Mamy mistrzów Mazowsza! Juniorzy Metra wygrali turniej

10:17, 28.01.2024 Maciej Nóżka Aktualizacja: 11:49, 28.01.2024
Skomentuj MN MN
reo

Trybuny pełne kibiców, głośne okrzyki i śpiewy zagrzewające swoje drużyny do walki – tak wyglądał finałowy turniej Mistrzostw Mazowsza Juniorów w siatkówce, który przez trzy ostatnie dni odbywał się w hali przy Dereniowej. Zwyciężyli siatkarze z Ursynowa.

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce, a młodzi zawodnicy mają wiele okazji do pokazania swojego talentu i pasji. Jedną z nich są Mistrzostwa Mazowsza Juniorów, które co roku gromadzą najlepsze drużyny z województwa mazowieckiego. W tym roku do finałowego turnieju zakwalifikowały się cztery zespoły: KS Metro Family I Warszawa z Ursynowa, MOS Wola Tramwaje Warszawskie I, OS Wola Tramwaje Warszawskie II i KS Metro Family II Warszawa. Czyli reprezentacje z najmocniejszych siatkarsko dzielnic stolicy.

Każda z nich miała szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego, choć faworytem była bezsprzecznie pierwsza drużyna ursynowian.

Emocjonujący finał

Finałowy turniej odbył się w sobotę 27 stycznia w hali UCSiR przy ul. Dereniowej. Na trybunach zasiadło wielu fanów siatkówki, którzy dopingowali swoje ulubione drużyny. Atmosfera była bardzo napięta i emocjonująca, a każdy punkt był gorąco oklaskiwany. Kibice byli świetnie przygotowani i wyposażeni w werble, bębny i inne instrumenty, które pomagały im zagrzewać swoje zespoły do walki.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się przegrani z półfinałów: KS Metro Family II Warszawa i OS Wola Tramwaje Warszawskie II. Był to mecz o honor i prestiż, w którym żadna ze stron nie chciała się poddać. Po niezwykle emocjonującej końcówce drużyna Metro Family Warszawa II została brązowym medalistą Mistrzostw Mazowsza. Ekipa z Woli tanio skóry nie sprzedała, walczyła dzielnie do samego końca. Metro II wygrało 3:1.

Droga do zwycięstwa

W meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się zwycięzcy z półfinałów: MOS Wola Tramwaje Warszawskie I i KS Metro Family I z Ursynowa. Był to mecz o wszystko, w którym obie drużyny chciały udowodnić, że są najlepsze w województwie mazowieckim. Po bardzo wyrównanej, ale i trudnej walce, pierwsze miejsce w turnieju Mistrzostw Mazowsza Juniorów w siatkówce wywalczyła sobie drużyna KS Metro Family I Warszawa z Ursynowa.

Wygrała po pięciu emocjonujących setach 3:2, choć dwa pierwsze przegrała. Ostatecznie było: 22:25, 20:25, 25:21, 25:14, 15:11. Zwycięska drużyna z Ursynowa została ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego turnieju. Wszystkie drużyny pokazały wysoki poziom sportowy i fair play. Cieszę się, że udało się stworzyć taką atmosferę, w której kibice mogli cieszyć się z siatkówki i dopingować swoje zespoły. Gratuluję wszystkim medalistom i życzę im powodzenia w dalszych rozgrywkach

- mówi Łukasz Ostrowski z KS Metro Warszawa.

Emocji nie ukrywali kibice, którzy głośno dopingowali swoje drużyny podczas całego ursynowskiego turnieju.

To był niesamowity turniej, pełen emocji i świetnej gry. Jestem dumny z mojej drużyny, która zdobyła srebrny medal. Gratuluję też zwycięzcom, którzy byli lepsi o włos

- mówi Tomek, kibic drużyn z Woli.

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się wygrać ten turniej. To wielki sukces dla naszej drużyny i naszego klubu. Dziękuję wszystkim kibicom

- mówi Klaudia, kibicka ursynowskiego Metra.

Finał Mistrzostw Juniorów Mazowsza w siatkówce - turniej na Ursynowie. Zobacz zdjęcia: