Zamknij
REKLAMA

Prezydent Trzaskowski: Zwołałem pilny sztab kryzysowy

22.03, 15.11.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 12.18, 22.11.2022
Skomentuj UM Warszawa/R. Motyl
REKLAMA

W powiecie hrubieszowskim, 7 kilometrów od granicy z Ukrainą, wg informacji agencji AFP spadły rakiety. Zginęły dwie osoby. Sytuacja zaalarmowała także władze Warszawy. Prezydent Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy w mieście.

- Zwołałem pilny sztab kryzysowy w związku z pojawiającymi się doniesieniami o wydarzeniach nieopodal wschodniej granicy Polski - napisał prezydent stolicy w mediach społecznościowych.

Jak podkreślił na razie brak pełnej, potwierdzonej informacji o incydencie pod wschodnią granicą.

Wybuch ciągnika we wsi Przewodów

Przypomnijmy, przed godz. 16 w miejscowości Przewodów, 7 km od granicy z Ukrainą, doszło do wybuchu na terenie suszarni zboża. Miał eksplodować ciągnik. Zginęły dwie osoby. Agencja AP podała jednak, że na terytorium Polski spadły dwie rosyjskie rakiety, które trafiły właśnie w firmę zajmująca się obrotem zbożem. We wtorek armia rosyjska prowadziła intensywny atak rakietowy na Ukrainie. Wystrzeliła ok. 100 pocisków. Dziś rano AP podała, że w Przewodowie spadła rakieta ukraińskiej obrony przeciwrakietowej. 

Premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda zwołali nadzwyczajne posiedzenie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z członkami Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Na środę zwołano też Radę Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem opozycji.

Trzaskowski: Apeluję o czujność i ostrożność

Zaniepokojone sytuacją są władze Warszawy. - Już teraz potrzebny jest wzmożony nadzór nad infrastrukturą krytyczną, sprawdzenie po raz kolejny kanałów komunikacji, a także współpraca ze służbami wojewody i MSWiA, przede wszystkim w zakresie rekomendacji co do zachowań mieszkańców Warszawy - oświadczył prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

W mediach społecznościowych napisał ok. godz. 22:

Kanały komunikacji działają. Wszystkie kluczowe służby, instytucje i spółki są w pełnej gotowości. Jesteśmy w ciągłym kontakcie. Kluczowa jest teraz dobra współpraca. Wszelkie dalsze działania będziemy uzależniać od informacji uzyskiwanych od strony rządowej. Czekamy na informacje i rekomendacje ze strony służb państwowych.

- Apeluję do wszystkich o czujność i o ostrożność. O poleganie wyłącznie na sprawdzonych, oficjalnych informacjach i komunikatach - napisał prezydent.

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

atsats

4 1

Pewno musi dołożyć więcej wysepek na ulicach, żeby zwiększyć korki, bo najwyraźniej najświeższa na alejah ujazdowskich to za mało. 23:22, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CynikCynik

5 0

Komunikacją lepiej by się zajął. Ale nie z Rosją tylko miejską. 23:33, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%