Zamknij
REKLAMA

Krasnowolska - osiedle zapomniane. Także przy odśnieżaniu?

16.28, 16.12.2022 Sławek Kińczyk Aktualizacja: 11.17, 17.12.2022
Skomentuj nadesłane
REKLAMA

Od kilku dni pada śnieg, a na Krasnowolskiej - podobnie jak poprzedniej zimy - ani razu nie pojawił się pług. Dzielnica po naszej interwencji zapowiedziała wysłanie ekipy odśnieżającej.

Sytuacja na ul. Krasnowolskiej jest specyficzna. Do wysokości Poloneza jeżdżą nią autobusy i ta część jest odśnieżana przez Zarząd Oczyszczania Miasta, właśnie ze względu na komunikację miejską. Zgodnie z podziałem kompetencji pług miejski nie może pojechać dalej - dodajmy pod górkę - i odśnieżyć dalszego odcinka ulicy, bo odpowiada za niego już dzielnica. A firma przez nią wynajęta nie zajrzała tam ani razu od czasu, gdy pada śnieg, najwyraźniej uznając, że skoro cześć ulicy jest odśnieżona, to dalszy odcinek również.

- Właśnie byłem świadkiem, jak z powodu śliskiej jezdni zderzyły się dwa samochody. Tutaj jest istne lodowisko! Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby włodarze zadbali o nasze bezpieczeństwo? W związku z budową jest wytyczony objazd ul. Oberka. Tam również nikt nie widział odśnieżarki. To jest dramat. Stolica kraju, a poziom dróg jak na Syberii - zaalarmował naszą redakcję pan Maciej.

To nie pierwszy raz, gdy dzielnica zapomina o bezpieczeństwie w tej części Ursynowa. Poprzedniej zimy sytuacja była taka sama. Pługi i odśnieżarki jeździły tylko do przystanku autobusowego.

"Wyślemy ekipę"

O ten przypadek zapytaliśmy wiceburmistrza Bartosza Dominiaka, który nadzoruje Wydział Ochrony Środowiska odpowiedzialny za odśnieżanie i płużenie ulic oraz chodników dzielnicowych. 

- Przekażę zaraz tę sprawę do pracowników WOŚ. Wyślemy tam ekipę odśnieżającą pracującą na zlecenie dzielnicy - zapowiedział Dominiak.

I zachęca do natychmiastowego zgłaszania podobnych przypadków w aplikacji 19115 lub na infolinii 19115. Urzędnicy na bieżąco obserwują zgłoszenia i dzięki takiej formie kontaktu mają reagować szybciej.

Wiceburmistrz odniósł się też do ostatnich zarzutów mieszkańców w sprawie niesolidności ekip wynajątych do odśnieżania. W ostatnich dniach na wielu dzielnicowych ulicach co prawda drogi zostały oczyszczone, ale chodniki pozostawały nietknięte. Pretensje mieli zwłaszcza piesi.

- Jeden z pracowników Wydziału Ochrony Środowiska w ostatnim tygodniu spędza cały czas pracy w terenie i sprawdza czy wykonawca wywiązuje się z umowy - mówi zastępca burmistrza. Wnioski mają zostać wyciągnięte, a jeśli wykonawca zaniedbał swoje obowiązki, zostanie obciążony karą.

[ZT]16427[/ZT]

(Sławek Kińczyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

looklook

1 4

To Krasnowola nie należy do gminy Lesznowola ?
Ulica do pewnego miejsca jest Ursynowem, a od pewnego miejsca już nie ! Ale przekręt ! Ludzie oni czuja się właścicielami , a nie zarządcami dzielnicy Ursynów. Kiedy Ursynów kupili. Media nic o tym nie wspominały. 22:30, 16.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Oświecona Oświecona

5 2

Krasnowola to Ursynów. 13:35, 17.12.2022


Darek z białego Bi EDarek z białego Bi E

2 1

Koledze coś się mocno pomyliło. To nie ma nic wspólnego z Lesznowolą.
A problem powtarza się co roku. Jak tak dalej będzie, to wyborcy sobie o tym przypomną, gdy nadejdą wybory. 13:36, 17.12.2022


Ania...Ania...

10 0

Ludzie zacznijcie myśleć i używać telefonów nie tylko do FB,insta i itp, zainstalujcie aplikacje 19115 i zgłaszajcie odśnieżanie jak wół jest opcja no ale zamiast używać pożytecznie telefonu to nie skąd za trudne, ale pisać skargi do halo Ursynów to potrafią. Ani jednego zgłoszenia na terenie o którym jest artykuł i dziwią się że nie odśnieżają im ulic, ręce opadają. Myślenie nie boli. 09:57, 18.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JowitaJowita

5 5

Żałosne jest to , że mieszkańcy Krasnowolskiej i wielu innych ulic mają upominać się bądź zgłaszać coś co w zasadzie jest obowiązkiem dzielnicy i za co w końcu płacimy podatki. Co roku sytuacja się powtarza więc trzeba dobrze myśleć przy wyborach.
Aktualnie na Krasnowolskiej są prace dot. Kanalizacji, robotnicy już od kilku dni powinni znieść objazd przez Oberka i nic, nie ma żadnej kontroli a mieszkańcom przez to nie są odbierane śmieci i znów problem spada na mieszkańców żeby zawiadomić odpowiednie służby. Chodnik od numeru 52 w górę zdemolowany przez ciężki sprzęt, ciekawe czy ekipa to naprawi czy zapłacą podatnicy a nim zapłacą oczywiście będą w nieskończoność pisać, dzwonić, zgłaszać petycje o naprawę.
W głowie się nie mieści. 21:33, 18.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SimonSimon

4 3

W Warszawie ludzie też zglaszaja a nie narzekają, jak się wybrało dom z ogródkiem na obrzeżach miasta to trzeba się liczyć że będą dziurawe chodniki i zaspy śniegu. Wiadomo kupiło sie bo taniej a teraz są zaspy. Coś za coś. W mieście drożej ale odśnieżanie na bieżąco. Ekipa od odśnieżania to ludzie i nie mogą być w kilku miejscach jednocześnie. Dokładnie szufla w rękę i dawajcie.... czyn społeczny. 08:44, 19.12.2022


zielonyUrsynówzielonyUrsynów

0 2

To może sąsiadka się zahibernuje na czas budowy kanalizacji, bo wtedy chociaż głupot nie będzie pisać. Wszyscy oczekiwaliśmy budowy kanalizacji to ją mamy. To nie jest budowa trawnika i sadzenie kwiatków. Taka technologia że jest totalna demolka i trzeba być cierpliwym a nie pyszczyć. 11:35, 19.12.2022


zielonyUrsynówzielonyUrsynów

3 4

A może by tak łopatkie w garsteczkie i poszuflować trochę. Właściciele nieruchomości mają obowiązki !!! 08:23, 19.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%