Złote dziewczyny z Ursynowa! Sukces juniorów z d'Artagnan Ursynów

14:21, 01.02.2024 [email protected] Aktualizacja: 17:29, 01.02.2024
Skomentuj dArtagnan Ursynów dArtagnan Ursynów

Wielki sukces ursynowskiego klubu szermierczego d'Artagnan. Drużyna juniorów wywalczyła tytuł mistrza Polski, a Natasza Kuś została wicemistrzynią kraju w zawodach indywidualnych.

W ubiegły weekend w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Mocną reprezentację - jak zwykle - wystawił ursynowski klub d'Artagnan, który od 30 lat szkoli młodzież w szermierce pod okiem utytułowanych trenerów i byłych medalistów.

Pierwszego dnia mistrzostw, w sobotę 27 stycznia odbył się turniej indywidualny. Bardzo zdolna i utytułowana już zawodniczka z Ursynowa Natasza Kuś została wicemistrzynią Polski do lat 20, będąc wciąż kadetką, a więc mając mniej niż 17 lat. Brąz zdobyła Lena Jerz, która po raz pierwszy reprezentowała d'Artagnan Ursynów. 12. miejsce zajęła Małgorzata Płaza, 27. Zofia Mikulicka, a 28. Hanna Czarnecka.

We florecie mężczyzn 27. był Jan Gajc, a 36. Franciszek Lewandowski. Ten pierwszy dzięki dobremu wynikowi uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Europy.

Ursynowianki drużynowymi mistrzyniami Polski!

Jeszcze większy sukces odniosła ekipa z Ursynowa, walcząc kolejnego dnia w turnieju drużynowym. W składzie: Natasza Kuś, Lena Jerz, Małgorzata Płaza i Zofia Mikulicka zespół w decydującym pojedynku pokonał KS AZS AWFIS Gdańsk i zdobył mistrzostwo Polski i złoty medal.

Jest to pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski dla naszego klubu od 10 lat

- mówi Cezary Kuś, sekretarz KS 'dArtagnan Ursynów.

Zawodnicy trenują pod okiem trenera Dariusza Parzuchowskiego, który nie pierwszy raz świetne przygotował ursynowskich florecistów do startu w imprezie mistrzowskiej. Klubowi życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów!