Zamknij

Trudniejszy powrót na Ursynów. Zamkną al. Niepodległości

Redakcja Haloursynow.plRedakcja Haloursynow.pl 09:54, 10.04.2025
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Tramwaje Warszawskie przygotowują się do wprowadzenia dużych zmian w organizacji ruchu na Mokotowie. W związku z budową nowego odcinka torów tramwajowych na ulicy Rakowieckiej, od ostatniego weekendu kwietnia kierowcy pojadą tylko jedną jezdnią alei Niepodległości. To dla niektórych oznacza zmianę trasy powrotu na Ursynów.

Wracasz na Ursynów, jadąc aleją Niepodległości? Niedługo będzie trzeba zmienić trasę. Za niecałe trzy tygodnie budowa trasy tramwajowej na ulicy Rakowieckiej – między Puławską a aleją Niepodległości – wejdzie w nową fazę. Wykonawca rozpocznie prace przy budowie węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu z aleją Niepodległości. A to oznacza zmiany w ruchu.

Od ostatniego weekendu kwietnia (od soboty 26.04) będzie zamknięta zachodnia jezdnia alei Niepodległości (w stronę Ursynowa), na odcinku od ulicy Stefana Batorego do Narbutta. Ruch w stronę centrum zostanie poprowadzony dwoma pasami na wschodniej jezdni. Trzeci pas będzie prowadził w drugą stronę, ale zostanie zarezerwowany dla autobusów, pojazdów dopuszczonych (DOP) i pojazdów dojeżdżających do posesji położonych wzdłuż alei Niepodległości. Objazd dla pozostałych kierowców wyznaczono dwoma trasami: ulicą Stefana Batorego do Puławskiej oraz Batorego do Wołoskiej.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do przełomu lipca i sierpnia. Ruch kołowy będzie przekładany między jezdniami alei Niepodległości w miarę postępu robót. Istotne ograniczenia w przepustowości tej ulicy utrzymają się do końca roku.

- informują Tramwaje Warszawskie.

Zmiany w kursowaniu tramwajów w czasie majówki

Za zmianami w ruchu idą także zmiany w kursowaniu tramwajów. Wdrażanie nowej organizacji ruchu tramwajowego zostanie podzielone na kilka etapów. Najpierw – od 26 kwietnia do 4 maja – wstrzymany będzie ruch tramwajów w alei Niepodległości, Rakowieckiej, Boboli i Wołoskiej od Nowowiejskiej do Woronicza. W tym czasie będą prowadzone prace przy montażu rozjazdu nakładkowego nad stacją metra Pole Mokotowskie, remoncie rozjazdów na pętli Kielecka, a także naprawie torowiska tramwajowego na skrzyżowaniach Wołoskiej z Dąbrowskiego i Kulskiego.

Kursowanie tramwajów linii 14 i 71 zostanie wstrzymane. Zmieni się trasa tramwajów linii 17 – będą dojeżdżały do Miasteczka Wilanów. Trasa od skrzyżowania alei Niepodległości i Nowowiejskiej poprowadzi ulicami: Nowowiejską, Marszałkowską, Puławską, Goworka, Spacerową, Belwederską, Jana III Sobieskiego i aleją Rzeczypospolitej. Tramwaje linii 33 natomiast zostaną skierowane na plac Narutowicza – z alei Niepodległości skręcą w ulicę Nowowiejską i pojadą Krzywickiego oraz Filtrową. Przez wszystkie dni tygodnia będą kursowały tramwaje linii 31 (aktualnie wyjeżdżają na trasę tylko w dni powszednie); w godzinach szczytu na przystankach pojawią się częściej niż w obecnym rozkładzie.

Trasa autobusów linii 119 zostanie wydłużona do placu Konstytucji – autobusy pojadą prosto ulicą Puławską a następnie Waryńskiego. Między Dworcem Centralnym a ulicą Woronicza będą kursowały autobusy linii zastępczej Z-1. Pojadą ulicami: aleją Jana Pawła II, Chałubińskiego, aleją Niepodległości, Stefana Batorego, Boboli i Wołoską.

Po majówce tramwaje częściowo wrócą

Ruch tramwajowy wróci częściowo w alei Niepodległości oraz Wołoską, Boboli i Rakowiecką od poniedziałku 5 maja. Od centrum tramwaje dojadą do stacji metra Pole Mokotowskie, gdzie będą zmieniały kierunek dzięki rozjazdom nakładkowym. Od strony Służewca ruch będzie zachowany do pętli Kielecka. Tramwaje zawrócą tu nietypowo, bo będą objeżdżać pętlę „tyłem”. Dzięki temu odcinek bez ruchu tramwajowego został maksymalnie skrócony i zostanie zachowana obsługa wszystkich przystanków.

Tramwaje linii 17 będą dojeżdżały swoją stałą trasą z Winnicy do stacji metra Pole Mokotowskie. Na ulicy Wołoskiej i Rakowieckiej pojawią się tramwaje linii 77, które będą jeździły na trasie PKP Służewiec – Kielecka. Na tory ponownie wyjedzie „czternastka”, natomiast składy linii 31 będą kursowały we wszystkie dni tygodnia. Nadal będą jeździły autobusy linii Z-1, ale na nieco zmienionej trasie – między stacją metra Pole Mokotowskie a ulicą Woronicza. Utrzymane zostaną zmienione trasy autobusów linii 119 i tramwajów 33 oraz zawieszenie linii 71.

Następne zmiany w ruchu tramwajów nastąpią w sierpniu. Wówczas będą prowadzone prace przy podłączaniu sieci trakcyjnej, a także remoncie torowiska na skrzyżowaniu alei Niepodległości i alei Armii Ludowej. Spowoduje to przerwę w kursowaniu tramwajów między Nowowiejską a pętlą Kielecka, a w kolejnych tygodniach – do ulicy Woronicza. Komunikacja tramwajowa w alei Niepodległości oraz ulicach: Rakowieckiej, Boboli i Wołoskiej zostanie w pełni przywrócona we wrześniu.

Tramwajem po Rakowieckiej

Cały nowy odcinek torowiska na ulicy Rakowieckiej liczy ok. 1 km. W zeszłym roku został wybudowany węzeł rozjazdowy na skrzyżowaniu Puławskiej i Rakowieckiej. Do wykonania pozostały prace przy podłączeniu sieci trakcyjnej.

W tej chwili trwa budowa i wykańczanie torowiska od Puławskiej do Sandomierskiej. Na dalszym odcinku – do alei Niepodległości – trwa przebudowa kolizji. Ruszyły też prace przy docelowym układzie drogowym. Nowa trasa tramwajowa powinna zostać uruchomiona do końca roku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(12)

QQ

12 8

Należy teraz sobie wyobrazić jaki chaos będzie w kraju po dojściu do stołka prezydenckiego głównego człowieka demolki miasta stołecznego, człowieka odpowiadającego za takie akcje...kompletnej dewastacji miasta. Ktoś powie, że nie lubię gdy miasto się rozwija, otóż nie bo lubię i nawet popieram i pochwalam ale gdy jest to robione z głową a nie przez pół roku kisnę w korku przez plac budowy na którym nie widać nawet jednego robotnika ze świadomością, że publiczne pieniążki są trwonione na kompletne idiotyzmy pokroju ubikacji w błocie i to płatnej, jakiś placów z palet, drzew z niemiec czy priorytetowych kładek.

10:06, 10.04.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

asteraster

5 7

na szczęście osób myślących jak ty jest co raz mniej... zresztą sam zobaczysz w maju :)

10:31, 10.04.2025

asteraster

6 8

Tylko Karol Nawrocki może wszystko naprawić.

11:42, 10.04.2025

WierszykWierszyk

4 4

Burmistrz z Ursynowa, *%#)!& jak ściana,
Zastępca jego – także bez planu,
Po Collegium Humanum wpadli w sidła,
Głowy puste, a miasto w ruinach.

Obaj tacy mądrzy, w książkach się kąpią,
Ale zamiast działać – tylko *%#)!& się śmieją.
Ursynów w chaosie, a oni na krześle,
Kłamią, że wiedzą, ale to tylko bezsens.

11:14, 10.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Warszawiak82Warszawiak82

12 2

Niech może najpierw skończą to co rozgrzebali na Puławskiej i na Sikorskiego. Wstydu nie mają! Ile to już lat się z tym pi.....lą? To już chyba 5 rok idzie. Teraz w al. Niepodległości będą 4 lata ryć w ziemi??? Chyba nikt nie da się nabrać na to, że po wakacjach skończą.

12:18, 10.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Pana WierszykaDo Pana Wierszyka

1 4

pisze zwyczajna @ chińska:

Panie Wierszyku Drogi,
gratuluję talentu i wolnego zawodu. Ja zwyczajna @ chińska mam jak to Chińczycy ciągle dużo pracy, aczkolwiek ja się żadnej pracy nie boję i chętnie pomagam.
Ci co byli w Japonii znają tamtejsze trzy mądre małpki, ale tych akurat nie polecam, bo nie widzą i nie słyszą zła, tudzież nabierają wody w usta i o źle nic a nic nie mówią. A wiadomo : zło lubi ciszę !!!! Ja mam to szczęście w życiu, iż to Japonia do mnie przyjechała i cenić naszych Azjatyckich Przyjaciół będę do końca życia.
Z pozdrowieniami
@, zwykła

14:17, 10.04.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PoetaPoeta

2 0

Lecz ten uszczerbek w czaszce 👍

09:20, 11.04.2025

no cożno coż

2 5

Żeby było lepiej, najpierw musi być trochę gorzej. A alternatywnie można pojechać rowerem wzdłuż Al. KEN, potem wygodny przejazd podziemny pod Puławską, Rzymowskiego. Wołoska i już zaraz Pole Mokotowskie. Sprawdzone osobiście w dojazdach do pracy w Centrum. Polecam. Jak ktoś nie lubi roweru - metro.

11:38, 11.04.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

DżonyDżony

3 2

Bardzo zabawne, bo metrem dojadę wszędzie a będąc osobą niepełnosprawną wszędzie dojadę też rowerem... tłumaczenie w stylu żeby było lepiej, najpierw musi być trochę gorzej - z tym trochę to chyba przesadziłeś, zobacz ile lat ciągnie się smród na Puławskiej, Sobieskiego, Wilanowskiej/Rzeczypospolitej czy Stegnach. Takie inwestycje w tak wrażliwych miejscach przeprowadza się w normalnym cywilizowanym kraju nie z kartonu, dużym mieście zarządzanym przez poważnych ludzi a nie d.e.b.i.l.i. sprawnie a ekipy robią dzielone w grupach na 3 zmiany 24 w koło zegara. Tak więc, nie rób sobie jaj bo pierwszy kwietnia już był.

17:08, 11.04.2025

no cóżno cóż

1 1

Przypomnę tylko, że w ostatnich Wyborach Samorządowych mieszkańcy Warszawy zagłosowali za daniem obecnym władzom miasta mandatu na kolejne lata. Czy nie świadczy to o pozytywnym odbiorze dotychczasowych działań?

08:56, 12.04.2025

Pixel Pixel

3 2

Czyli odcięcie kolejnego połączenia z południem Warszawy.Czy dewastowanie coraz to nowych ciągów komunikacyjnych ma służyć zniechęceniu do korzystania z samochodu i realizować chore wizję "Zielonego Szaleństwa"?

17:54, 11.04.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DonaldDonald

1 1

Dokładnie tak.

19:07, 11.04.2025

0%