Juniorka z Ursynowa zwycięża w Pucharze Polski

13:28, 07.11.2023 [email protected] Aktualizacja: 13:30, 07.11.2023
Skomentuj KS D'Artagnan Ursynów KS D'Artagnan Ursynów

Do trzech razy sztuka! Na poprzednich zawodach ursynowianka stawała na najniższym stopniu podium, a tym razem sięgnęła po Puchar Polski. Florecistka Natasza Kuś z klubu D'Artagnan Ursynów zwyciężyła w zawodach o Puchar Polski Juniora we florecie.

Juniorzy rywalizowali w Obornikach Śląskich. Walczyli w Pucharze Polski do lat 20 o cenne punkty do list rankingowych.

Natasza Kuś z KS D'Artagnan Ursynów w obu poprzednich edycjach stawała na najniższym stopniu podium, ale tym razem nie miała sobie równych i wywalczyła główne trofeum. W finale wygrała z Aleksandrą Nowakowską (AZS AWF Poznań), walka zakończyła się zwycięstwem Nataszy 15:10. Rundę wcześniej triumfatorka miała jeszcze cięższą przeprawę - tylko jednym punktem pokonała Hannę Wojtas (UKS Gdańska Szkoła Szermierki), w drugim półfinale Aleksandra odprawiła inną gdańszczankę - Martę Jakubowską (KS AZS AWFiS Gdańsk) 15:12.

Natasza od początku do końca zawodów pozostała niepokonana, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach do lat 20. Przypomnijmy, wciąż jest jeszcze kadetką — czyli walczy w kategorii do 17. roku życia.

Za parę dni XXV Turniej o Puchar Ursynowa

W czołowej szesnastce zawodów o Puchar Polski w Obornikach Śląskich znalazły się dwie inne zawodniczki ursynowskiego klubu: Małgorzata Płaza (9. miejsce) i Zofia Mikulicka (13. miejsce). Na 20. miejscu zawody ukończyła Lena Komarnicka, a Hanna Czarnecka była 45.

Dzień wcześniej, w turnieju mężczyzn najwyżej znalazł się Jan Gajc, który zajął wysokie 10. miejsce.

Jak zapowiada klub D'Artagnan, w kolejnym tygodniu kadeci z Ursynowa walczyć będą w Budapeszcie w Pucharze Europy, natomiast młodsi zawodnicy zmierzą się w Pucharze Ursynowa, który odbędzie się 11 i 12 listopada w nowej hali szermierczej przy Szkole Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego.