Zamknij
REKLAMA

Oświetlaj - nie oślepiaj. Darmowe ustawianie świateł. W sobotę także na Ursynowie

15.24, 18.11.2022 Redakcja Haloursynow.pl
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Kto jeszcze nie skorzystał, może to zrobić w najbliższą sobotę. To przedostatnia szansa na bezpłatne sprawdzenie i ustawienie świateł w samochodzie. Trwa akcja "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo". Biorą w niej udział dwie stacje diagnostyczne z Ursynowa i kilkanaście w całej Warszawie i okolicy.

O tym, jak ważne jest ustawienie świateł, wie - a raczej powinien wiedzieć - każdy kierowca. Ma to szczególne znaczenie jesienią i zimą.

- Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem - przekonuje Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego.

Dostrzegaj, bądź widoczny, ale nie oślepiaj

Od października trwa akcja "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo", dzięki której w wybranych stacjach diagnostycznych możemy sprawdzić stan świateł w swoim aucie oraz je prawidłowo wyregulować. Można to zrobić jeszcze tylko jutro, w sobotę 19 listopada oraz w sobotę 3 grudnia.

W kampanii organizowanej przez policję oraz Instytut Transportu Samochodowego biorą udział dwie stacje diagnostyczne z Ursynowa:

  • Speed Car Warszawa Kłobucka - ul. Kłobucka 9a, Warszawa - tel. 665 605 810 - godziny otwarcia: 7-14
  • Euroautokontrola - ul. Poleczki 11, Warszawa - tel. 222 993 339 - godziny otwarcia: 8-17

W całej Warszawie jest kilkanaście stacji, które biorą udział w akcji, są też stacje z Piaseczna, do którego blisko z Ursynowa. Ich listę można przejrzeć na stronie organizatora.

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

LightsLights

7 1

Super akcja. Mam nadzieje, ze rowerzysci skorzystaja. Zwlaszcza ci co po lesie po zmierzchu dają po oczach, wolna amerykanka. Albo se stroboskopy wlączają, ludzie, kuźwa, co z wami nie tak 16:21, 18.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%