Już w najbliższą niedzielę, 1 marca, na ulice Warszawy, w tym oczywiście na Ursynów, powrócą charakterystyczne miejskie jednoślady. Rusza 15. sezon systemu Veturilo, który potrwa do końca listopada. Operator, firma Nextbike, już od kilku dni intensywnie rozwozi rowery do stacji, przygotowując się na start. Mieszkańcy Ursynowa będą mieli do dyspozycji 32 stacje i setki rowerów, ale zanim wsiądziemy na dwa kółka, warto przypomnieć sobie, na co narzekaliśmy w ubiegłym roku i... za co możemy słono zapłacić, łamiąc regulamin.
Cicha wojna o parkowanie przy Polinezyjskiej
Mieszkałem na Ursynowie ponad 50 lat. Wyprowadziłem się do innego miasta, mniejszego. To była najlepsza decyzja w moim życiu. Warszawka to totalne nawąchane szybkością wariatkowo z popieprzonymi ludźmi w koło.
Mariusz
15:28, 2026-04-13
Ursynów z nową linią autobusową. Wszystko przez remonty
To raczej Wawer i Falenica zyskały połączenie z Ursynowem ;)
Jasio321
15:05, 2026-04-13
Tu się pije, bije i źle parkuje na Ursynowie!
Zapraszam na koniec KEN tuż przy STP Metra. Tu można postawić samochód w lesie. Za darmo. Nikt nie sprawdza.
Mieszkaniec
15:01, 2026-04-13
Cicha wojna o parkowanie przy Polinezyjskiej
Sami piszecie że chodzi o problem z przejazdem na zakręcie. I fakt tam często stoją pojazdu na przeciwko śmietnika. Często blokują wejście na chodnik. Postawcie ten znak przed łukiem nie w tym miejscu skąd został skradziony.
Marcin
13:47, 2026-04-13