Zamknij

Koniec legendarnego „dołka” przy Meander. Zniknie beton, pojawi się zieleń

06:25, 05.01.2023
Skomentuj KW KW

„Dołek” przy ulicy Meander na Natolinie przestanie straszyć mieszkańców. Nietypowy wymysł projektantów tamtejszych blokowisk przejdzie zieloną metamorfozę. W miejsce betonu powstanie trawnik. 

To już koniec legendarnego „dołka” między blokami przy ul. Meander 17 i 22 na Wyżynach. Od kilku tygodni trwają prace nad jego likwidacją. Zniknęła już betonowa i asfaltowa nawierzchnia, a on sam został zasypany ziemią. Mieszkańcy, którzy wychowali się w tej okolicy, z czułością żegnają to nietypowe miejsce.

- Mojego ulubionego miejsca na Ursynowie już nie ma. O rany, pamiętam te meczyki na tym placyku - wspominają internauci. 

Tak wyglądał "dołek" przed zasypaniem. fot. Google Maps

Dlaczego „dołek” był nietypowy? Bo nie wiadomo, po co w ogóle powstał. Niewielkie i w dodatku wybetonowane zagłębienie po prostu było. Dlatego Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wyżyny” postanowiła się tym kawałkiem terenu zająć i go ucywilizować - w miejsce betonu pojawi się zieleń.

- Tak powinno być od początku. Wybetonowanie tego to był poroniony pomysł. Do niczego był ten dołek. Tylko wieczorami schodziła się młodzież i były popijawy. Potrafili sobie przynieść nawet jakieś kanapy i zostawiali takie śmietnisko - opowiada pani Zofia.

Spółdzielnia zasypie drzewa?

Teraz na nawiezionej do „dołka” ziemi zasiana zostanie trawa. Co natomiast stanie się z drzewami, które rosną w zagłębieniu? Wycinek spółdzielnia nie planuje. Jednak jeśli zostaną za bardzo przysypane, mogą zacząć obumierać.

- Zdawaliśmy sobie z tego sprawę i zrobiliśmy stosowną analizę dendrologiczną. Fachowiec powiedział, ile można przysypać drzewa. Dlatego też nie będzie równy jak od linijki - mówi Andrzej Grad, członek zarządu SM „Wyżyny”. 

Wyburzone zostały schodki prowadzące do dołka. - Mam tylko nadzieję, że wybudują tutaj jakiś chodnik. Wielu chodzi do sklepu naprzeciwko i trudno mi sobie wyobrazić, żeby chodzili naokoło - mówi pani Hania, mieszkanka bloku przy Meander 17. 

Tego spółdzielnia na razie w planach nie ma. Będzie reagować, jeżeli na skwerku zaczną pojawiać się przedepty, czyli wydreptane przez przechodniów ścieżki. Wtedy będzie wiadomo, czy chodnik jest potrzebny i którędy go poprowadzić.

Prace nad metamorfozą „dołka” mają potrwać do końca przyszłego tygodnia.

(Kamil Witek)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

mieszkanka Natolinamieszkanka Natolina

12 5

40 lat nie przeszkadzał, nagle przeszkadza. Bez sensu wydane pieniądze.

08:42, 05.01.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DBCDBC

4 8

Super! Zmiana na lepsze.

09:17, 05.01.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

4 13

w tym dołku znajdował się w latach 80-tych słynny bazarek na dołku. Nawet kiosk tam był.

09:28, 05.01.2023
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mieszkanka Natolinamieszkanka Natolina

12 2

Na tym dołku akurat nigdy bazarku nie było. To zupełnie inny dołek. Bazarkowy był 500 metrów dalej, na miejscu nowego bloku na rogu Braci Wagów i Płaskowickiej. Ten dołek był przedsionkiem lodowiska i działek :)

10:05, 05.01.2023

NickNick

1 0

Pomyliłem dołki, przepraszam.
"O jeden dołek za daleko"

20:09, 06.01.2023

OlaHimeOlaHime

6 1

Kogo straszył, tego straszył. Dla mnie to strata równa zburzeniu Forum Romanum...

09:29, 05.01.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Po lewej zieleń, po prawej parking. Czy ratusz posłucha

Podczas poszerzania ulicy Rosoła na Kabatach zlikwidowano około 100 miejsc parkingowych, aby wzdłuż ulicy mogły powstać jakże potrzebne 3 drogi dla rowerów. Trzymam kciuki za konsekwencję M.St. Warszawy w likwidowaniu miejsc parkingowych przy osiedlu Kazury.

Gax

17:10, 2025-05-15

Paczkomaty na nielegalu przy Lanciego na Ursynowie

Przystanek i autobusy przy tych automatach powinny zniknąć.

Przeciwnik

16:58, 2025-05-15

Łopata kontra psie dołki. Nietypowa akcja ursynowianina

Brawo dla tego Pana. Ta łączka to nie jest jedynie psi spacerniak. Tam przychodzą dzieci z pobliskiej szkoły, starsi państwo przysiadają na ławkach, mamy z wowózkami i małymi dziećmi ida na spacer. Kazda z osob wpadajac w dołek zarosly trawą jest narażona na skręcenie/złamanie nogi ( juz były takie przypadki) lub złamanie ręki. Pod Lasem Kabqckim jest piaszczysta górka, niedaleko ,przekopana przez pieski i jesli mamy psa, który kocha kopać można go tam swobodnie puści i pomyśleć o bezpieczeństwie innych.

Właścicielka psa.

16:38, 2025-05-15

Źle zaparkował, wyciągnął broń. Szokujący incydent

Dlaczego partnerka i jej syn zostali zwolnieni, skoro Polaka karze sie 3 miesicami aresztu za posiadanie pol grama zielska? Czy chodzi o to, zeby smiecie mialy czas na ucieczke? Ok, nie ma sprawy, ale przedtem powinni dostac grzywne kilku tysiecy zlotych. Nie maja z czego zaplacic? Niech sprzedadza auto (dzisiaj kazdy ma) albo konsole. Ewentualnie wtedy do *%#)!& do robienia miotel.

Wujek Marian

15:18, 2025-05-15

0%