Akcja policji przy polance grillowej w Lesie Kabackim była kolejnym działaniem prewencyjnym w ostatnich tygodniach. W miniony weekend mundurowi wylegitymowali 31 osób i przeprowadzili 30 interwencji.
Funkcjonariusze patrolowali okolice najczęściej uczęszczanych szlaków, terenów rekreacyjnych oraz miejsc, w których dochodziło wcześniej do naruszeń porządku publicznego.
- informuje asp. szt. Marta Haberska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.
Policjanci zwracali uwagę na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem, kierowców nielegalnie wjeżdżających pojazdami na teren lasu oraz tych, którzy pozostawiali odpady lub niszczyli infrastrukturę rekreacyjną.

Co wiosnę i lato problemy na popularnej polance kabackiej wracają jak bumerang. Miejsce to w każdy ciepły weekend przyciąga tłumy, ale też osoby, które zasady traktują wybiórczo. Palenie ognisk i grillowanie poza wyznaczonymi miejscami, spożywanie alkoholu wbrew zakazom, zaśmiecanie terenu leśnego, a do tego kierowcy próbujący wjechać autem wprost między drzewa - to częsty widok. W tym roku służby postanowiły działać. To już trzecia akcja tej wiosny.
Policja zapewnia, że akcje w Lesie Kabackim będą kontynuowane przez kolejne tygodnie i mają charakter regularny.
Ich celem jest nie tylko przeciwdziałanie naruszeniom prawa, ale także budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców oraz promowanie odpowiedzialnych postaw podczas korzystania z terenów rekreacyjnych.
- mówi asp. szt. Marta Haberska.
Stąd nie tylko wlepiano mandaty, ale też rozmawiano z rodzinami, młodzieżą i spacerowiczami, przypominając o zasadach korzystania z terenów leśnych.
Policja apeluje do wszystkich odwiedzających Las Kabacki o przestrzeganie obowiązujących przepisów, dbanie o wspólne bezpieczeństwo i reagowanie na sytuacje stanowiące zagrożenie dla innych osób.
::news{"type":"see-also","item":"41318"}
Ursynowski rezerwat skrywa trasy piesze. Dokąd prowadzą
"Mało kto wie, że w ursynowskim rezerwacie istnieją szlaki turystyczne." Wyście się w tej redakcji z końmi na łby pozamieniali? Macie ludzi za kretynów? Czy może mierzycie czytelników swoją miarą?
mmb
13:38, 2026-05-11
Ursynowski rezerwat skrywa trasy piesze. Dokąd prowadzą
Za komuny zwykły człowiek miał lepiej. Panstwo budowalo mieszkania, dostawało sie z przydziału, była pewna praca do emerytury dzieki temu ludzie nie bali decydowac sie na dzieci, ceny były stabilne i niskie. Dzis panstwo nic nie buduje, najttansze mieszkanie za pol miliona, zero pewnosci pracy w kazdej chwili moga cie zastapic AI lub innym hindusem, inflacja szaleje i wszystko drozeje tylko i socjal media ziejące propagandą. Dzis tylko bogaci mają dobrze.
pawcio
13:32, 2026-05-11
Ruszył egzamin ósmoklasisty. "Moc jest z Wami"
Za komuny zwykły człowiek miał lepiej. Panstwo budowalo mieszkania, dostawało sie z przydziału, była pewna praca do emerytury dzieki temu ludzie nie bali decydowac sie na dzieci, ceny były stabilne i niskie. Dzis panstwo nic nie buduje, najtansze mieszkanie za pol milliona, zero pewnosci pracy w kazdej chwili moga cie zastapic AI lub innym hindusem, inflacja szaleje i wszystko drozeje tylko i socjal media ziejące propagandą. Dzis tylko bogaci mają dobrze.
Asia
13:31, 2026-05-11
Polanka grillowa na Kabatach. Policja wlepiała mandaty
Za komuny zwykły człowiek miał lepiej. Panstwo budowalo mieszkania, dostawało sie z przydziału, była pewna praca do emerytury dzieki temu ludzie nie bali decydowwac sie na dzieci, ceny były stabilne i niskie. Dzis panstwo nic nie buduje, najtansze mieszkanie za pol miliona, zero pewnosci pracy w kazdej chwili moga cie zastapic AI lub innym hindusem, inflacja szaleje i wszystko drozeje tylko i socjal media ziejące propagandą. Dzis tylko bogaci mają dobrze.
wojciech
13:30, 2026-05-11
3 1
Całkowity zakaz 🚫 palenia ognisk tym bardziej że jest bardzo duża susza. Jak zakaz będzie łatwiej będzie egzekwować prawo. Druga rzecz polankę poddać rekultywacji i nasadzić nowe drzewa jednym słowem likwidacja tego terenu.
1 1
i dobrze, jak widać trzeba cisnąć społeczeństwo i naszych i tych obcych
1 0
Za komuny zwykły człowiek miał lepiej. Panstwo budowalo mieszkania, dostawało sie z przydziału, była pewna praca do emerytury dzieki temu ludzie nie bali decydowwac sie na dzieci, ceny były stabilne i niskie. Dzis panstwo nic nie buduje, najtansze mieszkanie za pol miliona, zero pewnosci pracy w kazdej chwili moga cie zastapic AI lub innym hindusem, inflacja szaleje i wszystko drozeje tylko i socjal media ziejące propagandą. Dzis tylko bogaci mają dobrze.
0 0
Teraz też się buduje: dla funduszy inwestycyjnych trzeba zabudować, co się da. Ciekawe, czy wody w Wiśle wystarczy...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz