Zamknij
REKLAMA

Dzień Kundelka z Paluchem pod Kopą Cwila. "Adopciaki są super!" FOTO

16.33, 23.10.2022 Sławek Kińczyk Aktualizacja: 17.44, 23.10.2022
Skomentuj SK
REKLAMA

Ponad 700 psów i 200 kotów czeka na adopcję w warszawskim schronisku "Na Paluchu". W niedzielę schronisko zorganizowało "Dzień Kundelka z Paluchem" pod Kopą Cwila. Przyszli miłośnicy czworonogów z całego Ursynowa!

25 października to co roku święto wszystkich kundelków. Miłośnicy psów nierasowych przyszli dziś po Kopę Cwila, by okazać wsparcie stołecznemu schronisku dla bezdomnych zwierząt.

- Adopciaki są super! To pies, który daje ogrom miłości, radości i cierpliwości. Przyszliśmy kupić nową smycz, obrożę i przy okazji wspomóc psiaki, które tego potrzebują - mówi Beata, właścicielka adoptowanego Skittelsa.

To nasza wspólna sprawa

Na stoisku schroniska "Na Paluchu" można było otrzymać gadżety schroniskowe, porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami o własnych doświadczeniach i problemach ze zwierzakami. 

- Raz w miesiącu zjawiamy się w różnych miejscach w Warszawie, w parkach, żeby pokazać, że psy, które czekają na domy w schronisku, są to normalnie socjalizowane psy, które świetnie odnajdują się w mieście, i nie trzeba się bać psa z adopcji. Chcemy też pokazać, że choć schronisko jest na peryferiach Warszawy, to jest to nasza wspólna sprawa i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za los tych zwierząt - mówi Patrycja Jarosz ze Schroniska "Na Paluchu".

Pod Kopą Cwila można było zapoznać się z pieskami, które czekają na adopcję. Opowiadali o nich wolontariusze, którzy na co dzień się nimi opiekują.

- To jest "Cukier" - z grupy Łobuzy - ale jest bardzo grzeczny! Piesek nie ma jednej nerki, można się z nim zapoznać - mówi Kamila, wolontariuszka, która zachęca do odpowiedzialnej adopcji zwierząt. Co to oznacza?

- Trzeba przedyskutować sprawę ze wszystkimi członkami rodziny, rozważyć kwestie finansowe, czy mamy miejsce w budżecie na zwierzę. Poza karmą i legowiskiem musimy się liczyć z tym, że zwierzę będzie chorowało. Jeśli chodzi o psa, to musimy pomyśleć, czy będziemy mieć czas wychodzić z nim minimum trzy razy dziennie, czy mamy co z nim zrobić, gdy wyjedziemy na wakacje - mówi Patrycja Jarosz.

Na stronie internetowej schroniska "Na Paluchu" - www.napaluchu.waw.pl - znajdują się szczegółowe poradniki dla osób myślących o adopcji psów i kotów.

"To najbardziej kochane zwierzątka"

W tej chwili w schronisku warszawskim na nowe domy czeka ponad 700 psów i ponad 200 kotów. 

- Ja zaadoptowałam psiaka z Palucha trzy miesiące temu. Nie żałuję! To najlepszy przyjaciel. Fakt, że mogłam kogoś uratować i dać mu dom, to coś wspaniałego - mówi Patrycja, właścicielka Mokki.

- Kundelki to najbardziej kochane zwierzątka, bardzo mądre, przywiązują się całym sercem, nie wyobrażam sobie inaczej się zapoznawać z pieskiem niż przez adopcję! - dodaje Sylwia, która dała nowy dom Tobyemu.

ZOBACZ: Dzień Kundelka na Ursynowie

(Sławek Kińczyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

DickDick

8 1

Gdyby tak jeszcze wszyscy sprzątali kupki. 09:32, 24.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

asteraster

4 5

polecam chodzenie po chodniku - jest o wiele wygodniej. 10:28, 24.10.2022


kurkawodnakurkawodna

6 3

sprzątanie kupek zwłaszcza na chodniku 12:55, 24.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wpisz Swój NickWpisz Swój Nick

2 2

Psiarze jak zwykle szczekają najgłośniej. 12:44, 26.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%