Drewniane nisze, mieszczące się na niemal 4-metrowej konstrukcji, ozdobione zostały rytami i płaskorzeźbami wykonanymi przez mieszkańców Ursynowa i Warszawy. Wspólne rzeźbienie elementów na rzeźbie odbyło się we wrześniu w ramach integracji osiedlowej. Wzięli w nim udział zarówno sąsiedzi z osiedla Wyżyny, jak i osoby, które przyjechały specjalnie na to wydarzenie z odległych części miasta.
Rzeźba stoi już w Sadku i cieszy oko sąsiadów, ale w założeniu najbardziej ma się przydać naszym latającym przyjaciołom.
Otwory znajdujące się w elementach rzeźby nie są przypadkowe, ich umiejscowienie i wielkość zachęcać ma okoliczne ptaki do szukania schronienia w przestrzeniach wewnątrz elementów rzeźby.
- mówi Agnieszka Szablikowska-Trusewicz z Fundacji Otwarta Strefa Kultury, dzięki której stanęła rzeźba.
Na potrzeby warsztatów zostały specjalnie przygotowane moduły z drewna, w których każdy uczestnik miał możliwość pozostawienia swojego rzeźbiarskiego śladu.
To nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa, która powstała w Warszawie dzięki Warsztatowi Rzeźby w Drewnie, prowadzonemu przez rzeźbiarza Łukasza Trusewicza. Rzeźby dla ptaków znaleźć można również na Ochocie czy też Targówku. Ta jednak jest autorowi szczególnie bliska, ze względu na to, że znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pracowni.
Czy ursynowskie ptaki będą chciały korzystać z takiego nietypowego schronienia? Zachęcamy do wycieczek, aby zapoznać się z samą rzeźbą, oraz do obserwacji ornitologicznych w jej otoczeniu.
- dodają artyści-edukatorzy.
[FOTORELACJA_LISTA]5940[/FOTORELACJA_LISTA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz