Pasowanie na pierwszoklasistę to jedno z najważniejszych świąt w każdej szkole. W SP nr 340 w uroczystości wzięło ponad 200 maluchów. Ich rodzice nie kryli wzruszenia.
Pierwszaki uroczyście przysięgały, że będą dobrymi uczniami, będą dbać o honor szkoły i dobrze się uczyć. Wszystkie z przejęciem powtarzały tekst przysięgi. Po przyrzeczeniu stały się oficjalnie uczniami szkoły. Dzieciaki z dumą prezentowały przypięte do rękawów tarcze, a rodzice ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy.
- To wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów. Wszystkie dzieci przeżywały uroczystość – mówi dyrektor szkoły, Małgorzata Osiecka.
Tradycją od wielu lat jest przekazanie każdej klasie rośliny doniczkowej do pielęgnacji.
- Wręczanie sadzonek to zwyczaj, który staramy się pielęgnować. Patronem naszej szkoły jest Bogusław Molski, założyciel ogrodu botanicznego w Powsinie. Nasi uczniowie kilka razy w roku pomagają w sprzątaniu ogrodu, a jednocześnie muszą pamiętać o roślinach w swoich klasach – mówi dyrektorka.
Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się w szczególnym dniu. Dziś obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ponad 2000 osób zagrożonych zwolnieniami
"Łatwy w hodowli".
Dzielnicowy Parys
20:54, 2025-06-06
"Jestem zawiedziona". Ursynów komentuje wyniki wyborów
ale skowyt , ale wycie tak sie kończy pogarda i ignorancja. tym razem ludzie nie dali sie oszukać.
WYBORCA
20:25, 2025-06-06
Jak dbamy o park linearny? Są już pierwsze zniszczenia!
nie bac tuska
nie bac tuska
18:49, 2025-06-06
Jak dbamy o park linearny? Są już pierwsze zniszczenia!
Brakuje moim zdaniem miejsca na ognisko. Wieczorna integracja przy pieczeniu kiełbasek i wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary. Albo krąg taneczny i weekendowe sąsiedzkie potańcówki. Jest to jakiś pomysł na kolejny BO.
ech
16:20, 2025-06-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz