Nie straszne im roztopy, ani niezbyt wysoka jeszcze temperatura. 300 miłośników biegania spotkało się na Kabatach i wystartowało w pierwszych w tym roku zawodach z cyklu "Grand Prix Warszawy". Przy okazji każdy z biegaczy mógł wspomóc potrzebujących.
Biegacze wystartowali punktualnie o 11:00. Najlepsi pokonali 10-kilometrową trasę w niewiele ponad pół godziny.
- Pogoda jest całkiem dobra, nie spodziewaliśmy się że w lutym będzie aż tak ciepło. Choć pod butami jest na pewno gorzej niż w powietrzu - mówiła Alina Sakwa z Activesports, organizatorka zawodów.
Bieg w Lesie Kabackim był pierwszym z cyklu "Grand Prix Warszawy". Biegacze spotkają się 9 razy. Kolejne biegi także zaplanowano w Lesie Kabackim.
- Na Kabatach pobiegniemy 4 razy, ostatni raz 29 kwietnia, potem przenosimy się na Mokotów, do Lasu Kabackiego powrócimy jesienią - mówi Alina Sakwa.
Przy okazji biegacze mogą też wspomóc potrzebujących. Wszystko dzięki akcji banku PKO BP, który jest partnerem biegowego cyklu. Tym razem pieniądze przeznaczono dla nienarodzonego Antosia. Fundacja banku zadeklarowała przekazanie 10 tysięcy złotych na rzecz dziecka, a biegacze mieli przyczepione do strojów specjalne kartki z napisem "Biegnę dla Antosia".
Maluch ma urodzić się w tym miesiącu. Wykryto u niego złożoną wadę serca zwaną HLHS. Zaraz po przyjściu chłopca na świat konieczne jest przeprowadzenie operacji. Rodzice gromadzą na nią środki. Cała rodzina jest już w specjalistycznej klinice i czeka na poród.
::news{"type":"see-also","item":"825"}
::news{"type":"see-also","item":"782"}
Psia Górka na Ursynowie nagrodzona!
czy można BO przeznaczyć na poratowanie Sąsiadów Hirszfelda 2? Górka i inne: nie zające, w odróżnieniu od zabezpieczenia życia tylu osób!
___________
09:52, 2026-06-23
Rusza remont na Bartóka. Co tam się zmieni?
Może poruszycie temat włażenia przez dzieciaki na sam szczyt drewnianego miśka-zjeżdżalni w parku linearnym. Czy czekamy aż jeden zleci drugiemu na głowę i będzie tragedia?
Ursynowianka
08:58, 2026-06-23
Co z budową parku PPP? Jest decyzja, będą odwołania
No i teren jest ogrodzony przez firmę Okam, która będzie tam budować bloki. Jak to możliwe?
Zaniepokojona
08:50, 2026-06-23
CBA w Szpitalu Południowym. Są dwa śledztwa i nowa rada
Pan Patryk Słowik otrzymuje masakryczne groźby i życzenia śmierci, czy prokuratura nieudolna zajmie się tym czy mamy czekać na finał jak w przypadku pani Brzeskiej, Leppera czy Litewki? jestem tak oburzony tym nierządem, tymi bandytami, złodziejami że aż mi ciśnienie skacze. Ch.olerne b.arany w garniakach nic nie warte.
Oburzony
08:41, 2026-06-23
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz