Mieszkańcy Wasilkowskiego znów żyją w strachu. Z soboty na niedzielę na parkingu znów płonął samochód. To już nie pierwszy taki przypadek w okolicy.
Auto marki Dodge płonęło na parkingu przy ulicy Wasilkowskiego 11 niedaleko żłobka. Nadpaleniu uległ jeszcze jeden pojazd – Nissan Qashqai.
- Zgłoszenie o płonącym samochodzie otrzymaliśmy chwilę przed 4:00 nad ranem. Na miejsce udał się zastęp straży pożarnej. Ogień udało się opanować, ale samochód jest kompletnie zniszczony. Drugie auto miało tylko nadpalony błotnik – mówi mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.
W grudniu ubiegłego roku, na terenie osiedla przy Wasilkowskiego, płonęły trzy samochody. Pożar dwóch aut był wg policji samozapłonem a drugi pożar zdaniem biegłego sądowego był efektem podpalenia. Niedzielny pożar spowodował, że mieszkańcy znów zaczęli zadawać sobie pytanie: czy w okolicy grasuje podpalacz aut?
- Przez pół roku był spokój. Aż do teraz. Te płonące auta to na pewno nie jest przypadek. Nigdzie samochody tak często się nie palą jak u nas. Boimy się, bo nie wiadomo czyj pojazd będzie następny. Moim zdaniem grasuje u nas podpalacz – komentuje pan Zbigniew, mieszkaniec osiedla.
Nie wiadomo jeszcze jaka była przyczyna niedzielnego pożaru. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. Jeśli okaże się, że samochód został podpalony, sprawcy może grozić nawet do 5 lat więzienia. Pod warunkiem, że policja go złapie.
[ZT]405[/ZT]
[ZT]180[/ZT]
[ZT]177[/ZT]
[ZT]126[/ZT]
Czy drzewo może być samowolą? Walka o ocalenie sosny
w zamian za dorodną sosnę jakieś dziadowskie krzewy kwitnące
nn
23:26, 2025-07-22
Szlabany uratują osiedle przy Koncertowej?
Uśmiechnijta sie. To nic, że was styja boli. Ważne, że u władzy trwa niezastąpiona pyra
PaRobek
21:27, 2025-07-22
Za leczenie zębów możesz nie zapłacić ani złotówki
Terminy są tak odległe, do tego wszędzie jacyś praktykanci uszkadzający żeby i dziąsła że dramat się tak leczyć w ramach NFZ.
Somsiad
20:39, 2025-07-22
"Zapomniany" plac zabaw na Ursynowie. Dużo atrakcji!
"Z niewiadomych przyczyn jego popularność bardzo zmalała" bo od 2019 otworzono nowy plac zabaw obok pola do minigolfa, który dla większości dzieci zapewnia o wiele więcej rozrywki. Może jak by wejście nie było też "ukryte" (na około) to by zwiększyło popularność.
wew
14:04, 2025-07-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz