W dzieciństwie większość z nas, szczególnie chłopaków, marzyła właśnie o tym – żeby postrzelać – nie wirtualnie, nie z procy, nie z łuku, nie z pistoletu na wodę, ale z prawdziwej broni. Oczywiście nie kojarzy się to dobrze, ale wszystko zależy od tego, do czego strzelamy. Niektóre marzenia z dzieciństwa nie zmieniają się i właśnie te najczęściej realizujemy już jako dorośli.
Każdy może mieć broń
Nawet w Polsce... ale tylko broń kolekcjonerską, wytworzoną przed 1885 rokiem. Taki pistolet czy inny rewolwer, mimo że wciąż sprawny, w świetle prawa nie stanowi już takiego zagrożenia, jak nowoczesny arsenał. Być może dlatego, że aby z niego wystrzelić, trzeba naprawdę znać się na rzeczy. Więcej na temat przeczytacie tutaj: http://legalna-bron.pl/pozwolenie-na-bron/pozwolenie-na-bron-w-celach-kolekcjonerskich/.
Jeśli jednak zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa zapewnianym przez jakąś broń, to dla przeciętnego Kowalskiego, a w tym przypadku częściej jednak dla Kowalskiej, dozwolone są gazy pieprzowe. Nie wymagają one pozwolenia na broń, a są skuteczne w sytuacji zagrożenia (http://legalna-bron.pl/bron-bez-pozwolenia/bron-gazowa-w-kontekscie-polskiego-prawa/). Jednak nie takie strzelanie mam teraz na myśli.
Strzelanie w centrum miasta
Tak naprawdę przywilej posiadania broni w Polsce jest skierowany jedynie do wybranych grup, jak myśliwi (http://legalna-bron.pl/pozwolenie-na-bron/prawo-uzycia-wykorzystania-broni-palnej-w-polsce/). Nie każdemu jednak w głowie leśne spacery i polowanie na prawdziwą zwierzynę. Natomiast, kiedy budzi się w nas zew rywalizacji i chęć postrzelania, możemy zrobić to nawet w centrum miasta – na Ursynowie. Przy ulicy Puławskiej znajduje się profesjonalne centrum strzeleckie AGVO.
Na miejscu mamy do wyboru wiele różnych rodzajów broni – od pistoletów, przez strzelby, aż po karabiny. Nie musimy się na nich znać, nie musimy nawet mieć żadnego doświadczenia. Szybki instruktarz w wykonaniu pracowników strzelnicy i możemy doskonale się zrelaksować. Zresztą nie tylko sami, ale nawet całą grupą, organizując wieczór ze znajomymi czy wyjście firmowe.
Można tam więc spotkać zarówno zawodowców, jak i osoby zupełnie początkujące. A wszystkich łączy jedno – chęć bezpiecznego strzelania.
(mat. promocyjny)
hra13:31, 16.02.2017
"W centrum miasta" czyli w polowie drogi z Warszawy do Piaseczna.
W centrum miasta to sa strzelnice ZKS, Cover i inne, no ale bez jaj - Agvo w centrum? Kupta sobie mape.
Jak dbamy o park linearny? Są już pierwsze zniszczenia!
Brakuje moim zdaniem miejsca na ognisko. Wieczorna integracja przy pieczeniu kiełbasek i wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary. Albo krąg taneczny i weekendowe sąsiedzkie potańcówki. Jest to jakiś pomysł na kolejny BO.
ech
16:20, 2025-06-06
Nordic Walking z psychologiem na Ursynowie
do Powyżej: w zdrowieniu umiejętność posługiwania się gwiazdkami to podstawa;) Wręcz w szczególnie trudnych /ekstremalnych sytuacjach dobrze jest skorzystać z gwiazdek. Ruch + gwiazki = pierwszorzędny kurs zapobiegający i leczący z depresji!
AsystentZdrowienia
15:56, 2025-06-06
Nordic Walking z psychologiem na Ursynowie
Kobieta spod szyldu ośmiu gwiazdek ambasadorką kampanii walki z depresją? Kto następny? Lempart a może babcia kasia? Festiwal chamstwa trwa. Oby tak dalej a przegracie kolejne wybory.
Fikołek logiczny
14:42, 2025-06-06
Nordic Walking z psychologiem na Ursynowie
Zapraszam te panią na wizytę, odpowiednia terapia plus silne leki pomogą.
Psychiatra
14:39, 2025-06-06