Mitem jest krzywdzące studentów twierdzenie, że są grupą społeczną, zajmującą się wyłącznie imprezowaniem. Rozwój duchowy i kulturalny są dla nich również bardzo istotne. Zwłaszcza, że bilety wstępu z legitymacją studencką są sporo tańsze. Co robią studenci w Warszawie?
Centrum Nauki Kopernik – najnowocześniejsze nie-muzem
Centrum Nauki Kopernik z 2005 roku rozpropagowało pionierską w Polsce ideę eksploratorium – unikatowej miejscówki do nauki, zabawy i odkrywania zagadek otaczającego świata. A nazwę wymyślił jeden z Warszawiaków z żoną. Przenikają się tutaj XXI wiek z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, internetem, błyskotliwymi nowinkami architektonicznymi, stosowaniem komputera dla ułatwiania codziennego życia z epoką kamienia łupanego, dziełami sztuki, naukami humanistycznymi. Ludzie w każdym wieku i z każdego zakątka świata znajdą tu coś dla siebie.
Centrum Nauki Kopernik jest niezwykle nietypowym muzeum, które efektywnie promuje w społeczeństwie nowinki naukowe i osiągnięcia techniki. Laboratoria oraz interaktywne wystawy zachęcają do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i zrezygnowania z bierności. Można wziąć także udział w seansie filmowym na terenie planetarium.
Warszawa zmienia się bardzo dynamicznie, a obiekt wraz z nią. Po wizycie w środku warto wybrać się na spacer nadwiślańskim bulwarem i kolejny raz przyjrzeć się pomnikowi Syrenki z 1939 roku.
Jakie muzea dla studentów w Warszawie?
Będąc studentem, należy wykorzystywać nawet 50% zniżki, uprawniające do zakupu tanich biletów wstępu. W Warszawie trzeba wybrać się do Muzeum Chopina, w zabytkowym pałacu Ostrogskich, gdzie nastrojowej muzyce i multimedialnym wystawom towarzyszy zapach ukochanych kwiatów kompozytora, fiołków. Cztery dostępne dla zwiedzających poziomy budynku to ekspozycje, dotykowe ekrany i kolekcje dokumentów.
Fani kina i komiksów z pewnością docenią wilanowskie Muzeum Plakatu, oddział Muzeum Narodowego, otwarte od 1968 roku. Zgromadzono tu najciekawsze dzieła, nie tylko Tomaszewskiego czy Cieślewicza. Zwiedzających silnie przyciąga również Muzeum Etnograficzne, najstarsze w Polsce, bo z 1888 roku. 80 tysięcy eksponatów sprawia, że obiekt ten jest jednym z najlepiej wyposażonych na terenie Europy. Oprócz dokładnego obejrzenia bogatych zbiorów chociażby z Australii oraz Afryki, polecamy seans w tutejszym przytulnym kinie (na co dzień tematyka antropologiczna), otwierającym swe podwoje także podczas festiwali filmowych.
W razie chwilowych problemów z płynnością finansową na studiach nie trzeba rezygnować z odwiedzania wartych zobaczenia miejsc. Oszczędzaj na paliwie i drogich parkingach i przestaw się na regularne korzystanie z komunikacji miejskiej. Przy okazji oszczędzisz czas, w którym zazwyczaj stoisz w korkach. Zacznij również wybierać miejscówki na każdą kieszeń. Polecamy Pawilony Nowy Świat, gdzie do wyboru jest multum przyjaznych studentom knajpek czy plażowanie nad Wisłą w pogodne dni.
(mat. promocyjny)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz