Zamknij

Zamknięta al. KEN. Startuje Bieg Ursynowa!

Redakcja Haloursynow.plRedakcja Haloursynow.pl 12:27, 22.06.2024 Aktualizacja: 18:44, 23.06.2024
Skomentuj SK SK

W niedzielę przed południem prawie 2 tys. biegaczy wystartuje do biegu na 5 km w Biegu Ursynowa. To już szesnasta edycja tej największej imprezy biegowej w naszej dzielnicy. W godzinach od 8 do 11:30 kierowcy muszą spodziewać się utrudnień. Duża część alei KEN zostanie zamknięta, a wraz z nią przejazdy ulicami poprzecznymi. Poznajcie szczegóły.

[ZT]29212[/ZT]

Nietypowo, bo w pierwszy weekend wakacji, odbędzie się w tym roku największa impreza dla biegaczy w naszej dzielnicy - 16. Bieg Ursynowa. Na starcie tym razem stanie prawie 2 tys. zawodników - profesjonalistów oraz amatorów. 

Bieg prowadzi wyłącznie aleją Komisji Edukacji Narodowej - ulicą w pełni asfaltową i płaską jak stół. To dla biegaczy niepowtarzalna okazja do zmierzenia się z szybką i niewymagającą trasą, która liczy 5 kilometrów i ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start zlokalizowany zostanie obok urzędu dzielnicy, podobnie jak meta. Biegacze pobiegną w kierunku centrum i zawrócą przed stacją metra Ursynów - na wysokości ul. Bartóka i Surowieckiego. Limit czasu - 45 minut.

Portal Haloursynow.pl jest patronem medialnym imprezy. Od razu po Biegu Ursynowa pojawi się u nas galeria zdjęć.

Zamknięta aleja KEN. W jakich godzinach?

Niedzielna impreza oznacza przed południem utrudnienia dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej. 

Już od piątku 21 czerwca od 16 zamknięta jest środkowa część parkingu przy urzędzie, gdzie odbędzie się dekoracja zwycięzców oraz ustawione zostaną namioty dla biegaczy. Otwarty zostanie ponownie w niedzielę o godz. 14.

O godz. 8 zamknięty zostanie pierwszy fragment alei - zachodnia nitka w kierunku ronda Krystyny Krahelskiej (ta po stronie urzędu). Auta nie będą mogły jeździć na odcinku od Gandhi do Płaskowickiej, ale na rondzie ruch będzie normalny.

Całkowite zamknięcie obu jezdni al. KEN na odcinku od ronda Krahelskiej (bez tego skrzyżowania) do ul. Bartóka (bez skrzyżowania) nastąpi o godz. 9:30. Około godz. 11 powinno nastąpić wznowienie ruchu na tej arterii, z wyjątkiem jezdni przy urzędzie (zachodniej) pomiędzy Gandhi a Płaskowickiej. Tu ruch zostanie przywrócony ok. 11:30. Rondo Krahelskiej (al. KEN/Płaskowickiej) pozostanie przez cały czas trwania imprezy otwarte.

Podczas zawodów zamknięte będą również wloty ulic krzyżujących się z aleją Komisji Edukacji Narodowej oraz wyjazdy z osiedli łączące się bezpośrednio z trasą biegu. Mieszkańcy ulic położonych na zachód od trasy biegu powinni kierować się ulicami: Gandhi, Ciszewskiego, Herbsta do ul. Pileckiego. Osoby mieszkające po wschodniej stronie al. KEN ulicami: Gandhi, Ciszewskiego, Jastrzębskiego będą mogli wyjechać w stronę ul. Rosoła.

Jednym słowem na wysoki Ursynów i z wysokiego Ursynowa będzie można wjechać i wyjechać tylko ul. Rosoła, Puławską oraz w części Nowoursynowską. Al. KEN jako arteria w relacji północ-południe w niedzielę przed południem się nie sprawdzi.

Bieg Ursynowa 2024. Jak pojadą autobusy?

Jeśli ktoś rano chce skorzystać z autobusu, powinien sprawdzić trasę, a jeśli ma taką możliwość lepiej niech skorzysta z metra, które będzie działać bez przeszkód.

Podczas Biegu Ursynowa zmienią się trasy linii autobusowych: 136, 148, 179, 185, 193, 209, 217, 239, 263, 503, 715 i 737. Autobusy te w czasie utrudnień w ruchu skierowane zostaną na objazdy. Na trasach objazdowych dla wszystkich linii pierwsze napotkane przystanki będą obowiązywać jako stałe, pozostałe – jako na żądanie.

Zmiany w godz. 8:30 - 9:30:

  • 217 w kierunku Natolin Płn.: od skrzyżowania Cynamonowa/Gandhi: Gandhi (w prawo) – POLINEZYJSKA 03. w kierunku Metro Wilanowska: POLINEZYJSKA 03 – Gandhi – Rosoła – Branickiego i dalej własną trasą.

Zmiany po zamknięciu całej trasy biegu - od godz. 9:30 do 11:

  • 217 w kierunku Natolin Płn.: od skrzyżowania Cynamonowa/Gandhi: Gandhi (w prawo) – POLINEZYJSKA 03, w kierunku Metro Wilanowska: POLINEZYJSKA 03 – Gandhi – Rosoła – Branickiego i dalej własną trasą.
  • 136 w kierunku Natolin Płn.: od skrzyżowania Dereniowa/Gandhi: Dereniowa – Płaskowickiej – zawrotka na rondzie K. Krahelskiej – NATOLIN PŁN. 22, w kierunku Ostroroga: NATOLIN PŁN. 22 – Płaskowickiej – Dereniowa – Ciszewskiego i dalej własną trasą. Odjazdy z przystanku NATOLIN PŁN. 22 będą realizowane z opóźnieniem 2 min. w stosunku do odjazdów z przystanku NATOLIN PŁN. 08.
  • 148, 185 w obu kierunkach: od skrzyżowania Gandhi/Dereniowa: Dereniowa – Płaskowickiej – Cynamonowa – Gandhi i dalej własną trasą.
  • 179 w kierunku Ursynów Płn.: od skrzyżowania Rosoła/Płaskowickiej: Płaskowickiej – Dereniowa – Gandhi – Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Herbsta – Romera i dalej własną trasą. w kierunku Os. Kabaty: od ronda Webera: Herbsta (w prawo) – Pileckiego – Roentgena – Płaskowickiej – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – Rosoła i dalej własną trasą.
  • 193 w kierunku Ursynów Płn.: od skrzyżowania Ciszewskiego/Cynamonowa: Cynamonowa – MAGELLANA 01, w kierunku Bokserska: MAGELLANA 01 – Cynamonowa – Gandhi – Rosoła – Ciszewskiego i dalej własną trasą. Odjazdy z przystanku MAGELLANA 01 będą realizowane z opóźnieniem 1 min. w stosunku do odjazdów z krańca URSYNÓW PŁN.
  • 209 w kierunku Ursynów Płd.: od ronda Webera: zawrotka na rondzie Webera – Herbsta – DUNIKOWSKIEGO 02, w kierunku Dawidy: DUNIKOWSKIEGO 02 – Herbsta i dalej własną trasą
  • 239 w kierunku Ursynów Płd.: od ronda Webera: Herbsta – DUNIKOWSKIEGO 02, w kierunku Krasnowola: DUNIKOWSKIEGO 02 – Herbsta i dalej własną trasą
  • 263 w kierunku Centrum Onkologii: od skrzyżowania Płaskowickiej/Cynamonowa: Płaskowickiej – Dereniowa – Ciszewskiego i dalej własną trasą, w kierunku Św. Bonifacego: od skrzyżowania Gandhi/Dereniowa: Dereniowa – Płaskowickiej – Branickiego i dalej własną trasą.
  • 503 w kierunku Natolin Płn.: od skrzyżowania Gandhi/Cynamonowa: Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PŁN. 08, w kierunku Konwiktorska: NATOLIN PŁN. 08 – zawrotka na rondzie K. Krahelskiej – Płaskowickiej – Cynamonowa – Gandhi i dalej własną trasą.
  • 715, 737 w kierunku URSYNÓW PŁN.: od ronda Webera: Romera – Surowieckiego – B. Bartóka – URSYNÓW PŁN., w kierunku P+R AL. KRAKOWSKA, CM. POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD.: URSYNÓW PŁN. – B. Bartóka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego i dalej własną trasą.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

WujekWujek

12 4

Oczywiście kolejny raz jak są biegi to muszą budzić przez głośniki cały Ursynów o 8.00 w niedzielę. Oby organizatorów spotkała jakaś kara. 08:53, 23.06.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UrsyniakUrsyniak

20 1

czekam na komentarze podobne do tych, co na Boże Ciało. Słucham... od czego są ulice, a od czego nie są. 10:13, 23.06.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okok

11 4

Skoro Al. KEN jest zamknięta, a ruch po Ursynowie się odbywa, to można by pomyśleć na nad jej trwałym zamknięciem w czasie wakacji w każdy weekend. Panie, Panowie Radni? 10:29, 23.06.2024

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UrsyniakUrsyniak

4 5

A w jakim celu? 14:09, 23.06.2024


ciszej proszę ciszej proszę

14 0

Od rana hałas, choć mieszkam w sporej odległości od Al. KEN. I ciągły krzyk prowadzącego. Co chwilę słyszę GO, GO, GO. Nie wiem już czy to bieg, czy zawody w planszówkach, bo wg. słownika PWN GO to gra strategiczna dla dwóch osób. 10:45, 23.06.2024

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LolLol

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AntyOszołomAntyOszołom

5 4

Dziwi Cię to? główna ulica Ursynowa wyłączona z ruchu to o czymś już świadczy, jacy to ludzie organizują i jacy uczestnicy biorą w tym szajsie udział... 17:58, 23.06.2024


PrykPryk

3 0

Uciekłem z Powiśla bo tam wieczne bieg maratony ulice zamknięte ichlanie na i bulwarach a tu widzę to samo 12:28, 24.06.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%