Zestresowani ósmoklasiści szli dziś rano na pierwszy egzamin pisemny - z języka polskiego. Rodzice i nauczyciele dodawali im otuchy, a w wielu szkołach uczniom towarzyszyły motywujące dekoracje. Tak było przy ursynowskiej Szkole Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego.
Na szkolnym dziedzińcu i alejce prowadzącej do wejścia pojawiły się kolorowe napisy:. „MOC JEST Z WAMI", „DROGA DO SUKCESU", a tuż przy furtce - wielkie kolorowe „POWODZENIA!!" otoczone różowym sercem i zielonym czterolistnym koniczykiem szczęścia. Na ogrodzeniu szkoły zawisł też baner z napisem: „Powodzenia na egzaminie - Wasi Rodzice i Nauczyciele", a obok - „Jesteście radością" i „Dacie radę!".
Inicjatorem całej akcji był nauczyciel Dariusz Żerkowski, jak podają rodzice, jeden z ulubionych pedagogów uczniów szkoły. To właśnie on zorganizował grupę rodziców klas ósmych, którzy wspólnie z kredą w rękach stworzyli tę niecodzienną dekorację.
Dzięki inicjatywie wyjątkowo oddanego nauczyciela i pomocy rodziców z kl. 8A powstało przed budynkiem SP 340 takie wsparcie przed rozpoczynającymi się egzaminami ósmoklasisty.
- przekazują rodzice uczniów SP 340.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6650"}
Egzamin ósmoklasisty to trzydniowy sprawdzian wiedzy. Harmonogram jest ściśle określony: w poniedziałek 12 maja uczniowie piszą język polski (120 minut), we wtorek 13 maja - matematykę (100 minut), a w środę 14 maja - język obcy nowożytny (90 minut). Egzamin ma formę pisemną i składa się z zadań zamkniętych oraz otwartych, wymagających samodzielnie napisanej odpowiedzi.
Egzaminu ósmoklasisty nie można „oblać" w klasycznym sensie, bo nie ma minimalnego progu punktowego wymaganego do ukończenia szkoły podstawowej. Wynik ma jednak kluczowe znaczenie przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasistom z Ursynowa życzymy jak najlepszych wyników!
We wtorek wieczorem część Ursynowa bez metra
Artykuł trzyma fason niczym cały ztm bo jak już się pisze o takim czymś to warto by też wspomnieć do kiedy potrwają utrudnienia? 👺
Czytelnik
11:16, 2026-05-11
Smutny bilans majówkowych imprez w Lesie Kabackim
Polaków na tej polanie jest coraz mniej. Teraz to standard międzynarodowy. Kiedy tamtędy przechodzę, to robi mi się smutno.
mdo
11:15, 2026-05-11
Cytologia odchodzi do lamusa? Badania NIO z Ursynowa
Tyle , że wyczytałam w internecie , że test jest dostępny w ramach NFZ dla kobiet 25-64 raz na 5 lat w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy
agnik
08:44, 2026-05-11
Hulajnogi zablokowały wejście do metra!
To nie wina hulajnóg, to wina braku kultury ich użytkowników, stawiają ,,gdzie popadnie" bo można, Nie myślą o osobach starszych, niewidomych, rodzicach z wózkami.....to też wina niedoprecyzowania prawa w tym zakresie, jakby operator ,,wymusił" na użytkownikach parkowanie w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach to problemu by nie było. Z rowerami miejscami raczej takich problemów nie ma?
Oldboy
08:21, 2026-05-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz