Dzieci z przedszkola nr 412 przy Telekiego rozdawały dziś ursynowianom żonkile. Kwiaty pochodzą z pól nadziei, na których jesienią przedszkolaki sadziły cebulki. W akcji wzięło udział ponad 50 placówek szkół i przedszkoli. Dochód wesprze ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne.
Sadzenie cebulek żonkili, zbiórki, aukcje, kiermasze, konkursy i wreszcie - ścinanie kwiatów i rozdawanie ich na ulicach Ursynowa. Tak wyglądała druga edycja "Pól Nadziei" - akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum im. św. Krzysztofa przy Pileckiego.
Przedszkolaki ze świeżo ciętymi kwiatami przeszły sprzed hospicjum pod urząd dzielnicy. Po drodze wręczały zaskoczonym przechodniom żonkile i prosiły o wsparcie dla fundacji. W dzisiejszym finale akcji udział wzięli także burmistrz Robert Kempa i wiceburmistrz Łukasz Ciołko, którzy pomagali dzieciom w zadaniu.
VIDEO: Finał akcji "Pola Nadziei"
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/LymuJeJe-SY"}
Akcja "Pola Nadziei" odbywa się na Ursynowie już po raz drugi. Jak zaznaczają organizatorzy, nie chodzi tylko wspieranie hospicjum.
- Przez całą akcję budujemy szeroką wspólnotę. To są dzieci, wychowawcy, rodzice, darczyńcy, urząd dzielnicy, hospicjum, media oraz biznes, który nas wspiera - mówi Marcin Milczarski, koordynator akcji.
- Budujemy wspólnotę wokół idei pomagania. Uczymy dzieci, żeby warto to robić, żeby się nie zamykać, żeby działać. Jesienią sadziliśmy żonkile w różnych miejscach Ursynowa, a dziś przyszedł czas na cięcie - dodaje Milczarski.
- Uczymy nasze dzieci pomagania, asertywności i empatii. I to nam się udaje. Nasze przedszkolaki wiedzą co to hospicjum, co to choroba onkologiczna. Organizujemy kiermasze, na których sprzedajemy rzeczy wykonane nie tylko przez dzieci, ale też przez pracowników przedszkola. Mocno się integrujemy - mówi Agnieszka Szemberska, dyrektor Przedszkola nr 412 przy Pala Telekiego.
Pola Nadziei cieszą się coraz większym zainteresowaniem placówek oświatowych. W tym roku w akcji biorą w nich udział 33 szkoły i 17 przedszkoli.
- Trzecia edycja na pewno będzie największa. To są duże pokłady dobra, które przekładają się na konkretne wsparcie dla hospicjum - przekonuje Marcin Milczarski z FHO. Dlatego warto dołączyć do kolejnej akcji, która rusza jesienią.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DZISIEJSZEJ AKCJI PRZEDSZKOLAKÓW
::news{"type":"see-also","item":"6764"}
Młody lekarz - milioner składa rezygnację. Kontrole
teraz zapisze się do peezelu... by nadal być przy korycie
meme
22:15, 2026-06-15
Młody lekarz - milioner składa rezygnację. Kontrole
Bez zgody Dyrektora Szpitala tyle zarobił młody lekarz jeszcze w trakcie specjalizacji 🤣
Anatol Polski
20:40, 2026-06-15
Młody lekarz - milioner składa rezygnację. Kontrole
Że kto??? Wiceprezydentka? Wszystkich już do reszty pokręciło z tymi feminatywami. Redakcjo HU, tak za wszelką cenę chcecie być poprawni politycznie?
Paulo
19:57, 2026-06-15
1,6 mln złotych dla lekarza w Szpitalu Południowym
Lekarze na kontrakcie zarabiają na godzinę wg stawek rynkowych, więc to nie tu leży problem. Jeżeli pracował średnio 11h dziennie praktycznie każdego dnia w roku, udzielając świadczeń zdrowotnych w SOR oraz innych jednostkach; dodatkowo uczestnicząc w sesjach rady oraz -doniesień - udzielając się także medialnie, to kiedy realizował specjalizację, w ramach której zobowiązany jest do odbywania staży, kursów, wykonywania setek procedur i innych aktywności wymaganych programem specjalizacji w wymiarze 7,35 h dziennie?
Otoja
19:24, 2026-06-15
0 3
Nstępnym razem proponuję wykorzystać do tego celu dzieci ze żłobków.
Im wcześniej dzieci się nauczą życia i śmierci tym lepiej.
2 0
Co ma piernik do wiatraka? Życie, śmierć? Nikt o tym przedszkolakom nie mówi. To kwestia zakorzenia idei pomocy innym - bez słów, których dzieci nie rozumieją. Serio, serio.
0 0
Poza tym, czy aby napewno chciał/a Pan/i napisać "wykorzystać"?
5 0
Wspaniała akcja!
0 0
Panie burmistrzu, jak już pan decydujesz się na ocieplanie wizerunku to lepiej nie brać na doczepkę Ciołko.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz