Mała Nela jest pierwszym noworodkiem urodzonym w jedynym samorządowym centrum leczenia niepłodności metodą in vitro w Polsce. Dziewczynka przyszła na świat 5 marca, a dzień później huczne powitanie zgotował jej personel Warszawskiego Centrum Leczenia Niepłodności, minister zdrowia oraz przedstawicielki władz Warszawy.
Wspólnie z minister Izabelą Leszczyną i przewodniczącą Rady Warszawy Ewą Malinowską-Grupińską mogłyśmy osobiście pogratulować rodzicom nadrodzin upragnionej córki.
- napisała w mediach społecznościowych Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.
Warszawskie Centrum Leczenia Niepłodności w Szpitalu Południowym na Ursynowie ruszyło w marcu 2024 roku i przeprowadza w pełni refundowane zabiegi in vitro i zapewnia bezpłatną, kompleksową opiekę mamom i dzieciom.
Program rządowy, uruchomiony 1 czerwca 2024 roku, już przynosi efekty. Do programu do tej pory zakwalifikowano ponad 23 tysiące par.
Założeniem rządowego programu leczenia niepłodności jest to, żeby ta metoda była finansowana od początku do końca: od diagnozy, przez leczenie, prowadzenie ciąży i opiekę okołoporodową
- mówiła minister zdrowia Izabela Leszczyna podczas otwierania WCLN w Szpitalu Południowym.
Problem z zajściem w ciążę w Polsce mają miliony par. Szacunkowo co piąta ma stwierdzoną lub podejrzewaną niepłodność. Przyczynami są przemiany demograficzne - czyli opóźnianie planów prokreacyjnych, a także styl życia, choroby cywilizacyjne. Większość par nie stać na leczenie. I właśnie dla takich osób powstało Warszawskie Centrum Leczenia Niepłodności w Szpitalu Południowym przy ul. Pileckiego 99.
Sercem całego projektu jest pracownia embriologiczna. Jesteśmy przygotowani na realizację 500-600 cykli in vitro. Nie wszyscy wymagają tej procedury, to jest taka "wisienka na torcie". Natomiast w przychodni przyjmiemy tyle osób, ile będzie trzeba
- mówi dr. n. med. Damian Warzecha z WCLN.
Zapłodnienie pozaustrojowe jest najbardziej skuteczną metodą leczenia niepłodności.
[FOTORELACJA]6117[/FOTORELACJA]
[ZT]27406[/ZT]
Warszawiak8215:10, 07.03.2025
Wielki smutek w Szpitalu na Solcu w Śródmieściu, budynek stoi opustoszały. W tym wyremontowany oddział ginekologiczny. Szpital zamknięto, a lekarzy przeniesiono do Południowego. Trzeba było go uruchomić, żeby odtrąbić kolejny sukces, ale w tym mieście pieniędzy nie ma i nie będzie, więc coś trzeba było zamknąć. Ciekawe czy prezydent kiedyś słyszał o Szpitalu na Solcu? Pewnie nie, przecież on w ratuszu nie bywa. Może nasz burmistrz - Wielki Szpitalnik Mazowsza swojemu pryncypałowi o nim przypomni?
GrubyNatolin19:36, 07.03.2025
A już zaczynałem się cieszyć, że ta radość to ta gdzie w służbie zdrowia o Ciebie naprawdę dbają i chcą Ci pomóc a nie mają kompletnie w d.u.p.i.e. i chorego z dolegliwościami odsyłają do domu lub innego szpitala uprzednio po oglądaniu ściany w sor przez 10+ godzin.
Tołdi05:58, 08.03.2025
Z jednej strony mordują dzieci a z drugiej bawią się w Boga, psychiczny obrócony o 360 stopni rząd w zdewastowanym przez niego kraju 👀
3 4
Jeśli już to o 180 stopni imbecylu
3 1
Przepraszam ale imbecyl zdenerwował się tym wybielaniem służby zdrowia i zrobił błąd, brak trzeźwości umysłu.