Zamknij
REKLAMA

Będzie zabawa, będzie się działo! Weekend imprez na Ursynowie

16.03, 09.12.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 16.46, 09.12.2022
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Koncerty do słuchania i do śpiewania? Warsztaty dla młodych odkrywców? Wspólne biesiadowanie przy ognisku? A może poranne bieganie po parku? W ten weekend ursynowianie nie będą się nudzić!


Sobota, 10 grudnia


Sobotę na Ursynowie rozpoczynamy od krótkiej przebieżki. Dokładnie pięciokilometrowej, bo tyle wynosi trasa Parkrunu. Na czym to polega? Wystarczy przyjść o 9 rano do parku Przy Bażantarni i biegać. Marszem, truchtem, sprintem. Nie ma to żadnego znaczenia tak samo, jak limitu czasowego. Chodzi tylko o wspólną zabawę i odrobinę aktywności. W dodatku bezpłatną. Wystarczy się tylko zarejestrować, wydrukować Indywidualny Kod Uczestnika i pobiec dla zdrowia.


Po rozgrzewce najmłodsi mieszkańcy będą mogli zagłębić się w tajemnice przeszłości. W Czytelni Naukowej Ursynoteki przy ul. Lachmana 5 o godz. 11 rozpoczną się kolejne warsztaty z cyklu „Odkrywcy przeszłości”. Tym razem dzieciaki w wieku 3-12 lat dowiedzą się czegoś więcej o „Mumiach w kulturach świata”. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie (22 855 52 20), mailowo ([email protected]) lub na miejscu.


W tym samym czasie w Domu Sztuki przy Wiolinowej 14 rozpocznie się przedstawienie „Rękawiczka”. Będzie to spektakl amatorski - przygotowany przez Forum Aktywności Społecznej wraz z Ursynowską Sceną Teatru Amatorskiego - na podstawie luźnej interpretacji ukraińskiej bajki. - Będzie międzypokoleniowo, radośnie i artystycznie - zapowiadają organizatorzy. Wstęp wolny. 


Po południu i wieczorem hit dla miłośników musicali. W Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” przy ul. Gandhi 9 czeka na nich „Fame” w wykonaniu Samodzielnego Zespołu Teatralnego Organizowanego w Staszicu (SZTOS). To adaptacja hitu z Nowego Jorku o grupie młodzieży, która chce spełnić swoje artystyczne marzenia. Chociaż pokazów spektaklu było już na Ursynowie kilka, to wciąż cieszą się dużą popularnością. Na sobotnie pokazy o godz. 15 i godz. 19 zostały już ostatnie bilety. 


W międzyczasie o godz. 18 chętni będą mogli posłuchać Jacka Borkowskiego, który w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12B przedstawi słuchaczom mistrzów. "Moi mistrzowie" to recital, podczas którego przy akompaniamencie pianina Macieja Dubrawskiego artysta zaprezentuje kilkanaście utworów. Wśród nich te autorstwa Wojciecha Młynarskiego, Charlesa Aznavoura czy Franka Sinatry. Wstęp wolny, ale rejestracja pod numerem 22 125 56 02 już obowiązkowa. 


Niedziela, 11 grudnia


Niedzielę rozpoczyna atrakcja dla najmłodszych. W Domu Sztuki o godz. 10 czeka na nich ostatni film w ramach Filmowych Poranków. Tym razem maluchy obejrzą „Szybkich i śnieżnych”. Animacja opowiada historię Frankiego, nieco szalonego naukowca, i jego przyjaciół. Wspólnie chcą wygrać coroczny wyścig saneczkowy, ale na drodze staje im tajemniczy Zac. Wstęp wolny.


W samo południe w UCK „Alternatywy” rozpoczną się natomiast warsztaty, podczas których uczestnicy własnoręcznie przygotują świąteczne stroiki. Będą na nich czekać podkłady, sekatory, kleje czy gałązki. Ze sobą natomiast powinni przynieść dekoracje i ozdoby, np. suszone kwiaty, szyszki, suszone owoce, wstążki, orzechy. Zajęcia są przeznaczona dla osób powyżej 16. roku życia.


Po południu, o godz. 16 w ogrodzie Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa przy ul. Pileckiego 105 zapłonie natomiast Magiczne Ognisko. Nie zabraknie dobrego jedzenia, w tym oczywiście gorących kiełbasek. Na miejscu pojawi się także św. Mikołaj z podarunkami dla najmłodszych. Podczas zabawy będzie można wesprzeć hospicjum. Tego samego dnia ruszy także zbiórka na posiłki dla jego podopiecznych. 


W tym samym czasie w Domu Sztuki coś dla koncertowiczów. Podczas „Zimowego bukietu” nie tylko będzie można usłyszeć dawne ludowe kolędy, ale także samemu je zaśpiewać. Koncert będzie domknięciem mikołajkowej zabawy na Ursynowie. Natomiast po nim odbędą się jeszcze warsztaty, gdzie na chętnych czeka więcej śpiewania i wspólnych zabaw. Wstęp wolny. 


Fani tańca będą natomiast mieli co robić w Dzielnicowym Ośrodku Kultury. O godz. 17 przy Kajakowej rozpocznie się muzyczna zabawa „Posłuchaj, to tango gra”. Na początek będzie koncert tang polskich i argentyńskich w wykonaniu chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos. Godzinę później uczestnicy zobaczą pokaz tanga oraz sami nauczą się podstawowych kroków. Na koniec czeka ich milonga, czyli potańcówka w rytmie tanga. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 22 125 56 02.

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%