Zamknij
REKLAMA

W sobotę startuje kolejny sezon zbiórek krwi na Ursynowie

16.05, 24.01.2023 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 20.07, 27.01.2023
Skomentuj UD
REKLAMA

Ponad 200 litrów oddanej krwi i apetyt na więcej! Startuje kolejny sezon zbiórek krwi na Ursynowie. Krwiodawcy z naszej dzielnicy słyną z chęci niesienia pomocy. Najbliższa okazja już w sobotę.

Ratuszowe zbiórki krwi to na Ursynowie kilkuletnia tradycja. Działający od marca 2017 roku klub "Krewki Ursynów" organizuje je razem z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Fundacją DKMS Polska.

Znamy już terminy tegorocznych comiesięcznych zbiórek. Pierwsza - styczniowa - odbędzie się już w najbliższą sobotę 28 stycznia w godz. 9-14.

- Krwiobus będzie czekał na wszystkich gotowych podarować najcenniejszy dar, jakim jest krew, na przystanku Metro Imielin 04 przy urzędzie dzielnicy. Podczas akcji odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska - informuje ursynowski ratusz, współorganizator zbiórek.

Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie brakuje szczególnie krwi z grupy AB Rh-, O Rh+, ARh+. 

Kolejne terminy ursynowskich zbiórek to: 25 lutego, 25 marca, 29 kwietnia, 20 maja, 24 czerwca, 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października, 25 listopada. Patronem medialnym akcji jest portal Haloursynow.pl.

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%