Run Ursynów! Nowa impreza dla biegaczy na Ursynowie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

15:59, 14.10.2023 Piotr Młyński Aktualizacja: 16:30, 14.10.2023
Skomentuj PM PM

Kalendarz imprez biegowych na Ursynowie, zwykle wypełniony po brzegi, wzbogacił się o nową imprezę. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursynów zorganizowała bieg Run Ursynów! Na starcie pojawiło się prawie 150 osób.

Na Ursynowie imprez biegowych jest bardzo dużo, a teraz przybyła jeszcze jedna - w dodatku z malowniczą trasą i w sam raz na rozruszanie. Chodzi o RUN Ursynów!, które pomysłodawcami są członkowie Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów, czyli ursynowska młodzież.

Organizowana przez nią impreza kierowana była głównie do rówieśników, choć jak praktyka pokazała, biegły osoby w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w bieganiu - od amatorów po zawodowców.

5 kilometrów wokół ursynowskiego parku

Trasa została wyznaczona alejkami parku Przy Bażantarni na granicy Natolina i Kabat, znanego uczestnikom cosobotniego Parkrunu Ursynów. Każdy miał do przebiegnięcia trzy okrążenia, w sumie dystans wyniósł 5 kilometrów. Dla jednym skromne, dla innych prawie maraton. Wszyscy uczestnicy dostali medal i wodę, a zwycięzcy - oczywiście - puchary i statuetki.

Wygrał Piotr Tokarski z miejscowości Krępa, który trzy ursynowskie kółeczka pokonał w czasie 16 min. 26,34 sek. Wśród kobiet najlepsza była Anna Łada z KS Czempion Warszawa z czasem zaledwie o 1:50 min. gorszym niż zwycięzcy.

Patronat medialny nad imprezą sprawował portal Haloursynow.pl.