…stać będzie pod znakiem jubileuszy. A przynajmniej w Dzielnicowym Ośrodku Kultury URSYNÓW przy ulicy Kajakowej. Już 25 stycznia, w sobotni wieczór o godzinie 18.00 zaprosimy Państwa na „25 lat Mumio w 25 kawałkach”.
Mumio, to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.
Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a, wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej… i było to 25 lat temu. Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…
Niedzielne przedpołudnie 26 stycznia rozpocznie się od przedstawienia powiązanego z kolejnym jubileuszem – 5-leciem istnienia Teatru Kapslok, który najmłodszym widzom zaprezentuje widowisko muzyczne pt „KOP-CIUSZEK, czyli bajka o królewnie co za dużo ciuchów miała”. Spektakl ów pod wiele mówiącym tytułem, to laureat GRAND PRIX ostatniej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Komediowych „DECHA” w Bielsku Podlaskim, gdzie zdobył również nagrody za Najlepszą Reżyserię (Grzegorz Reszka) i dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej (Agnieszka Kozłowska).
Następnie zaprosimy wszystkich na blok występów estradowych, na który złożą się w pierwszej kolejności koncert Orkiestry Społecznej która – jak mówią o sobie artyści - gra dla przyjemności i zawsze w słusznym celu. Wykonają razem tradycyjne pieśni Urzecza - historycznego mikroregionu etnograficznego, obejmującego, między innymi, dzisiejsze dzielnice Warszawy przytulone do brzegów Wisły - Mokotów, Wilanów, Pragę Południe oraz Wawer.
Kolejny punkt programu to Ursynowskie szanty - to projekt integracyjny przygotowany dla mieszkańców Ursynowa, którego celem jest integracja osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin wokół wspólnej nauki i śpiewania piosenek żeglarskich i szantowych.
Na scenie przy Kajakowej będzie można zobaczyć i posłuchać również młodych artystów: Albinę Khudyk, Antoninę Molak, zespół PASJA w składzie: Julia Latacz, Wiktoria Balcerzak oraz Karolina Gmurzyńska, a także uczestników zajęć artystycznych odbywających się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów.
Jednocześnie przez cały finałowy dzień będzie można zakupić gadżety WOŚP, a także rękodzieło przekazane przez mieszkańców Ursynowa.
Zwieńczeniem 33. finału WOŚP na Zielonym Ursynowie będzie przedstawienie pt. „PRZEDZIAŁ” w wykonaniu Kompanii Teatralnej MAMRO, która w tym sezonie obchodzi swoje 20-te urodziny sceniczne. Prezentowany o godzinie 18.00 spektakl również jest laureatem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Komediowych „DECHA”, tym razem w kategoriach Najlepszy Scenariusz (Grzegorz Reszka), Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Marcin Barszcz) oraz Nagroda Specjalna.
Bezpłatne wejściówki na oba spektakle będą do pobrania na stronie Biletyna.pl oraz w biletomacie w holu DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12b. Zapraszamy serdecznie!