Zamknij

Jakie są rodzaje zagęszczarek i gdzie znajdują zastosowanie?

Redakcja Haloursynow.pl + 17:37, 02.11.2020 Aktualizacja: 17:39, 02.11.2020
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Zagęszczarki są często używanymi maszynami na placach budowy, służą wszędzie tam, gdzie przeprowadza się roboty ziemne. Ich zastosowanie wpływa korzystnie na wydajność przygotowania gruntu.

Wyróżnić można:

1. Zagęszczarki jednokierunkowe

Niewielkie maszyny, które sprawdzają wszędzie tam, gdzie nie zmieści się większy sprzęt, a także przy małym natężeniu prac. Narzędzie to zostało opracowane w ten sposób, że używająca go osoba musi przesunąć sprzęt w sposób ręczny. Z tego względu, tego rodzaju zagęszczarki charakteryzują się niską wagą zaczynającą się już od 50 kg. Dostępne modele mogą być jednokierunkowe albo dwukierunkowe.

2. Zagęszczarki nawrotne

Tym narzędziom nadaje się kierunek ich pracy, po czym one same podczas drgań przesuwają się po podłożu. Charakteryzują się większym ciężarem od tych prowadzonych ręcznie, jednakże są bardziej komfortowe w użytkowaniu.

3. Zagęszczarki podczepiane

Wyposażone w bardzo dużą metalową płytę, dzięki czemu można nimi utwardzać większe powierzchnie. Narzędzie do zastosowania profesjonalnego. Taką zagęszczarkę przyczepia się na przykład do ciągnika albo koparki. Zagęszczarki podczepiane pozwalają w szybkim tempie utwardzić bardzo dużą powierzchnię. Praca z użyciem ich jest sprawna i efektywna. Zazwyczaj wykorzystuje się je przy zagęszczaniu wykopów, skarp, a także podczas naprawy nawierzchni.

4. Zagęszczarki kroczące

Ich wysoka cena przyczynia się do rzadkiego używania tego rodzaju sprzętu. Znajdują zastosowanie podczas pracy w bardzo trudnym terenie, to jeden z najbardziej profesjonalnych sprzętów z najwyższej półki. Na takie zagęszczarki decydują się jedynie większe firmy, które mają odpowiednie środki na ich zakup. Maszyny te charakteryzują się wysoką jakością i dają wiele możliwości, pomocne wszędzie tam, gdzie innego rodzaju maszyny, nie są w stanie pracować.

Firmy nie muszą inwestować w tego typu sprzęt, jeśli nie będzie on często użytkowany, lepszym pomysłem jest jego wynajem. Bogatą ofertę różnych modeli zagęszczarek można znaleźć między innymi tutaj https://www.bm-rent.pl/pl/warszawa/nasza-flota/zageszczarki/detailinfo. Tego rodzaj sprzęt wystarczy dopasować do swoich wymagań i rodzaju prac.

Do czego służą zagęszczarki?

Zagęszczarki jak sama nazwa mówi, służą do zagęszczania podłoża poprzez proces wibrowania. Sprzęty te najczęściej używane są przez firmy remontowo-budowlane. Sprawdzają się do ubijanie terenu na przykład przed wylaniem asfaltu czy przed położeniem kostki brukowej. Dzięki zagęszczarkom można skutecznie i prawidłowo ubić wszystkie rodzaje gruntu, przez co osiągana jest idealna nawierzchnia do dalszych prac. Maszyny te polecane są do prostych, jak i tych bardziej wymagających robót. Co ważne, zagęszczarki są łatwe w obsłudze, a do ich użytkowania niepotrzebne są żadne uprawnienia. Warto jednak pamiętać, że prawidłowe wykorzystanie sprzętu jest możliwe tylko i wyłącznie po zapoznaniu się z zaleceniami producenta oraz przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności.

Dlaczego warto wynająć zagęszczarkę gruntu?

Zagęszczarka jest używana przez firmy w wielu pracach budowlanych, nie zmienia to jednak faktu, iż nie jest to sprzęt stałego użytku. Zakup takiej maszyny, a także jej późniejsza sprzedaż to dosyć duże koszty, których można uniknąć. Oprócz tego nie opłaca się kupować tej maszyny, jeśli ma być ona używana jedynie w trakcie jednej inwestycji. Wynajem zagęszczarki jest świetną propozycją pozwalającą na zaoszczędzenie pieniędzy. Zakup sprzętu zawsze wiąże się z dokonaniem dobrze przemyślanej decyzji, należy bowiem dobrać jego idealne parametry, dostosować do charakteru robót i ich wielkości. Wynajem zagęszczarki pozwala na zaoszczędzenie również swojego czasu. Wynajem maszyny jest rozwiązanie ekonomicznym, w szybki sposób można wypożyczyć potrzebny sprzęt na czas realizacji danej inwestycji.

(REKLAMA)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%