Klasyczne CV koncentruje się na wykształceniu. Jego główną zaletą jest czytelność i przejrzystość. Ze względu na swoją dawną popularność określa się go mianem klasycznego.
Najważniejsza część w klasycznym CV. Powinna zawierać:
Jeśli Twoje doświadczenie zawodowe - pełnione obowiązki oraz osiągnięcia korespondują z wymaganiami przedstawionymi w ofercie pracy, podkreśl to i wymień je jako pierwsze. Nie bój się pisać o swoich sukcesach i zadaniach. W ten sposób się wyróżnisz na tle konkurencji.
Napisz:
Pamiętaj o wpisaniu kompetencji podanych w ofercie pracy. Rekruterzy często odrzucają CV, które nie zawierają słów kluczowych. Dlatego zwróć na to szczególną uwagę.
Twoje pasje i hobby wiele mówią o Twojej osobowości. Warto opisać konkretne zainteresowania, np. czytanie kryminałów, zamiast zbyt ogólnikowego stwierdzenia: czytanie.
Klasyczny CV wzór sprawdzi się, kiedy istotną kwestią w pracy, do której aplikujesz, jest wykształcenie, np. w zawodach związanych z informatyką, prawem czy finansami. A także w sytuacji, w której nie ma się zbyt dużego doświadczenia. Format ten jest uniwersalny i można go używać przy aplikowaniu na różne stanowiska. Obecnie jednak wielu pracodawców jest zdania, że ta forma jest już nieco przestarzała.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz