Wielkie sukcesy pływaków z ursynowskiego klubu sportowego. 52 medale w cztery dni!

Natalia ZbroińskaNatalia Zbroińska 06:15, 09.07.2024 Aktualizacja: 09:10, 09.07.2024
Skomentuj UKS GIM92 Ursynów UKS GIM92 Ursynów

Ursynowscy pływacy wrócili z czterodniowych Mistrzostw Polski z 52 medalami! Wielu zawodników pobijało własne życiowe rekordy, a nawet te klubowe.

Zeszły tydzień był wyjątkowy dla pływaków z Klubu Sportowego "GIM 92 Ursynów". W czwartek rozpoczęły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w Oświęcimiu oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. 14 i 15-latkom z Ursynowa przez cztery dni zawodów udało się zdobyć w sumie aż 52 medale! Klub zastanawiał się, czy nie będzie potrzebował opancerzonych ciężarówek, aby zdołać przywieźć je wszystkie z powrotem do naszej dzielnicy.

Pierwszy medal na Mistrzostwach zdobyła 14-letnia Oliwia Sobótka, która w kategorii 1500 m w stylu dowolnym zajęła trzecie miejsce. Udało jej się również pobić swój rekord życiowy. Później przyszedł czas na zmagania sztafetowe, które ursynowianie zdecydowanie zdominowali.

W ostatniej serii natomiast “nasi” rozstawieni byli na dwóch środkowych torach. Było oczywistym, że dojdzie do bratobójczej walki, która przyniosła niesamowite rezultaty, jakimi był dublet medali w tej konkurencji. Złoto i tytuł Mistrzów Polski zdobyła sztafeta z toru 4 w składzie: Trydulski, Siemaszko, Kowalska-Frączyk i Gołub. Vice Mistrzami Polski zostali natomiast: Kwiatkowski, Nizio, Stanisławiuk i Jargas

- informuje Uczniowski Klub Sportowy "GIM 92 Ursynów".

52 medale w cztery dni!

Tymczasem w Oświęcimiu o podium walczyli 15-latkowie. Piotrek Wiraszka w kategorii 800 metrów z czasem 8:32.67 zdobył pierwsze miejsce, a dodatkowo pobił swój i klubowy rekord. Drużyna w składzie: Romanowska, Powierza, Idzkiewicz i Stawicki zrobili jeszcze coś większego! W wyścigu sztafetowym wygrali, ustanawiając nowy rekord Polski 15-latków oraz 16-latków!

Drugi dzień Mistrzostw przyniósł ursynowskiemu klubowi a 17 medali. Mateusz Stawicki zdobył tytuł Mistrza Polski, podobnie jak Leon Siemaszko. W wyścigu na 100 metrów motylkiem srebrne medale zabrały ze sobą do domu Zofia Kowalska-Frączyk i Hanna Idzkiewicz. Kolejny medal - tym razem brązowy - zgarnęła Karolina Gołub, ścigając się na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

Na tym samym dystansie w wyścigu 15-latków całe podium należało do Ursynowa! Pierwsze miejsce zajął Mateusz Stawicki, drugie Piotr Wiraszka, a trzecie Aleksander Bluja. Kolejne medale i sukcesy tego dnia należały do Wiktora Trydulskiego, Aleksandry Romanowskiej, Arona Jargasa, Kamili Nizio i Gabrieli Sobolak.

Nie zapominajmy o sztafetach! Złote medale zgarnęły drużyny w składzie Sobótka, Gołub, Stanisławiuk, Kowalska-Frączyk oraz Stawicki, Wiraszka, Bluj i Chmurski. Srebrne medale trafiły do składu Trydulski, Kwiatkowski, Jargas i Ostaszewski.

Ogromny sukces ursynowskich pływaków

Trzeci i czwarty dzień zawodów to dla klubu kolejne 20 medali. Złoto zdobyła Zofia Kowalska-Fraczyk, Aleksandra Romanowska, Maja Stanisławiuk, Kamila Nizio, Piotr Wiraszka, Arkadiusz Powierza, Mateusz Stawicki, Leon Siemaszko, Karolina Gołub i Wiktor Chmurski.

Srebro trafiło do Wiktora Chmurskiego, Oliwii Sobótki, Karoliny Gołub, Leona Siemaszko, Hanny Idzkiewicz, Wiktora Trydulskiego, Romanowskiej, Kulik, Sobolak, Kwiatkowskiego i Jargas. Brązowe medale wywalczyli Hanna Idzkiewicz, Zofia Kowalska-Frączek, Wiktor Trydulski, Karolina Gołub, Kamila Nizio oraz Oliwia Sobótka.