Zamknij

Dodaj komentarz

Takiej atrakcji dawno nie było! W sobotę festyn w STP Kabaty

Redakcja Haloursynow.pl Redakcja Haloursynow.pl 15:07, 16.09.2025 Aktualizacja: 15:27, 16.09.2025
Skomentuj SK SK

W sobotę mieszkańcy Ursynowa będą mogli zajrzeć za kulisy warszawskiego metra! Po raz pierwszy od dłuższego czasu szeroko otworzą się drzwi Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach, gdzie na gości czekać będzie prawdziwa gratka - od jazdy drezyną, przez zwiedzanie składów metra, po symulator wybuchu poduszki powietrznej. To wszystko z okazji Dni Transportu Publicznego.

Dni Transportu Publicznego w Warszawie oraz Europejski Tydzień Mobilności. Dzięki tym wydarzeniom w sobotę 20 września niedostępna na co dzień dla publiczności stacja techniczna warszawskiego metra zamieni się w centrum rozrywki dla całej rodziny. Od godz. 10 do 16 przy ul. Wilczy Dół 5 odbędzie się wielki festyn z mnóstwem atrakcji.

Zabytkowe autobusy i nowoczesne symulatory

Największą atrakcją soboty będzie możliwość zwiedzania wnętrza składów metra oraz prezentacja całej floty zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Na miejscu stanie m.in. Chausson AH 48 z 1950 roku, przedwojenny Somua Six z 1933 roku oraz całe muzeum na kółkach - od Jelczy z lat 70. po najnowsze elektryki.

Na uczestników czekają makiety Warszawy, gdzie dzieci będą mogły projektować własne budowle i mosty z kolorowych materiałów

- zapowiadają organizatorzy. Dodają, że przygotowali warsztaty Autobusy DIY, gdzie najmłodsi będą tworzyć modele miejskich autobusów.

Miejskie Zakłady Autobusowe nie pozostaną w tyle i przygotowały prawdziwe szaleństwo technologiczne. W specjalnym namiocie "Autobusiaki" czekać będzie na gości 8 różnych atrakcji edukacyjnych oraz doświadczenia naukowe. Jeszcze większe wrażenia przyniesie wizyta w strefie Ośrodka Szkolenia Kierowców, gdzie można będzie przetestować symulator zderzeń i trenażer czasu reakcji, symulator dachowania pojazdu czy symulator wybuchu poduszki powietrznej.

Metro pokaże swoje tajemnice

Metro Warszawskie przygotowało cztery strefy tematyczne. - W strefie informacyjnej prezentowane będą najnowsze informacje na temat rozbudowy sieci metra, szczególnie II i III linii - informują organizatorzy. Największym hitem będą jednak ścieżki edukacyjne umożliwiające poznanie pojazdów z bliska, w tym możliwość zwiedzania wnętrza składów.

Dla miłośników adrenaliny przygotowano prezentację dwóch samochodów ratownictwa technicznego przez pracowników Działu Ochrony Przeciwpożarowej. 

Tramwaje Warszawskie zorganizują natomiast w STP Kabaty loterię tramwajową z atrakcyjnymi nagrodami oraz quiz, w którym po prawidłowym rozwiązaniu i trafieniu piłką do kosza można będzie wylosować nagrodę.

Do akcji włączył się także Urząd Dzielnicy Ursynów, który przygotował specjalne atrakcje dla lokalnej społeczności. Będzie można wziąć udział w quizie o Ursynowie dla dorosłych oraz nadmuchać baloniki „I Love Ursynów”. Dodatkową atrakcją będzie bicie monety okolicznościowej.

Nie lada atrakcją dla miłośników historii kolei będzie Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa, która zaoferuje przejazdy drezyną „machajką” oraz prezentację archiwalnego filmu o Kolei Grójeckiej.

Darmowy dojazd zabytkowymi autobusami

Organizatorzy zadbali o wygodny dojazd. Na teren imprezy. W sobotę uruchomiona zostanie specjalna bezpłatna linia autobusowa „DTP” obsługiwana zabytkowymi autobusami. Początek trasy na przystanku Ursynów Płd. (parking P+R Metro Stokłosy), linia poprowadzi przez Dereniową, Stryjeńskich, Wąwozową i al. KEN do Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Oczywiście najłatwiej do STP dojechać metrem - wysiąść na stacji Kabaty i przejść ok. 750 metrów na piechotę na Wilczy Dół 5.

Na miejscu - przy STP - będzie działać także tymczasowa stacja Veturilo, dzięki czemu będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym i dojechać na miejsce rowerem.

Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny i wolny. To doskonała okazja, by poznać warszawski transport publiczny od kuchni i spędzić rodzinnie sobotę w wyjątkowym miejscu! A z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności i Dnia Bez Samochodu 22 września - poniedziałek - jest dniem bez biletów w komunikacji miejskiej. Metrem, tramwajami, autobusami i koleją miejską jeździmy za darmo. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%