Przed weekendem majowym drogowcy z GDDKiA udostępnili kierowcom trasę S7 pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn na zasadzie przejezdności. Było to kolejne 17 kilometrów bardzo potrzebnej i wyczekiwanej trasy. Obiecywano też rychłe otwarcie zamkniętego jeszcze wówczas węzła Tarczyn Północ, który krzyżuje ekspresówkę z drogą wojewódzką nr 876 w powiecie piaseczyńskim.
Drogowcy otworzyli ten węzeł 30 października, w poniedziałek wieczorem. Mieszkańcy tej części południa aglomeracji, jadąc S7, nie muszą już dojeżdżać do Lesznowoli.
Na całym odcinku tej trasy między Lesznowolą a Tarczynem wciąż obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h - wcześniej przez pół roku nawet do 80 km/h. Kiedy to się zmieni?
Wykonawca inwestycji kontynuuje budowę dróg serwisowych, lokalnych oraz pary Miejsc Obsługi Podróżnych Mieszkowo. Finalizuje też roboty związane z ogrodzeniem drogi ekspresowej. Zgodnie z umową wykonawca ma zrealizować te prace do I kwartału 2024 r. Po ich zakończeniu i uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie, trasa zyska status drogi ekspresowej z dopuszczalną prędkością do 120 km/h. Obecnie ograniczenie prędkości wynosi do 100 km/h.
- poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Ostatnim etapem będzie remont dotychczasowego przebiegu drogi krajowej nr 7, na odcinku 17 km od Sękocina Starego do Rembertowa. Zakończenie tych prac, a tym samym całego kontraktu, zgodnie z podpisaną umową przewidziano na koniec III kwartału 2024 r.
Cała trasa S7 pod Warszawą kosztowała 2,1 mld złotych z czego 542 mln pochodziło ze środków unijnych.
[ZT]23872[/ZT]
[ZT]22575[/ZT]
gfd14:39, 01.11.2023
Warszawa desperacko potrzebuje zewnętrznej obwodnicy. Budowane gwiaździście drogi szybkiego sprowadzają caly ruch do stolicy. POW się zatyka, jego wydolność w szczycie już jest wyczerpana, a wciąż nie jest ukończony. Budowa zewnętrznej obwodnicy Warszawy musi sie stac priorytetem nowego rządu. Ta zewnętrzna obwodnica stolicy jest integralnym elementem pierwszej, najważniejszej koncepcji CPK.
Fontanny na Ursynowie pełne dzieci. Co na to Sanepid?
Sprawa jest banalnie prosta. Jeśli Straż Miejska nie jest w stanie wyegzekwować zakazu kąpieli w fontannach, to należy z nich spuścić wodę, a wieloryba po prostu zasypać. Infrastruktury nie można tworzyć w oderwaniu od poziomu cywilizacyjnego ludzi.
Warszawiak82
16:20, 2025-07-07
Fontanny na Ursynowie pełne dzieci. Co na to Sanepid?
Niech bąbelki piją do woli. Na zdroweczko im wyjdzie. Rodzic będzie szczęśliwy. Dla bąbelka wszystko
Johnnym
15:08, 2025-07-07
Ruiny dyskoteki znikną z mapy Ursynowa
...zbudować większą wiatę dla pętli autobusowej - dyskoteka sama z popiołów powstanie - na marginesie to były tam imprezy że szok - w sensie pozytywnym
Bolo
14:50, 2025-07-07
Ruiny dyskoteki znikną z mapy Ursynowa
Niech miasto wybuduje tam osiedle mieszkaniowe z zapisami, otwierać książeczki mieszkaniowe jak było za „cholernej“ komuny ! Tylko nie robić slumsów jak kiedyś na Grochowie !
Mietek
14:12, 2025-07-07