Zamknij

Ursynowskie Serca dla Dawidka! KONCERT CHARYTATYWNY

12:15, 13.10.2014 Aktualizacja: 12:35, 13.10.2014
Skomentuj KB KB

Ten koncert zadedykowany był małemu chłopcu z Ursynowa -  4 i pół - letniemu Dawidkowi Sikorskiemu, który od urodzenia bardzo cierpi. Lista jego schorzeń jest długa. A dłuższa jest lista wydatków na rehebilitację i leki. Dlatego chórzyści z Domu Kultury "Stokłosy" specjalnie dla niego zorganizowali koncert charytatywny, żeby zebrać pieniądze na leczenie Dawidka.

Artyści z Ars Chori nie po raz pierwszy zorganizowali koncert na rzecz chłopca. W ten sposób chcą pomóc swojej koleżance Sywlii i jej mężowi w leczeniu synka. Podczas wystąpienia dla Dawidka specjalnie zaśpiewała Justyna Reczeniedi, solistka Filharmonii Narodowej. 

-  To miły chłopiec. Dzięki rehebilitacji robi ogrome postępy. Umie się już uśmiechnąć, przytulić - mówiła jedna z chórzystek - A jeszcze 2 lata temu nie był w stanie zrobić nic. Siedział i tylko patrzył przed siebie - opowiadała wzruszona kobieta.

Małego Dawidka życie doświadcza już od samego urodzenia. Trudno nawet zliczyć na co chłopiec choruje - lekarze rozpoznali u niego całościowe zaburzenie rozwoju  - spektrum autyzmu, napadowe zaburzenia snu, małopłytkowść, astmę, nadwrażliwość dotykową. 

Chłopiec robi ogromne postępy w rozwoju dzięki kochającym i czułym rodzicom. Ale Ci przyznają, że nie daliby rady gdyby nie wsparcie psychiczne i finansowe przyjaciół oraz zupełnie obcych ludzi poruszonych losem małego chłopca. Dawid kilka razy w tygodniu uczestniczy w zajęciach terapii sensorycznej. Jego rodzice co miesiąc na rehebilitację wydają 700 zł. Do tego dochodzą wydatki na leki, buty ortopedyczne  oraz inne niezbędne chłopcu rzeczy. 

Każdy kto chciałby pomóc rodzicom Dawida w leczeniu synka może wpłacać pieniądze na konto Fundacji "Silentio": Bank PKO SA, nr konta: 78  1240  1125  1111 0010.

(Katarzyna Brudnias)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%