Zamknij
ZOBACZ

Dodaj komentarz

Zmiany na Kabatach. Więcej miejsc postojowych, uspokojony ruch i coś dla rowerzystów

Sławek Kińczyk Sławek Kińczyk 10:31, 19.08.2025 Aktualizacja: 11:17, 19.08.2025
Skomentuj Skrzyżowanie Dembego i Kabackiej zamknięte (SK) Skrzyżowanie Dembego i Kabackiej zamknięte (SK)

Ratusz wziął się za uspokajanie ruchu na Kabatach. Ulica Kabacka już cała będzie objęta Strefą Tempo 30, pojawią się też nowe miejsca postojowe dla kierowców. Jest coś ekstra dla rowerzystów.

W tym roku ursynowski ratusz zaplanował wyjątkowo dużo remontów dróg i parkingów. Trwa modernizacja kolejnego dużego parkingu osiedlowego - przy ul. Polinezyjskiej. Wcześniej przebudowano parkingi m.in. przy Raabego czy Braci Wagów. Rozpoczęła się już także przebudowa skrzyżowania ulicy Kabackiej z Dembego na Kabatach. Od końcówki lipca punkt ten jest niedostępny dla samochodów.

Zamknięte skrzyżowanie na Kabatach. Co się tam zmieni?

Drogowcy na zlecenie dzielnicy najpierw przebudowali tam kanalizację, a teraz pracują nad wyniesieniem skrzyżowania oraz zjazdem rowerowym z drogi dla cyklistów w kierunku ul. Dembego. Kilkadziesiąt metrów dalej na Dembego przy Iwanowa-Szajnowicza powstał wreszcie łącznik rowerowy w kierunku zachodnim. To projekt Jerzego Szemplińskiego, młodego społecznika, jeszcze z Budżetu Obywatelskiego na 2024. Urzędnicy postanowili przy okazji zmienić organizację ruchu w całej okolicy, więc realizacja tego projektu jest spóźniona.

Na etapie sporządzania projektu Stałej Organizacji Ruchu, w celu poprawy bezpieczeństwa, zaszła konieczność wykonania wyniesienia skrzyżowania tychże ulic. Wiązało się to z uzyskaniem dodatkowych opinii m.in. projektu odprowadzania wód opadowych i roztopowych ze skrzyżowania, które wydłużyły czas realizacji dokumentacji.

- tak tłumaczono te opóźnienia.

Dziś projekt wszedł w zasadniczą fazę. Skrzyżowanie Dembego i Kabackiej zostanie wyniesione, wyremontowane zostaną chodniki w obrębie skrzyżowania i wzdłuż nowej zatoki postojowej, a samo przejście przez Dembego zostanie doświetlone. 

W związku z inwestycją zostaną zlikwidowane cztery miejsca postojowe, które zostaną odtworzone w nowej lokalizacji

- poinformował ratusz.

Powstaną nowe miejsca postojowe

Dziś wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski dodaje, że w sumie w całym rejonie dzielnica utworzy ok. 30 miejsc postojowych.

Miejsca te powstaną na Kabackiej pomiędzy Zaruby a Dembego. Również na Dembego dojdzie kilka nowych. Utworzymy je, malując linię, która pozwoli na parkowanie równoległe do ulicy Kabackiej, podobnie jak to jest na Cynamonowej czy Dereniowej.

- mówi zastępca szefa zarządu dzielnicy Ursynów.

Tak duże zmiany w rejonie Kabackiej to efekt przemyśleń urzędników od organizacji ruchu z Biura Zarządzania Ruchem Drogowym m.st. Warszawy. To oni zaproponowali nowe miejsca postojowe oraz dodatkowe uspokojenie ruchu.

Prace remontowe powinny się zakończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego. Na razie skrzyżowanie zostało całkowicie wyłączone z ruchu.

Zamknięte skrzyżowanie na Kabatach. Zobacz zdjęcia:

[FOTORELACJA]6312[/FOTORELACJA]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%