Ruszyły zapisy do trzeciej edycji biegu „Wielka Ursynowska”. Bieg na dystansie ok. 5 km odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia po jednym z najbardziej nietypowych miejsc w stolicy – Torze Wyścigów Konnych „Służewiec”.
„Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny: połowa wpisowego wynoszącego 20 zł od osoby zostanie przekazana na rzecz fundacji Pegasus z przeznaczeniem na rehabilitację uratowanych koni cierpiących wskutek niehumanitarnych działań człowieka.
Bieg odbędzie się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam, gdzie odbywają się gonitwy koni. Do przebiegnięcia są dwa okrążenia toru, czyli około 5 km. Jest to interesujące wyzwanie dla miłośników biegania, bo tor rzadko wykorzystywany był w ten sposób. W 1987 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów. Od 2012 r. odbywa się na tym terenie Wielka Ursynowska, a ostatnio również ekstremalne zawody z przeszkodami dla bardziej zaawansowanych biegaczy, czyli Runmageddon.
Zawody „Wielka Ursynowska” odbędą się w ramach pikniku rodzinnego „Dzień Ursynowski na Wyścigach”. O godz. 10:00 start biegu, a od godz. 12:00 między II a III trybuną odbędzie się wiele atrakcji: występy artystyczne, atrakcje sportowe, dmuchane zjeżdżalnie i wioska indiańska. O godz. 15:00 wystartuje gonitwa „Nagroda Ursynowska o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów”. Piknik potrwa do godz. 18:00.
Organizatorem biegu i pikniku jest Dzielnica Ursynów. Zapisy na stronie: www.wielkaursynowska.pl
(informacja prasowa urzędu dzielnicy)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowy komunikat w autobusach. Pasażerowie podzieleni
Kontrolować, karać, karać.
Xyz
14:58, 2026-02-04
"Ten autobus powinien jeździć w weekendy". Co na to ZTM
Czy oni sobie z nas jaja robią? Linia jest z totalnie niedogodnymi przesiadkami zrobiona, jeździ rzadko, w weekendy wcale i oni mówią że wszystko zbadali i stwierdzili że zainteresowanie takimi kursami jest znikome? Ten kto to organizuje jest do natychmiastowego zwolnienia. 😡
Adas
14:39, 2026-02-04
Nowy komunikat w autobusach. Pasażerowie podzieleni
Straszenie czy przypominajka? Nie! To po prostu kolejna forsa wyrzucona w błoto.
Paulo
14:05, 2026-02-04
"Ten autobus powinien jeździć w weekendy". Co na to ZTM
to samo dzieje się z linią 192, czy ztm jest dla nas?, kto planuje rozkłady i *%#)!& decyduje, która linia i ilu pasażerów przewozi.
zoja
13:52, 2026-02-04