W Arenie Ursynów wystartowała kampania wyborcza Lewicy. Była prezentacja programu i kilka słów od kandydatów, którzy będą startować z list zjednoczonego pod wspólną banderą ugrupowania. W trakcie przemównienia Roberta Biedronia włączył się alarm przeciwpożarowy.
W Arenie Ursynów zebrały się dziesiątki sympatyków szeroko rozumianej lewicy. Przy Pileckiego pojawili się starsi, którym zdecydowanie bliżej do takich postaci jak Włodzimierz Czarzasty czy były prezydent Aleksander Kwaśniewski, ale i dwudziestolatkowie zafascynowani Adrianem Zandbergiem z Partii Razem.
- To będą moje pierwsze wybory. Jestem mega fanem Partii Razem i wierzę w to, że to jest jedyne ugrupowanie, które może cokolwiek zmienić. Boję się tylko, że może się skończyć na gadaniu o kościele, a nikt nie zajmie się choćby kwestią zmiany podatków. Boję się, że koalicja lewicowa będzie za mało lewicowa - mówi Eryk, wyborca.
Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej przedstawił swój program, który w znacznym stopniu skupia się na zmianach społecznych. Mimo konsolidacji aż trzech różnych ugrupowań politycy twierdzą, że udało im się stworzyć jednorodną grupę, która potrafi mówić jednym głosem.
- Chcemy zmienić trochę odbiór, bo wszyscy mówią o LGBT, a to nie jest jedyny element naszego programu. Lewica jest potrzebna, żeby Polskę uczynić tolerancyjną i bez podziałów. Myślałem na początku, że różnice między ugrupowaniami będą duże, okazało się, że wcale tak nie jest i możemy wspólnie pracować - mówił Marek Dyduch, przewodniczący SLD na Dolnym Śląsku.
Ambicje są duże - politycy Lewicy liczą, że w najbliższych wyborach osiągną dwucyfrowy wynik. - Każdy wynik powyżej dziesięciu procent będzie zadowalający - dodaje Marek Dyduch.
Politycy Lewicy przekonywali, że zależy im na poprawie warunków życia seniorów, wyłączeniu religii ze szkół, ograniczeniu roli Kościoła, legalnej aborcji i poprawie w traktowaniu zwierząt. Według sympatyków frakcji są powody, by im wierzyć.
- Wierzę w Lewicę, bo wierzę w ludzi, którzy wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej i do NATO. Wierzę w ludzi, którzy dali nam najlepszą w Europie konstytucję. Będziemy walczyć o to, żeby ludzie byli zamożniejsi. Namawiam do głosu, bo to najlepsza decyzja - przekonuje Aleks Polak, który jest zaangażowany w promocję Lewicy.
Przed wyborcami zaprezentowali się kandydaci z list z całej Polski, jednak podczas przemówienia Roberta Biedronia doszło do nieplanowanego zdarzenia. W pewnym momencie w Arenie Ursynów rozległ się alarm przeciwpożarowy. Działacze i sympatycy Lewicy na chwilę opuścili Arenę, by po przerwie wznowić spotkanie.
zniesmaczony18:00, 24.08.2019
cudowne dzieci wiatru i kurzu tum..ny nie wystepuja w swoich barwach bojowych w kolorze teczy
trener18:05, 24.08.2019
dzieci chciały zagrać w koszykówkę bo zacnie śliskie nagrody były
Senny18:20, 24.08.2019
coś przespałem?
Emeryt18:21, 24.08.2019
mają dawać 500ml co miesiąc gratis tej masy - jak wygrają - na dowód w aptece
Zygmunt22:10, 24.08.2019
Czy to konwencja, czy zjazd sportowców czy coś innego to i tak mieszkańcy pobliskich bloków na tym cierpią. Przyjezdni stawiają auta gdzie chcą, byle jak, blokują inne auta, trawniki przy straży pożarnej! A co! Bydło to bydło! Mają w dupie że są gościnnie trzeba zasrać komuś życie bo w jego to nuda! Masakra!
precz z komuną!18:29, 25.08.2019
Orła wrona nie pokona!
JL07:38, 26.08.2019
"...legalnej aborcji i poprawie w traktowaniu zwierząt..." jeszcze bym dodal obowiazkowa eutanazje dla lewakow. Trzeba byc zeszmaconym ścierwem żeby bardziej troszczyć się o zwierzęta niż o najmłodszych jeszcze nienarodzonych przedstawicieli naszego gatunku.
Czas na działanie! Pseudorowery to zagrożenie WYWIAD
Zastanawiające jest to że nikt nie widzi rowerzystów jeżdżących na czerwonym świetle czy po pasach a 99% z nich tak czyni...czy ten pan to jakiś śmieszek jest?
Q
19:36, 2025-06-29
Czas na działanie! Pseudorowery to zagrożenie WYWIAD
Pojazdy elektryczne udające rowery to jedno zagrożenie. Ostatnio jednak coraz częściej widać osoby jeżdżące ścieżkami rowerowymi na elektrycznych motocyklach(sic!) Pojazdy bez tablic, pewnie też bez OC. Mam wrażenie, że policja nic z tym nie robi. Ostatnio 2 takich motocyklistów śmigało ścieżka rowerową wzdłuż ul. Rosoła w stronę Migdałowej. Tam po drodze jest żłobek. Myślicie, że choć trochę przyhamowali? Zdarza się też jeden "motocyklista" bez wyobraźni który po tej samej ścieżce jeździ na tylnym kole. Poza przepisami, konieczne jest jeszcze ich egzekwowanie. Co w tej sprawie robi policja/straż miejska?
Abc
16:32, 2025-06-29
Korki na Puławskiej. Remont prawie ukończony
U panie. Karczunkowską by naprawili chyba w 3 dni.
Tosia
12:56, 2025-06-29
Wakacje w komunikacji: Linie znikają, trasy się kurczą
Jeszcze jedna rzecz - pewne wstydliwe sprawy odsłaniają się czasem przez przypadek, przy okazji. Tu widzimy, sam ZTM to przyznaje, jak niewydolna jest komunikacja miejska w Warszawie. I to częściowo tłumaczy szaleńczą politykę buspasów. Ideologia ideologią, ale po prostu tej niewydolnej instytucji podłączają kroplówkę w postaci ułatwienia przejazdu, uprzywilejowania prawem kaduka. Natomiast złośliwe zwężanie ulic z gadaniem, że kierowcy "przesiądą się" do tej i tak już niewydolnej komunikacji miejskiej to już czysta ideologia, z racjonalnością nie ma nic wspólnego.
Docent marcowy
11:49, 2025-06-29