Zamknij

PRL się skończył? "My nadal w nim żyjemy!" GRA MIEJSKA

18:47, 10.10.2015 Aktualizacja: 20:41, 10.10.2015
Skomentuj KZ KZ

Ogromne kolejki w urzędzie dzielnicy... chciałoby się powiedzieć jak za czasów PRL-u... Poprawka, to PRL! Mieszkańcy Warszawy wybrali się dziś w podróż do czasów gdy, słodycze kupowało się na kartki, a w kolejkach stało się godzinami.

Ursynów jest dzielnicą, która kojarzy się twórczością Stanisława Barei. To właśnie w jednym z ursynowskich bloków kręcono sceny pełnego nonsensów PRL-u, kultowego serialu Alternatywy 4. Wolna od absurdów nie była również gra miejska "Śladami Barei", którą rozegrano dziś w naszej dzielnicy. Kilkudziesięciu śmiałków postanowiło zderzyć się z rzeczywistością Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Jak im poszło?

Nie było łatwo. Uczestnicy musieli przejść szereg procedur związanych z zapisami do gry. Na stolikach pań obsługujących "petentów" znajdowało się wszystko, czego w tej chwili nie potrzebowały: papier toaletowy, lakier do paznokci, herbata oraz karteczka z napisem "przerwa"... a uczestnicy bezczelnie domagali się, aby kobiety sprawdziły, czy ich nazwiska są na liście.

- Tu jest PRL, tutaj należy sprawdzić gdzie się jest zapisanym, do którego okienka, a nie tak w taki sposób podchodzić, co za kultura! W tym narodzie każdy chce dyskutować, a my mamy regulaminy, a regulaminy są od tego, żeby je przestrzegać – mówiła zdenerwowana urzędniczka Dagmara.

Na szczęście w tamtych czasach można było liczyć na uprzejmość. Bardzo serdecznie uczestników gry powitał wiceburmistrz Ursynowa Łukasz Ciołko. – Obywatele, dziękuję, że przybyliście, aby wspólnie z nami budować socjalistyczną rzeczywistość – mówił. – Mamy tutaj pewne niedociągnięcia, ale waszymi rękami zbudujemy Ursynów. Dzięki Wam dzielnica urośnie w siłę. 

Uczestnicy musieli wziąć udział w czynie społecznym - zgrabić liście, które za chwilę... wysypano, aby następna drużyna miała co robić. Kolejne zadanie rodem z odcinka "Alternatywy 4" – układanie krzeseł. Nie zabrakło cenzurowania tekstu, tworzenia kolejki oraz uroczystych podziękowań dla włodarza dzielnicy Roberta Kempy.

To nic, że drzwi się nie domykają, a w sumie to futryna wypadła, i nie ma wody, ale chcielibyśmy podziękować z całego serca burmistrzowi za mieszkanie, na które tak długo czekaliśmy – mówił przedstawiciel rodziny Królów. - Bylibyśmy niesprawiedliwi, gdybyśmy nie podziękowali gospodarzowi naszego domu Stanisławowi Aniołowi – który kieruje nas w stronę świetlanej przyszłości!

Choć mówi się, że świat Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej był pełen absurdów i zgorzkniałych ludzi, uczestnicy gry byli bardzo zadowoleni. - To niemożliwe – odpowiadają uczestnicy zabawy. - Znam PRL. Urodziłem się za głębokiej komuny... 27 maja 1989 roku i ciągle żyję w tych czasach! – dodaje Łukasz Marzec.

Grę miejską "Śladami Barei" zorganizaowała Fundacja "Zwalcz Nudę". Patronem medialnym imprezy był portal Haloursynow.pl

ZOBACZCIE JAK BAWILI SIĘ UCZESTNICY GRY MIEJSKIEJ "ŚLADAMI BAREI"

(Klaudia Ziółkowska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Sylwia K. Sylwia K.

2 2

To skandal że Karczewski robi sobie kampanię na posła wykorzystując temat bazaru. PO =PRL jedyną słuszna władza, która dba o ludzi, swoich ludzi

22:14, 10.10.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%