Zamknij
REKLAMA

Technologia jest też dla seniorów. Rusza Punkt Cyfrowego Wsparcia

06.30, 13.01.2023 Kamil Witek Aktualizacja: 11.13, 19.01.2023
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Technologia powinna służyć wszystkim. Również seniorom, którzy jednak nie zawsze wiedzą, jak z niej korzystać. Będą mogli się tego nauczyć podczas indywidualnych i bezpłatnych spotkań w Punkcie Cyfrowego Wsparcia Seniora. 

Technologia cały czas idzie do przodu. Czasami aż trudno za nią nadążyć. Szczególnie może być to uciążliwe dla seniorów, którzy mimo chęci często nie są w stanie samodzielnie obsłużyć komputera czy smartfona. Natomiast dziś, gdy życie przeniosło się częściowo do internetu, taka umiejętność jest kluczowa. 

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora przeciwdziałają takiemu wykluczeniu. Już w zeszłym roku punkt funkcjonował w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Teraz Fundacja NIKA będzie prowadzić zajęcia w Klubie „Przy Lasku” przy ul. Lasek Brzozowy 2 na Natolinie. 

Facebook, Instagram i inne bez tajemnic

W trakcie zajęć osoby powyżej 60. roku życia dowiedzą się, jak obsłużyć smartfona czy laptopa oraz jak poruszać się w internecie. Doradcy wytłumaczą również, jak założyć Internetowo Konto Pacjenta oraz robić zakupy przez internet, a także płacić przez niego. Pokażą także, jak korzystać z maila, Facebooka czy Instagrama. 

W zajęciach mogą brać udział seniorzy, którzy do tej pory w ogóle nie mieli do czynienia z technologią cyfrową oraz ci bardziej z nią zaznajomieni. Spotkania są bezpłatne i - co ważne - indywidualne. 

- Spotkania indywidualne zmniejszają poczucie wstydu u seniora, a doradca koncentruje się na konkretnych problemach danej osoby, a nie na realizacji jakiegoś mitycznego programu, jak to ma miejsce w przypadku kursów - przekonuje ursynowski ratusz.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy umówić się telefonicznie pod nr tel. 720 997 026 - zapisy w poniedziałki i czwartki w godz. 17-20 - lub mailowo na adres [email protected]. Spotkania trwają 40 minut i są także dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Korzystający z pętli indukcyjnej powinni zgłosić to organizatorowi w trakcie zapisu. 

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

KonKon

1 0

Mega pomysl, chociaz wg mnie praca w grupie bylaby lepsza - mozna sie poznac miedzy soba. Do tego ja bym zrobil widelki 50+ a moze nawet 40+, wykluczenie cyfrowe istnieje rowniez u mlodszych. 08:55, 14.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dlaczego indywidualnDlaczego indywidualn

0 0

To niewiele osób skorzysta z tej pomocy . 00:18, 15.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SmartSmart

0 0

Od wielu lat są realizowane tego typu zajęcia na Ursynowie, oczywiście bezpłatnie. Często seniorzy poszukują czegoś więcej, bo podstawy to już znają, od dawna. 19:38, 18.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%