Endorfiny latają w powietrzu, a poprawa kondycji i lepsze samopoczucie uczestniczki dostają gratis! Zakończyła się koleja edycja popularnego programu Fit 45+ na Ursynowie. W tym roku w fundowanych przez dzielnicę zajęciach fitnessowych wzięło udział blisko 300 pań.
Gdy w lutym ruszały zapisy, telefony organizatorów nie milkły. Zainteresowanie jest bardzo duże. I nic dziwnego. Ursynowianki dbają o siebie, chcą być zdrowe i sprawne, mimo upływających lat. W tegorocznej edycji programu wzięło udział blisko 300 pań w wieku 45-65 lat. Zajęcia odbywały się raz lub dwa razy w tygodniu w sześciu ursynowskich szkołach i domu kultury przy Kajakowej.
Podsumowanie programu Fit 45+ odbyło się w ostatnią sobotę w hali sportowej przy ul. Dereniowej. Był święty Mikołaj, były - a jakże - wspólne intensywne zajęcia.
Jak podkreślają uczestniczki programu, dziś w porównaniu do lutego, są zupełnie innymi kobietami. Pełne energii, ćwiczące świadomie i odpowiedzialnie. Kiedyś nie chciało im się wyjść na zajęcia, dziś nie chce im się wracać po nich do domu.
- Jestem 49-latką. Czeka mnie poważna operacja kręgosłupa. Te zajęcia dały mi kondycję, schudłam, uwierzyłam siebie, mam energię i siłę - mówi pani Agnieszka, która w programie Fit 45+ bierze udział już drugi raz.
Zajęcia prowadzą wykwalifikowane instruktorki, które interesują się przypadłościami uczestniczek, dobierają zestawy odpowiednich ćwiczeń. Grupy integrują się, zawierane są przyjaźnie, organizowane wspólne spacery w weekend. Jednym słowem społeczność Fit 45+ żyje!
- Chodzi o to, by mieszkańcy Ursynowa - od najmłodszych po troszeczkę starszych - mogli sprawnie funkcjonować. Jak widać, są bardzo zadowolone. A dla dojrzałych pań to niezwykle ważne, by się trochę poruszać - mówi Ewa Garstecka z Wydziału Sportu i Rekreacji w ursynowskim urzędzie dzielnicy.
Choć tegoroczna edycja programu już się zakończyła, to dzielnica zapowiada, że na pewno odbędzie kolejna. Zapisy ruszą prawdopodobnie w lutym, o czym z pewnością poinformujemy. A więcej o programie na www.sport.ursynow.pl.
om17:24, 14.12.2018
Skoro miejsca rozeszly sie na pniu, to znaczy, ze popyt nie zostal zaspokojony. Jest popyt, niedostrzegany przez firmy.
Rusza budowa parku nad POW przy osiedlu Kazury
Nie mieszkańcy Kazury protestują, bo większość chce parku i zieleni, ale kilku oszołomów głównie z dostawczakami, którym nie chce się kilkadziesiąt metrów dalej ruszyć tyłków do swoich blachosmrodów. Wolą truć mieszkańców spalinami. A za zniszczenie oznakowania jest paragraf, filmy i zdjęcia można przekazywać na policję. Można założyć monitoring, wystarczą dobre kamerki w zaparkowanych obok samochodach i bandziorów da się wyłapać.
dr2
16:25, 2025-08-26
Koniec skrótu przy Dolince!
Ja już odczułam skutki zamknięcia. Podczas pogrzebu ktoś mi zarysował samochód, nie było jak wycofac
Magdalena
15:06, 2025-08-26
Znika rowerowy teleport przy Górce Kazurce
Od lat się dziwię po co zrobiono przedłużenie ul. Belgradzkiej w stronę osiedla Kazury, wydano miliony złotych a pożytku żadnego ! Ul. Belgradzka kończy się w chaszczach, kto to wpadł na taki pomysł ? A teraz się komuś przypomniało zrobić chociaż ścieżkę rowerową, po tyłku latach 🤣🤣nic dziwnego że za granicami istnieje powiedzenie „polnische Wirtschaft” 🤣😂🤣
Królpowiatumakowskie
14:48, 2025-08-26
TIR-y rozjeżdżają parking. Będzie zakaz?
Z tyłu LIDLA za Hospicjum(ul:Polskie Drogi) stał znak B-36 z holownikiem pod spodem.Tam jet chodnik.Oczywiscie znak zniknął a samochody osobowe parkują na chodniku tak że wózkiem dziecięcym nie przejedzie.
Jedrek
14:32, 2025-08-26