Zamknij

Gdzie wykorzystywane są zamiatarki ciągnikowe?

13:47, 22.02.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 14:36, 22.02.2020
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Zamiatarki ciągnikowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Skutecznie usuwają zanieczyszczenia z takich powierzchni jak drogi, place itp. Ponadto usuwane nieczystości mogą być naprawdę bardzo zróżnicowane. Czym są zamiatarki ciągnikowe? Jakie zanieczyszczenia są w stanie usuwać? Do jakich celów się ich używa? Poniżej odpowiedzi na te najważniejsze pytania.

Zamiatarki ciągnikowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Skutecznie usuwają zanieczyszczenia z takich powierzchni jak drogi, place itp. Ponadto usuwane nieczystości mogą być naprawdę bardzo zróżnicowane. Czym są zamiatarki ciągnikowe? Jakie zanieczyszczenia są w stanie usuwać? Do jakich celów się ich używa? Poniżej odpowiedzi na te najważniejsze pytania.

Czym są zamiatarki ciągnikowe?

Zamiatarka ciągnikowa Tuchel jest to zamiatarka doczepiana do ciągnika. Oznacza to, że nie jest ona autonomicznym urządzeniem i nie nie może działać bez podłączenia do pojazdu, jakim jest ciągnik. Jest to elastyczne rozwiązanie, które sprawia, że w celu zamiatania nie trzeba kupować kolejnego pojazdu, a jedynie dołączyć urządzenie do zazwyczaj posiadanego już ciągnika. Na rynku dostępne są zamiatarki, które doczepia się do standardowych ciągników, ale też do małych ciągników komunalnych. Przykładem może być zamiatarka czołowa Tuchel- Sweep Simplex, którą można zamontować do małego ciągnika, ładowarki podwórzowej lub pojazdu komunalnego. Jest ona lekka i niewielka, ale sprawdza się dobrze do zamiatania i zamiatania śniegu. Uniwersalne rozwiązanie sprawia, że może być używana przez cały rok.

Z czego składa się zamiatarka ciągnikowa?

Zamiatarki drogowe ciągnikowe różnią się od siebie, jednak zazwyczaj posiadają one charakterystyczne elementy konstrukcji, bez których nie byłoby możliwe ich odpowiednie działanie. Do podstawowych elementów konstrukcji zamiatarek należą:

  • odpowiedni do zamiatarki rodzaj napędu,
  • szczotki zamiatające,
  • zbiornik na zamiatane odpady,
  • obudowa wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego lub metalu,
  • koła umożliwiające poruszanie się zamiatarki,
  • osłona zapobiegające dostawaniu się odpadów do wnętrza mechanizmu zamiatarki.

Oczywiście budowa zamiatarek może różnić się w zależności od funkcji przez nie spełnianych, rodzaju i wielkości urządzenia. Przed zakupem lub wynajęciem warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się oferowane nam zamiatarki doczepiane do ciągnika.

Jak działa zamiatarka ciągnikowa?

Zamiatarka do ładowarki, ciągnika lub innego pojazdu działa tylko przy stosowaniu z danym urządzeniem. Pierwszym krokiem jest zatem doczepienie jej do odpowiedniej maszyny. Należy pamiętać, by sprawdzić, czy zamiatarka nadaje się do użytkowania z rodzajem maszyny, jaki posiadamy. Po podłączeniu można rozpocząć pracę. Najczęściej zamiatarki napędzane są układem hydraulicznym.

Po rozpoczęciu zamiatania zaczyna działać wał, który napędza szczotki. Szczotki z kolei kierują zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni do pojemnika znajdującego się przy ładowarce. Zazwyczaj zamiatarka powinna być wyposażona w zbiornik wodny. Woda używana podczas zamiatania sprawia, że podczas sprzątania wydzielają się znacznie mniejsze ilości kurzu i pyłu. Zbiornik z odpadami powinien być opróżniany albo po zakończeniu prac, albo po zapełnieniu. Zamiatanie nie będzie efektywne, jeśli będzie się go dokonywało z zapełnionym zbiornikiem.

Do jakich powierzchni stosuje się zamiatarki?

Zamiatarka doczepiana do ciągnika najczęściej służy jako narzędzie do czyszczenia dróg. Pozwala ono usunąć zanieczyszczenia jak piasek, kurz, liście, igły itp. W związku z tym drogi najczęściej zamiata się jesienią i wiosną. Pod koniec jesieni mają one za zadanie usunąć liście, które nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale są niebezpieczne i mogą powodować zagrożenie w trakcie jazdy. Chodzi to zwłaszcza o mokre liście, które mogą sprawić, że samochód wpadnie w poślizg. Do takich celów stosuje się zazwyczaj większe zamiatarki jak np. duża, stabilna zamiatarka Tuchel- Sweep Plus 590.

Posiada ona pojemny zbiornik na odpady oraz pompę wody zapobiegającą powstawaniu kurzu podczas zamiatania, a także możliwość zamiatania tuż przy krawężniku. To idealna zamiatarka do ładowarki lub większego ciągnika. Jednak nie tylko drogi czyszczone są za pomocą zamiatarek. Używa się ich także do zamiatania parkingów, placów, a nawet podwórek. W tych celach zwykle lepiej sprawdzą się mniejsze zamiatarki doczepiane np. do wózków widłowych jak model Tuchel- Sweep Eco. To rozwiązanie dla praktycznych i oszczędnych charakteryzuje się napędem hydraulicznym, zbiornikiem na odpady, mobilnością, ale przede wszystkim ekonomicznym i ekologicznym charakterem.

Przez kogo używane są zamiatarki drogowe?

Zamiatarki drogowe mogą być używane tak naprawdę przez każdego, kto tego potrzebuje. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj tego urządzenia. Najczęściej są one używane przez:

  • firmy z branży komunalnej, świadczące usługi wywozu odpadów i sprzątania ulic,
  • zakłady gospodarki komunalnej,
  • firm sprzątające,
  • zarządców nieruchomości, jak osiedla itp.,
  • właściciele firm posiadający duży plac wymagający konserwacji i regularnego czyszczenia,
  • właściciele parkingów.

Podsumowując, zamiatarki doczepiane do ciągnika są rozwiązaniem stosowanym w różnych sytuacjach przez różne podmioty. Odpowiedni wybór zamiatarki i dopasowanie jej do posiadanego sprzęty sprawi, że będzie ona służyć długie lata i dobrze spełniać swoją funkcję.

(REKLAMA)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%