Dzielnica wyremontowała trzy place zabaw na Kabatach. Zamontowano nowe zabawki, wybudowano piaskownice wraz z daszkiem, osłaniającym dzieci przed ostrym słońcem.
Place zabaw leżą na terenie spółdzielni mieszkaniowej "Osiedle Kabaty", ale wyremontowała je dzielnica. Dlaczego? Bo mieszkańcy gremialnie zagłosowali na projekt do Budżetu Partycypacyjnego, złożony przez wiceprezesa spółdzielni Norberta Woźniaka. Pomysł modernizacji starej i wysłużonej infrastruktury dziecięcej zyskał poparcie ponad 1,4 tys. osób.
Dzielnica właśnie pochwaliła się efektami remontów. Na placu zabaw przy Dembego 28 zamontowano nowe zabawki dla małych dzieci, huśtawkę "Bocianie gniazdo" oraz bujak. Wybudowano też piaskownicę z zacienieniem. Na drugim placyku - przy Dembego 24 - pojawiły się 4 wieże do zabawy, bujak sprężynowy, huśtawka dla dwóch osób i również piaskownica z zacienieniem. Przy Dembego 19 dzieci do dyspozycji mają piramidę linową, bujak dwusobowy oraz piaskownicę i ławki.
- Realizujemy w dzielnicy sporo inwestycji, ale te które są dedykowane najmłodszym dają mi najwięcej radości. Trzy place zabaw, których modernizacja właśnie się zakończyła, to powód do zadowolenia dla mnie, ale jeszcze większy dla dzieci które będą z tych placów korzystać – cieszy się burmistrz Robert Kempa.
Na inwestycję w spółdzielcze place zabaw dzielnica wydała prawie 120 tys. złotych.
ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ WYREMONTOWANE PLACE ZABAW:
Rocznica katastrofy lotniczej. W sobotę uroczystości
Moglibyście sobie darować te reklamy z bezdechem sennym.Przynajmniej dla pamięci ofiar katastrofy. Zaprzestańcie komercji!!!
Paulo
17:06, 2026-05-07
Poranna awaria w metrze. Zamknięte były trzy stacje
Na nieczynnych stacjach powinna być informacja, jakiego odcinka dotyczy awaria. Wtedy można zaplanować trasę z uwzględnieniem utrudnień. Informacja: z przyczyn technicznych w niczym nie pomaga.
Art
16:44, 2026-05-07
Przynieś elektrośmieci - zabierz sadzonki kwiatów!
festyn ekologiczny - > 🤣
Pimpek
14:58, 2026-05-07
Smutny bilans majówkowych imprez w Lesie Kabackim
Co zrobić, kiedy nasi Sąsiedzi uczą się estetyki pozbywania się śmieci od nas: rodowitych Polaków? Wystarczy spojrzeć na nasze śmietniki i ich otoczenie. Obrazków nie załączam;)
MPO
14:54, 2026-05-07
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz