Budowa dwupasmowego przedłużenia ulicy Gandhi dobiega końca. W weekend drogowcy asfaltowali połączenie ze skrzyżowaniem z ul. Pileckiego. Otwarcie w lipcu.
Początkowo nowa droga miała być oddana do użytku w kwietniu, ale budowa złapała kilkumiesięczne opóźnienie.
- Przeszkodziła pogoda, oraz większy zakres prac podziemnych. Trzeba było przebudować więcej instalacji podziemnych, niż było w planach - mówiła nam w marcu Agata Choińska-Ostrowska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.
Ale okoliczni mieszkańcy zwracają uwagą, że przez jakiś czas na budowie niewiele się działo. Za to od kilku tygodni trwają intensywne roboty. W ostatnim tygodniu na jezdniach kładziono warstwę ścieralną, ruszyły też prace brukarskie.
Dwupasmową ulicę Gandhi buduje firma Strabag za ok. 8 mln złotych. Do lipca skończona zostanie budowa dwóch jezdni po dwa pasy ruchu, nowych chodników, dróg dla rowerów, miejsc parkingowych oraz ronda na skrzyżowaniu z ul. Polskie Drogi. Posadzone zostaną krzewy (m.in. irgi i berberysy) i 25 nowych drzew (głównie lipy).
Po oddaniu do użytku ulica Gandhi będzie praktycznie ślepą arterią, bowiem przez kilka lat nie będzie połączona z ul. Płaskowickiej. Możliwy będzie natomiast przejazd do ul. Rolnej i Pustułeczki. Z tego powodu może on być też wygodnym dla kierowców a uciążliwym dla sąsiadów skrótem z ronda Roentgena do Pileckiego. Z pewnością natomiast nowa ulica ułatwi dojazd do osiedli w rejonei Alternatywy i Polskie Drogi. Ma się też stać głównym dojazdem do Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz powstającego Szpitala Południowego, dzięki rondu na wysokości ul. Polskie Drogi.
Przedłużenie Gandhi Płaskowickiej w przyszłości połączy Ursynów ze zjazdem z obwodnicy. Węzeł Ursynów-Zachód wraz ze 100 metrami ulicy Gandhi od Płaskowickiej wybuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach projektu Południowej Obwodnicy Warszawy - do sierpnia 2020 r.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY GANDHI:
Małgosia09:07, 11.06.2018
Mega rozczarowanie. Nie będzie połączona z Płaskowickiej???
ursynowianin20:17, 11.06.2018
Po co budować drogę która prowadzi do donikąd i to za grube miliony .
Ale bezmózgowców ci u nas dostatek ?
yerbabueno15:39, 19.06.2018
A umiesz czytać? Do doczytaj do końca i przemyśl co napisałeś.
Nick22:36, 11.06.2018
Bedzie to główny zjazd z obwodnicy, a nie jak to był prezentowane lokalna droga wiec moźe powinny być ekrany.
Polacy nie gęsi09:28, 15.06.2018
"przez kilka lat nie będzie połączona z ul. Płaskowickiej."
hmm... połączona z kim czym (narzędnik) - z ulicą Płaskowicką!
Polacy nie gęsi09:33, 15.06.2018
przepraszam, ulica ma swojego patrona - Filipiny Płaskowickiej, więc było ok
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
8 9
Dopóki GDDKiA nie dobuduje swojej części - nie. I było to wiadome od samego początku.
11 5
Może dla kogoś, kto tym się interesował - to było wiadome od początku. Dla przeciętnego kierowcy, który widząc budowę, liczył na dodatkowe połączenie, zwiększające przelotowość ulic na Ursynowie, nie jest to niestety ani logiczne ani przewidywalne, że świeżo wybudowana i poszerzona Gandhi przez kilka lat będzie, jak to napisano w artykule, praktycznie ślepą arterią.... Szczególnie, że wobec giga utrudnień związanych z budową POW, odciążenie Płaskowickiej poszerzoną Gandhi byłoby mądrym rozwiązaniem.