Schody pamiętające czasy budowy osiedla Ursynów Północny - niepotrzebne utrudnienie dla pieszych i rowerzystów - odeszły w niepamięć. Przy Koncertowej pojawił się wygodny zjazd.
Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział we wrześniu remont chodnika i likwidację schodów przy ulicy Koncertowej. Dziś po starych stopniach nie ma już śladu. Te cztery wysłużone progi nie stanowiły być może wielkiej przeszkody, były za to uciążliwe i niepotrzebne. W dodatku ich stan nie był najlepszy.
- Te schody pamiętały jeszcze początek osiedla – wspomina jeden z przechodniów.
Schody zostały właśnie zastąpione asfaltowym podjazdem. Jest to ukłon w stronę rowerzystów, rodziców z wózkami, czy też osób starszych i niepełnosprawnych.
- Jest zdecydowanie lepiej! Nikt się nie potknie o te krzywe schody. Jest też łatwiej dla wózków i rowerów – mówi nam mieszkanka.
Mimo, iż każdy zmianę docenia, to nie wszyscy ją dostrzegają na pierwszy rzut oka. - Nie zauważyłem do teraz, że zmienili na podjazd, a chodzę tędy codziennie – stwierdza inny mieszkaniec.
Remont udowadnia, że nawet tak niewielkie zmiany mogą poprawić komfort życia mieszkańców. Mały szczegół, a cieszy wielu. ZDM ma w planach jeszcze remont chodników przy stacjach metra Ursynów, Imielin i Stokłosy. Ponadto przy al. Komisji Edukacji Narodowej 26, 83 i 103 obniżone zostaną krawężniki przy kopertach dla osób niepełnosprawnych.
Avril08:58, 03.11.2020
I co w tym ma byc super? Do tej pory był tu spokój. Teraz powstało kolejne miejsce gdzie trzeba bedzie uskakiwac przed rozpędzonymi rowerzystami. Czy zdm wszystko co robi to tylko dla rowerzystów?? Nie mozna stworzyc bezpiecznej infrastrutury dla pieszych?. Mam nadzieje, ze ktos zrobi z tym w koncu porzadek. Miasto jest dla ludzi a nie dla rowerów!!
Irfy09:13, 03.11.2020
Nareszcie. Te rozpadające się półschodki w tamtym miejscu to była jakaś tragedia. Dotychczas jadąc tamtędy rano do pracy za każdym razem musiałem się ładować w gromadę samochodów i mały tłumek rodziców, którzy odprowadzają dzieciaki do przedszkola.
Avril10:03, 03.11.2020
Bardzo jasnie panią/pana przepraszamy, ze spacerujemy z dziećmi. Niestety problemów pieszych z poziomu siodełka nie zobaczysz, co tylko potwierdza, ze powstaje kolejne niebezpieczne dla pieszych miejsce, a z którymi rowerzysci sie zupełnie nie liczą. Czy w tym zdm pracuja jacys normalni ludzie, czy sami rowerzysci???
Irfy10:13, 03.11.2020
@Avril Jasne. Spacerujesz tam z dzieckiem około 8:00, jak jadę do roboty a potem za piętnaście szósta, jak wracam. Proponuję nastawić jakiś alarm, żeby na pewno załapać się na przejazd i móc potem tryumfalnie płakać, że rower przejechał. Prawda jest taka, że ludzi z dziećmi, bez rowerów, to tam prawie nie ma, zwłaszcza że pod tych schodkach trudno było wjechać wózkiem. Za to są jakieś babiny z psami, srającymi gdzie popadnie, tu się zgodzę.
Obserwator09:48, 03.11.2020
A może chodziło o to żeby przy oblodzeniu pieszy się nie przewrócił? Jest to rozwiązanie wygodne, pod warunkiem, że zimą przy temperaturach ujemnych bedzie to odpowiednio sprzątane.
jac.13:56, 10.11.2020
Przy oblodzeniu raczej nie robiłoby to różnicy. To już prędzej postulowałbym dostawienie barierki.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Bieg Ursynowa w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu!
"Osoby [...] będą mogli wyjechać". Męskoosobowe z niemęskoosobowym się panu redaktorowi Jabłońskiemu pomyliło.
mmb
22:57, 2025-06-07
Chwile grozy. Mała dziewczynka w oknie na 11. piętrze!
Ta matka to jakaś nierozgarnięta melepeta!! Takie nie powinny mieć dzieci. Malutkie dzieci trzeba pilnować na każdym kroku. Jak prawie 5 letnie dziecko może otworzyć okno? 😠😠
Jacek
20:39, 2025-06-07
"Dom Dżokeja" z tablicą poświęconą swojej niesamowitej
A pamięta ktoś kontenery które stały pomiędzy nie istniejącym jeszcze Domem Sztuki a Pasażem Imielińskim 11?W miejscu tym jest obecnie skrzyżowanie Beli Bartoka /Al KEN
Jacek
20:34, 2025-06-07
Dziki na Kabatach to już poważny problem
Ja bym strzelał.
policjant
20:05, 2025-06-07
0 0
Kiedyś tamtędy wypadała moja stała trasa (rowerowa). Ale jakoś Pana nie miałem okazji spotkać. Tłumów ludzi też nigdy tam nie widywałem.