Zamknij
REKLAMA

Czy promienniki ciepła na podczerwień są dobrym systemem ogrzewania?

11.45, 09.12.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11.47, 09.12.2022
Skomentuj mat. prasowe

Można wskazać kilka różnych systemów ogrzewania. Każdy z nich ma swoje wady i zalety – zarówno jeśli chodzi o względy ekonomiczne, jak i ekologiczne. Choć w większości domów najczęściej wybieraną metodą ogrzewania jest centralne ogrzewanie, to stopniowo rośnie liczba osób zainteresowanych bardziej nowoczesnymi systemami. Jednymi z nich są promienniki ciepła na podczerwień. W tym tekście znajdziesz informacje dotyczące tego, na jakiej zasadzie działa taki system, w jakich miejscach najlepiej się sprawdzi oraz jakie są jego główne zalety.

Działanie promienników ciepła na podczerwień

Warto zacząć od tego, że promienniki ciepła na podczerwień działają dzięki energii elektrycznej. Dość często można spotkać się z przekonaniem, że system ogrzewania zasilany na prąd jest bardzo kosztowny. To jednak błąd. W rzeczywistości taka metoda ocieplania budynku może nawet zmniejszyć koszty eksploatacji domu. Promiennik pomaga ograniczyć straty ciepła poprzez niezwykle wydajną pracę. Odpowiednio dobrana moc pozwoli Ci na wykorzystanie tego systemu jako głównego źródła ciepła budynku.

Działanie podczerwieni jest niewidoczne dla oka – podczas pracy urządzenia nie zobaczysz żadnych czerwonych promieni, natomiast odczujesz je za sprawą ciepła. Wydzielane przez promienniki na podczerwień ciepło rozprowadza się po pomieszczeniu bardzo dokładnie – wnika nawet w ściany, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko rozwoju pleśni czy grzybów.

Gdzie można wykorzystać promienniki ciepła na podczerwień? Sprawdzą się one nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w przestrzeni biurowej. W dodatku te urządzenia mogą nawet ogrzewać mieszkanie w kamienicy.

Więcej na temat promienników ciepła na podczerwień znajdziesz na: https://dreamheat.eu/promienniki-ciepla/

Dlaczego warto zdecydować się na promienniki ciepła na podczerwień?

Instalacja promienników jest niezwykle prosta – wystarczy tylko ustawić urządzenie w wybranym miejscu i podłączyć je do prądu. Istnieje także możliwość powieszenia ich na ścianie. Promienniki ciepła na podczerwień mają tę zaletę, że nie musisz martwić się montażem pieca czy grzejników – samo urządzenie w zupełności wystarczy. Wykorzystując termostaty pokojowe, bardzo szybko możesz ogrzać pomieszczenie do pożądanej temperatury.

Kolejną zaletą tych urządzeń jest to, że równomiernie rozprowadzają ciepło, a przy okazji są odpowiednie dla alergików, ponieważ podczas ogrzewania nie dochodzi do wysuszenia powietrza ani do unoszenia się kurzu. Producenci promienników ciepła na podczerwień podkreślają, że ten typ ogrzewania jest przyjazny środowisku, ponieważ w porównaniu do innych instalacji grzewczych produkuje znacznie mniej dwutlenku węgla. Co więcej, decydując się na takie urządzenie, ograniczasz ilość śmieci, ponieważ promiennik jest urządzeniem, które będzie służyć Ci przez kilkadziesiąt lat.

Oprócz nowoczesnego źródła ciepła warto także zainwestować w termostaty pokojowe (sprawdź na: https://dreamheat.eu/termostaty/) wyposażone w funkcje poprawiające komfort użytkowania. Najnowsze modele termostatów to inteligentne urządzenia, które mogą być nawet sterowane przy pomocy aplikacji w smartfonie czy smartwatchu, dzięki czemu możesz ustawić pożądaną temperaturę, nie wstając z kanapy czy przebywając w innym pomieszczeniu.

Może Cię zainteresować także wpis: Folia grzewcza podłogowa i jej największe zalety

(REKLAMA)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%