Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza

Dlaczego mamy chłopa odwoływać? Niech sam zrezygnuje, dajmy mu tylko 7 dni żeby zdążył się spakować. Mam taczkę, możemy go dalej zawieźć w publiczne miejsce celem kompromitacji. Nie wiem czy wiecie, jako szef Rady Nadzorczej klepnął plan 1mln na napisanie planu o dofinansowanie z KPO dla Szpitala. Warszawki Szpital Południowy zapłacił za to finalnie 725tys zł firmie DELOITTE, gdy inne szpitale płaciły 25-30tyś zł. SKANDAL!!!

Mieszkaniec

12:52, 2026-06-26

Uzbecki bar zmorą mieszkańców!

Po drugiej stronie stoi grill dj burger - nikomu stamtąd dym nie przeszkadza? Guzar ma dobre ceny, dobre mięso i lokalsi zaglądają. Na mieście baraniny, cielęciny nie uraczysz w tej cenie. Kwestie Nadmiaru Boltów i Uberów to nie na Guzara zrzucać ale na polityków. Dziękujemy wyborcom prawej i lewej frakcji za głosowanie od 30 lat na swoich faworytów, to dzięki nim mamy to co mamy. Syf który nam gotowali dotarł wreszcie do bonżurów z Ursynowka. Przecież nie tylko Mordor ma być zajechany blokami, samochodami i internaszonal ludnością. A od porządnego miejsca się odwalcie bo lubie tam jeść.

BrodzikIntelektualny

12:00, 2026-06-26

0%