Młodzicy KS Metro walczą o mistrzostwo Polski!

15:53, 27.04.2023 Stefan Janicki Aktualizacja: 15:57, 27.04.2023
Skomentuj KS METRO WARSZAWA KS METRO WARSZAWA

Czas na powtórkę sukcesu juniorów siatkarskiej drużyny KS Metro, którzy wywalczyli w tym roku wicemistrzostwo Polski. Teraz w Poznaniu o medale w turnieju finałowym powalczą młodzicy. Mistrza Polski poznamy w niedzielę.

W czwartek rozpoczęły się siatkarskie mistrzostwa Polski młodzików. W turnieju biorą zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi. W poznańskiej hali gra osiem drużyn podzielonych na dwie grupy, w których rywalizacja odbędzie się systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału. W finałowej ósemce jest ursynowska drużyna KS Metro.

Podopieczni trenera Łukasza Wasąga trafili do grupy II, gdzie zmierzą się z drużynami AT Jastrzębski Węgiel (czwartek o 16:00), Trefl Gdańsk S.A. (piątek 13:30) i z gospodarzami z Enea Energetyk Poznań (piątek 18:00). Mecze półfinałowe, a także o piąte i siódme miejsce rozegrane zostaną w sobotę, a rozstrzygnięcia medalowe będą w niedzielę.

Medalowe ambicje

Ursynowscy młodzicy mają spore ambicje podkręcone sukcesem starszych kolegów. Juniorzy wywalczyli w tym roku wicemistrzostwo Polski.

- Wywalczyć złoto nie będzie łatwo. Na tym etapie nie ma słabych drużyn. Chłopcy w każdym meczu dadzą z siebie wszystko, bo każdy mecz może być decydujący, a marzeniem każdego z nich jest zagranie o medale – mówi Edyta Złotkowska z KS Metro.

Transmisje z meczów dostępne są online tutaj.