Wieloletnia tradycja i starowarszawski klimat. W 1939 roku po raz pierwszy na pięknym i nowoczesnym służewieckim torze wyścigów konnych, bomba poszła w górę! Od tego czasu niewiele się zmieniło. Ursynów nadal jest jedną z ulubionych dzielnic miłośników wyścigów konnych. W sezonie co tydzień odbywają się gonitwy a Totalizator Sportowy odrestaurowuje ten niesmowity obiekt.
Wyścigi konne są najstarszą formą jeździectwa. Nasi przodkowie ścigali się od czasów, kiedy pierwszy raz wsiedli na konia, początkowo - w celu polowania. I mimo wojen, zaborów i powstań miłość do koni nigdy nie wygasła, a przeciwnie - nieustanne rosła.
Nic więc dziwnego, że nowo wybudowany służewiecki tor wyścigów konnych okazał się strzałem w dziesiątkę. Historia toru sięga 1926 roku, kiedy Towarzystwo Zachęty do Hodowli Koni w Polsce kupiło 150 ha ziemi pod przyszłe obiekty kompleksu wyścigowego, na co wydano 590 000 złotych. Od tamtej chwili niemal każdego dnia prasa informowała o postępie prac, aż do 1939 roku, kiedy to 3 czerwca bomba pierwszy raz poszła w górę. Więcej o historii toru w naszym artykule - tutaj.
ZOBACZCIE JAK POWSTAWAŁ TOR WYŚCIGÓW KONNYCH - zdjęcia: NAC
Policja znów sypie mandatami w Lesie Kabackim
A ile mandatów dali za wprowadzanie psów do rezerwatu?
dr2
18:11, 2026-05-25
Lady Pank dał czadu! Słyszała cała dzielnica
Mieszkańcy NIE MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOLEJNE NIEDOGODNOŚCI. Skoro udało się mieszkańcom okolic Stadionu wypędzić teo Orange Łomot od siebie, to może i na Ursynowie uda się dziadostwo wygonić
akurat
16:45, 2026-05-25
Nowe poidełka staną na Ursynowie. Gdzie?
Ten przy placu dinozaurów (park Kozłowskiego) nie dziwię się że jest "wyjątkowo awaryjny". Dużo poidełek w bezpośrednim sąsiedztwie placów zabaw (bliżej niż 200m) służy maluchom do zabawy. Przez to już nie działa poidełko na placu zabaw w Powsinie i placu zabaw na Telekiego (Kabaty). Dzieciaki sypały piasek i nabierały wody sobie do wiaderek....Oczywiście rodzice po zwróceniu uwagi reagowali oburzeniem że nie pozwalam na zabawę (moje jakoś tak się nie musiały bawić) i by nie przesadzać.
ter
15:21, 2026-05-25
Będzie kolejny płatny parking. Zmiany pod DOK Ursynów
Nie ma gdzie parkować ale za to władze Ursynowa pozwalają po Tesco na budowę kolejnego kurnika gdzie będzie mniej miejsc parkingowych
Ewa
15:01, 2026-05-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz