W maju Tomasz Mencina - były burmistrz Ursynowa i radny naszej dzielnicy został dyrektorem-koordynatorem w stołecznym ratuszu. Tak nazywają się funkcje faktycznych wiceprezydentów z drugiego szeregu. Ci, którzy "nie zmieścili się" w gronie czterech zastępców prezydenta, których liczbę limituje ustawa o samorządzie gminnym. Dziś Mencina awansował do pierwszej ligi. Został tytularnym zastępcą prezydenta Warszawy. Z nominacji Rafała Trzaskowskiego.
Stało się to zaledwie dzień po zdymisjonowaniu wiceprezydenta Tomasza Bratka, nominowanego z rekomendacji szefa struktur mazowieckich Platformy Obywatelskiej Marcina Kierwińskiego. Wpływy w mieście wybranego w maju posła do PE najwyraźniej słabną, bo Trzaskowski zdecydował się powołać na stanowisko wiceprezydenta kogoś spoza środowiska Kierwińskiego.
54-letni Tomasz Mencina to prawnik, przedstawiciel konserwatywnego skrzydła Platformy Obywatelskiej, zaufany człowiek Trzaskowskiego - znają się jeszcze z czasów szkolnych.
Na Ursynowie Mencina rządził w latach 2006-2009. Był burmistrzem, a wcześniej i później radnym dzielnicowym. Podał się do dymisji w związku z oskarżeniami o zaniedbanie egzekucji kar od wykonawcy Areny Ursynów, który nie dotrzymał umówionego terminu realizacji inwestycji. Pracował w MPWiK na stanowisku kierowniczym, w 2015 roku został burmistrzem Bielan.
Mencina wraz z innymi urzędnikami został oskarżony we wciąż nierozstrzygniętej sprawie 16-latki,która zjeżdżała na rolkach nową ścieżką w w parku na Bielanach, straciła równowagę i wpadła pod samochód. Na ścieżce miało nie być tzw. włączenia w chodnik. Wg śledczych burmistrz miał nie zapewnić bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego – ścieżka przechodziła remont. Obrońcy burmistrza uważają, że to nie zarząd dzielnicy odpowiadał za budowę ścieżki. Sąd wciąż nie wydał wyroku.
Mencina przejmie w ratuszu obowiązki Bratka i utrzyma część swoich. Nadzoruje sprawy z zakresu geodezji i katastru, gospodarki nieruchomościami, infrastruktury, koordynacji inwestycji i remontów w pasie drogowym m.st. Warszawy, zarządzania ruchem drogowym, a także ładu korporacyjnego.
Co boli rowerzystów na Ursynowie?
Rowerzyści to największy rak tego miasta.
Bolek
15:17, 2026-05-02
Co boli rowerzystów na Ursynowie?
Ehh... Znów jakieś wymysły. Co mnie boli? Na pewno nie to, że "legalnie" nie mogę dojechać do Leclerca. Bolą mnie Azjaci na ciężkich elektrycznych motocyklach, którym ktoś doczepił pedały i nazwał "rowerami". Boli mnie, że prują na DDR-ach 50 na godzinę, mając gdzieś wszystko i wszystkich. Bolą mnie s marka cze na elektrycznych hulajkach, oscylujący pomiędzy ścieżkami i chodnikami. Boli mnie "kostka Downa", którą na szczęście już zdejmują, ale wciąż jest tego syfu mnóstwo, zarówno na ścieżkach jak i chodnikach. Bolą mnie złodzieje, przez których nie mogę kupić dzieciom i sobie porządnych rowerów, bo musiałbym do nich dokupić również całodobową ochronę. Boli mnie to, że przy stojakach rowerowych firmy "hulajkowe" domyślnie stawiają te swoje złomy. A tego, o czym tu pisze pan społecznik, to nawet nie zauważam.
Irfy
13:44, 2026-05-02
Co boli rowerzystów na Ursynowie?
Szkoda, że nie ma społeczników zajmujących się bezpieczeństwem pieszych na chodnikach - zarówno miejskich, jak i osiedlowych - a także bezpieczeństwem osób wysiadających z autobusu i tych, które chcą przejść przez przejście dla pieszych. Rowerzyści i użytkownicy hulajnóg często rozjeżdżają nas, nie zwracając na nic uwagi. Nie mamy jak przejść przez DDR - musimy stać na jezdni ,bo rowerzyści maja pierwszeństwo. Niech Pan społecznik uda się na skrzyżowanie Rosoła i Płaskowickiej przy STO i powie mi jak mam przejść wzdłuż Rosoła przez tą wysepkę. DBAJMY o PIESZYCH
Karot
12:38, 2026-05-02
Co boli rowerzystów na Ursynowie?
Czas tez pomyśleć o dwukierunkowych rowerostradach. Na DDR w Al. KeN robi sie ciasno.
Bike
12:21, 2026-05-02
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
19 3
himalaje obrzydliwości tej władzy
Pozostałe komentarze
16 1
Czy ktoś mógłby nam przypomnieć za co go wy***bali z ursynowskiego ratusza?
11 0
sorry za źródło:
warszawa.tvp.pl/82244319/warszawa-tomasza-mencina-nowym-wiceprezydentem-ma-zarzuty-zwiazane-ze-smiertelnym-wypadkiem
2 16
Może wróci porządek na Ursynów, skoro frakcja Trzaskowskiego odzyskuje władzę w mieście. Ostatnio Ursynów jest bardzo, ale to bardzo zaniedbany. Chwasty od tygodni rosną sobie na parkingach, przy ulicach. Często walają się śmieci. Zaczynamy przypominać Tarchomin. W metrze na peronach i przy wejściach juz nie widać granitów, bo sprzątający NIE usuwają brudu, tylko go rozmazują, wiec wszystko jest bure jak ziemia. Podobnie we wnętrzach wagonikow. Niedawno widziałem jak skodzie kobieta rozłożyła sobie…jakas torbę i dopiero na niej usiadła, tak brudne są siedzenia. Aleja Kasztanowa tez bardzo zaniedbana. Wiele publicznych miejsc zostalo pokrytych bazgrołami graffiti i nikt tego nie usuwa, nie naprawia drobnych uszkodzeń, nie maluje ławek, itd., itp. Zieleń rośnie jak w buszu – nikt jej nie przycina, nie dba.
0 0
Rozumiem że źródłem informacji i wiadomości dla Ciebie jest tvn.
Powiedz mi kiedy ekipa trzaskowskiego straciła władzę w w-wie lub tylko na Ursynowie?
Doczytałeś? - nigdy. To ten syf co opisujesz, to czyją jest winą? Dodaj do tego bazarek z wielkim syfem od kilku lat, zabudowane kabaty, psią górkę, multikino, czy park linearny opóźniony o kilka lat.
15 3
Gó###wno przyciąga podobne substancje? Szambo warszawskie?
13 1
I cyk! kabaretu ciąg dalszy.
14 2
No to zabudują każdy wolny skrawek przestrzeni na Ursynowie. Przybędzie nam kilkadziesiąt tysięcy sąsiadów bez żadnej dodatkowej infrastruktury.
5 0
Prawie nikt nie wierzy, ze na Ursynów wróci porządek, skoro frakcja Trzaskowskiego odzyskuje władzę w mieście. Szok. I to w tej dzielnicy.
8 0
A nowy nominowany ma dyplom Collegium Humanum jak kolega burmistrz Robert i klakierka Trzaskowskiego była radna Sylwia?
4 0
Sitwa ma się dobrze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz