Zamknij
14:55, 20.11.2024
27 listopada br., podczas najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, zostanie poddany pod głosowanie budżet Unii Europejskiej na 2025 rok. Negocjacje pomiędzy Radą UE a PE w sprawie ostatecznego kształtu dokumentu zakończyły się w sobotę 16 listopada w godzinach nocnych.
10:55, 19.11.2024
Niemal każda firma na pewnym etapie swojego funkcjonowania decyduje się na rozpoczęcie rekrutacji nowych pracowników. Rekrutacja stanowi jeden z kluczowych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie; zakłada się, że odpowiedni dobór osób w zespole stanowi klucz do sukcesu całej firmy – w końcu tworzona jest ona przez ludzi, którzy swoją pracą przyczyniają się do pozytywnego rozwoju całego przedsiębiorstwa. Celem samego procesu jest znalezienie właściwego kandydata na odpowiednie stanowisko, dlatego też rekrutacja skupia się na odnalezieniu najlepszej osoby. Co za tym idzie, strategia pozyskania nowego pracownika powinna opierać się o kilka istotnych aspektów. Już dziś poznaj najważniejsze z nich i usprawnij dotychczas stosowane chwyty rekrutacyjne w swojej firmie.
10:54, 19.11.2024
Prowadzenie firmy wiąże się z szeregiem wyzwań, jakim musi sprostać niemal każdy przedsiębiorca. Należy do nich między innymi prawo gospodarcze – dziedzina znana z dynamicznie zmieniających się przepisów oraz regulacji. Aby uniknąć potencjalnych konsekwencji prawnych czy kar finansowych, firma musi być w pełni zgodna z prawem w kontekście zagadnień takich jak między innymi kontrakty, podatki, własność intelektualna, prawa pracownicze i wiele innych. Przepisy gospodarcze bywają skomplikowane; nawet doświadczeni przedsiębiorcy mają czasem problem z ich zrozumieniem oraz wdrożeniem. Tymczasem nakładają one pewną odpowiedzialność za różnorodne działania. Za lekceważenie przepisów grozić mogą poważne konsekwencje. Aby uniknąć błędów powstałych z niewiedzy czy dezorientacji prawnej, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na stałą współpracę z kancelariami adwokackimi. Reprezentujący je specjaliści są w stanie dynamicznie zidentyfikować oraz przeanalizować potencjalne zagrożenia, tym sposobem minimalizując ryzyko kosztownej pomyłki, jaka mogłaby spaść na przedsiębiorcę po podjęciu nieprzemyślanej decyzji. To jednak nie wszystko.
07:48, 30.10.2024
Transport żywności rządzi się swoimi prawami – faktem jest, że są one jednymi z najbardziej wymagających w całym sektorze branży TSL. Wynika to z przepisów oraz regulacji, które jasno określają konkretne warunki, jakie firma powinna spełnić zarówno podczas składowania żywności, jak i dostaw. Organizacja transportu żywności wymaga dokładnego planu, a także stałej kontroli procesów logistycznych zachodzących w przedsiębiorstwie. Posiadając w magazynie produkty spożywcze i chcąc przeprowadzić ich fachowy transport, należy przede wszystkim przygotować pojazd, jakim może być naczepa izotermiczna, chłodnia bądź lodownia. Istotne jest także wdrożenie odpowiedniego systemu analizy zagrożeń oraz krytycznych punktów kontroli, powszechnie znanego jako HACCP. Już dziś dowiedz się więcej na temat całego procesu transportowania żywności; poznaj najważniejsze zasady oraz wymagania dotyczące zarówno konkretnych etapów logistycznych, jak i poszczególnych elementów biorących w nich udział.
07:46, 30.10.2024
Etykieta produktu już dawno przestała być kojarzona wyłącznie z nośnikiem informacji. W erze dynamicznego rozwoju przemysłu, pod uwagę bierze się nie tylko to, jakie właściwości ma dany produkt, lecz także jak prezentuje się jego opakowanie, którego nieodłączną część stanowi etykieta. Estetycznie zaprojektowana naklejka może okazać się prawdziwym kluczem do przyciągnięcia uwagi konsumentów, a tym samym zwiększenia rozpoznawalności marki stacjonarnie i online. Dziś projektowanie etykiet stanowi nie lada sztukę, w której centrum znajdują się oczekiwania i pragnienia konsumentów. Oznakowanie produktu to nierzadko jeden z pierwszych elementów, jaki widzą klienci – to nie tylko miejsce, gdzie umieszcza się nazwę swojego produktu czy informację dotyczącą jego składu. To również pole do wyróżnienia się na tle reszty. Skorzystaj z szansy na wyprzedzenie konkurencji. Sprawdź, czy Twoja etykieta posiada wszystko, czego obecnie oczekuje się od tej formy oznakowania produktu.
07:43, 30.10.2024
Odruch ssania to u dziecka zupełnie naturalny nawyk, jaki wykształca się jeszcze przed jego narodzinami – i nie jest ściśle uzależniony od uczucia głodu. Smoczki uspokajające to gadżety, które pozwalają na zaspokojenie tej potrzeby u dziecka. Sprawdzają się zarówno w obliczu układania się do snu, jak i napiętego okresu ząbkowania, pomagając maluchowi uporać się z trudnymi emocjami. Choć na pierwszy rzut oka wydają się niepozorne, w rzeczywistości wspierają pracę jelit u dziecka, jak również uczą go oddychania przez nos oraz prawidłowego przełykania. Na rynku dostępnych jest cała masa smoczków dla dzieci. Aby wybrać spośród nich ten najlepszy, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Podpowiemy Ci, o czym konkretnie mowa.
10:43, 29.10.2024
Do 18 listopada powinny zakończyć się negocjacje pomiędzy Radą Unii Europejskiej a PE dotyczące unijnego budżetu na 2025 rok. Zdaniem komentatorów pozycja europarlamentu w rozmowach może być osłabiona, ponieważ projekt budżetu UE został przyjęty przez PE bez zwyczajowo towarzyszącej mu tzw. deklaracji politycznej.
15:26, 11.10.2024
Współcześnie na rynku możemy znaleźć szereg drabin, które różnią się między sobą wielkością, przeznaczeniem, a także typem samej konstrukcji. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują przede wszystkim drabiny przystawne – najczęściej spotykane w sadach oraz ogrodach, a także tuż przy budynkach, gdzie obecnie trwają prace nad remontem dachu. To właśnie ten typ sprzętu stanowi najlepszy wybór, jeżeli planuje się pracę na wyższych poziomach. Każda drabina przystawna wyróżnia się nieskomplikowaną konstrukcją i jest zazwyczaj jednoelementowa. Czy to jednak oznacza, że daje użytkownikom mało możliwości? Skądże! Już dziś przekonaj się o szerokim zastosowaniu drabin przystawnych, a także poznaj największe zalety tego rodzaju konstrukcji wykonanych z wytrzymałego aluminium.
15:15, 11.10.2024
Łożysko to tymczasowy narząd, który wykształca się w tracie trwania ciąży. Wraz z pępowiną, łączy matkę i płód, umożliwiając procesy odżywiania czy dotleniania, a także usuwania produktów przemian materii płodu. Jego przedwczesne odklejenie stanowi poważne zagrożenie; utrudnione zostaje bowiem przekazywanie nienarodzonemu dziecku wszystkich składników odżywczych i tlenu, które są niezbędne do jego rozwoju. Przedwczesne odklejenie się łożyska zazwyczaj następuje po 20 tygodniu ciąży. Szacuje się, że dotyczy ono 0,5-1,5% wszystkich ciąż. Aby zapobiec skutkom odklejenia się łożyska, konieczna jest prawidłowa diagnostyka, a także rzeczowe postępowanie personelu medycznego – właściwe działania zwiększają szansę na uratowanie matki oraz dziecka w przypadku pojawienia się obfitego krwotoku, który stanowi jeden z charakterystycznych objawów tego alarmującego stanu.
15:50, 01.10.2024
Blizna w języku medycznym definiowana jest jako zmiana skórna, jaka tworzy się w wyniku urazu bądź po działaniu chirurga. Obecnie wyróżnia się różne rodzaje blizn. Najpopularniejsza klasyfikacja dzieli je na blizny zanikowe, przerostowe, keloidy, a także blizny linijne. Z tych czterech, to właśnie blizny przerostowe oraz keloidy uchodzą za najbardziej uciążliwe dla człowieka – oba rodzaje mogą powstać na skutek poniesienia poważnych obrażeń w trakcie wypadku. Typ blizny, jej wielkość oraz sam proces gojenia determinują wpływ zmiany skórnej na funkcjonowanie tkanki mięśniowo-powięziowej wokół gojących się tkanek. Najczęstsze powikłania związanie z bliznami to ból, świąd, uczucie ciągnięcia, a także zaburzenia receptorów czucia. Szacuje się, że w Polsce każdego dnia dochodzi do nawet kilkudziesięciu poważnych wypadków komunikacyjnych, na skutek których osoby poszkodowane doświadczają uszkodzeń skóry w postaci ran, oparzeń czy złamań, po których następnie pozostają blizny. W momencie gdy niektóre da się ukryć, inne są zauważalne na pierwszy rzut oka; mowa tu zwłaszcza o bliznach na twarzy, klasyfikowanych jako szczególnie oszpecające. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że osoba poszkodowana w wypadku ma prawo do uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia z powodu blizn. Już dziś dowiedz się więcej na ten temat.
15:48, 01.10.2024
Zakup mieszkania, domu lub gruntu to dziś nie jedyny sposób na to, by stać się pełnoprawnym właścicielem danej nieruchomości. Istnieje jeszcze zasiedzenie – instytucja prawa cywilnego, która umożliwia nabycie rzeczy bez wcześniejszego posiadania tytułu prawnego do dysponowania nią. Według prawa posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność wtedy, gdy posiada ją nieprzerwanie od 20 lat, jako tak zwany „posiadacz samoistny”. Warto przy tym mieć świadomość, że zasiedzenie nieruchomości jest możliwe również wtedy, gdy mamy do czynienia ze „złą wiarą”. Czym właściwie jest „zła wiara” i jak uchronić się przed przejęciem nieruchomości przez obcą osobę? Poznaj najważniejsze informacje!
15:46, 01.10.2024
Proces ocieplania budynku to jeden z istotnych elementów wszelkiego rodzaju prac. Nie wszyscy właściciele decydują się jednak na wykonanie go w całości – wiele osób rezygnuje z warstwy izolacyjnej poddasza, wierząc, że skoro jest ono oddzielone od pozostałych części domu, nie ma wpływu na zbyt wiele aspektów mieszkalnych. Okazuje się jednak, że to bardzo powszechny błąd, który może sporo kosztować. Odpowiednia termoizolacja budynku ma wpływ zarówno na jego energooszczędność, a także komfort użytkowania przez mieszkańców. Już dziś dowiedz się, jak ważną rolę ogrywa ocieplenie poddasza i nie popełnij błędu, za który przyjdzie ci zapłacić.
07:32, 25.09.2024
Pokolenie Z to ludzie urodzeni w świecie, w którym telewizja czy komputery były czymś powszechnym, a internet stał się głównym źródłem informacji oraz rozrywki. Szacuje się, że to ludzie urodzeni między rokiem 1997 a 2010 tworzą generację, którą powszechnie nazywa się „Zetkami”, a także określa się mianem pokolenia internetu. To, co wyróżnia generację Z na tle innych, to przede wszystkim olbrzymie zróżnicowanie kulturowe i społeczne, a także wysokie oczekiwania wobec swojej pracy oraz życia prywatnego. Zetki wyróżnia także niestandardowy styl; moda pokolenia dorastającego w erze cyfrowej to coś znacznie więcej niż tylko ubrania, a sposób na wyrażenie siebie, poczucie się wyjątkowo oraz unikatowo. Co takiego wyróżnia pokolenie Z na tle reszty, jeżeli chodzi o modę? Postanowiliśmy to sprawdzić. Już dziś poznaj spojrzenie na modę, według osób z generacji Z, odnajdując w nich inspirację!
07:31, 25.09.2024
Wybór systemu ogrzewania to poważna decyzja, niezależnie czy jesteśmy na etapie modernizacji swojego domu, czy może dopiero planujemy jego budowę. Od systemu grzewczego zależy bowiem komfort lokatorów, a także potencjalna energooszczędność całego budynku – zwłaszcza w obliczu stale rosnących cen energii, a także stopniowo zaostrzających się przepisów dotyczących emisji CO2. Obecnie jesteśmy także świadkami dynamicznego rozwoju technologii grzewczych, zmierzających w stronę zminimalizowania negatywnego wpływu na przyrodę. Rozwiązań wciąż przybywa, jednak szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza zrównoważone opcje i innowacyjne technologie. To właśnie wzrost świadomości ekologicznej sprawił, że wiele osób szuka alternatyw dla tradycyjnych paliw. Jakie możliwości daje współczesny świat? Już dziś poznaj dostępne systemy grzewcze do domów jednorodzinnych. Być może ułatwi Ci to odpowiedź na następujące pytanie: czym ogrzać dom?
12:09, 16.09.2024
W tej chwili są już ogłoszone konkursy na ponad 62 proc. alokacji z KPO, już większość konkursów jest rozpoczętych - powiedział Jacek Karnowski podczas IV Forum Miasteczek Polskich. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej nie krył jednak obaw przed tym, czy samorządy zdążą skorzystać ze wszystkich dostępnych środków KPO.