Pasowanie na pierwszoklasistę to jedno z najważniejszych świąt w każdej szkole. W SP nr 340 w uroczystości wzięło ponad 200 maluchów. Ich rodzice nie kryli wzruszenia.
Pierwszaki uroczyście przysięgały, że będą dobrymi uczniami, będą dbać o honor szkoły i dobrze się uczyć. Wszystkie z przejęciem powtarzały tekst przysięgi. Po przyrzeczeniu stały się oficjalnie uczniami szkoły. Dzieciaki z dumą prezentowały przypięte do rękawów tarcze, a rodzice ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy.
- To wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów. Wszystkie dzieci przeżywały uroczystość – mówi dyrektor szkoły, Małgorzata Osiecka.
Tradycją od wielu lat jest przekazanie każdej klasie rośliny doniczkowej do pielęgnacji.
- Wręczanie sadzonek to zwyczaj, który staramy się pielęgnować. Patronem naszej szkoły jest Bogusław Molski, założyciel ogrodu botanicznego w Powsinie. Nasi uczniowie kilka razy w roku pomagają w sprzątaniu ogrodu, a jednocześnie muszą pamiętać o roślinach w swoich klasach – mówi dyrektorka.
Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się w szczególnym dniu. Dziś obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Wystąpienie burmistrza na sesji 25 czerwca ws. Szpital
Mam szczerą nadzieję, że Rada Dzielnicy go w końcu wykopie ze stanowiska. Ale mam też poważną obawę kim go zastąpi. Dlaczego wciąż nie mamy bezpośredniego wpływu na wybór i dlaczego w Warszawie zawsze mamy partyjnych aparatczyków traktujących władze miasta jako trampolinę? Choć znając życie to mielibyśmy wybór jak między dżumą, a cholerą.
Boom
21:20, 2026-06-25
Wycinka na Kulczyńskiego. Czy była legalna?
Zapłacili odpowiednio wysoką cenę, to wycinka jest legalna. Tyle w tym temacie.
Paulo
20:23, 2026-06-25
Otwarto kolejny odcinek parku nad POW. ZOBACZ
POTEM WAŻNE SKARGI,OSTRZEŻENIA,WYJAŚNIENIA,ZALECENIA ITD WAM WYPISZĘ.
OSKARŻYCIEL
20:07, 2026-06-25
Burmistrz Ursynowa stracił dwie fuchy!
Kempa to kompletny kolega deweloperów. Próbuje Spec ustawami na Ursynowie ludzi z domów wyrugować żeby grunty przejąć. Ludzie od 30 lat mieszkają na spokojnych ulicach a on osiedla wielkie chce tam stawiać....
Mack
20:06, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz